Jestem przeciwko aborcji. Jestem przeciwko zrównywaniu związku dwóch mężczyzn z małżeństwem kobiety i mężczyzny. Modlę się na różańcu, wynagradzając Panu Bogu za grzechy ludzkości. Sprzeciwiam się bluźnierstwom. Uważam islam za zagrożenie dla mojego kraju. To typowe deklaracje katolika. Deklaracje, z którymi jednak nie należy się obnosić w sieci. Szczególnie na Facebooku.
Amerykański nauczyciel wiedzy o społeczeństwie, Jerry Buell napisał na swojej facebookowej stronie, że związki jednopłciowe są grzechem i że niemal zwymiotował na wieść o legalizacji małżeństw homoseksualnych w Nowym Jorku. Facebook zawiesił jego konto, co więcej, do akcji przeciwko nauczycielowi dołączyły… władze szkoły. Od nich również otrzymał on… karę zawieszenia. Ale już w świecie realnym.
W Polsce Facebook nie wytycza jeszcze standardów szkołom czy urzędom. Ale zgodnie z naszą tradycją „papugi narodów” możemy się spodziewać, że już wkrótce to właśnie portale społecznościowe i ich regulaminy staną się wyznacznikiem dla urzędników nad Wisłą. A karać jest za co – największą przewiną okazuje się dla Facebooka bycie katolikiem...
Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".
Poznajcie poruszającą historię św. Agnieszki. Program Kobieta w Kościele.
Powołując się na zagrożenie zakażeniem, władze Barcelony próbują skłonić pasażerów by zrezygnowali z prowadzenia rozmów w środkach komunikacji publicznej. W ślad za Hiszpanami podążać chcą także Niemcy i Francuzi.
24 stycznia przypada Dzień Solidarności z Chorwacją. W polskich kościołach zbierane będą datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi, które 29 grudnia 2020 r. nawiedziło ten kraj. Z prośbą o przeprowadzenie zbiórki zwrócił się do biskupów diecezjalnych abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP.
Zdjęcia abortowanych dzieci nie wzbudzając w nas tyle wściekłości co zamknięte w klatkach, zaniedbane zwierzątka. Usprawiedliwiamy zamykanie społeczeństw troską o każde życie, zapominając, że lockdowny również przyczyniają się do śmierci (być może nawet częściej niż sam COVID). Tkwiące w nas pokłady empatii kierujemy tam, gdzie wygodnie, jednocześnie uważając, że daje nam to prawo do oceny moralności innych.
W parlamencie Francji miała miejsce debata nad ustawą o „konsolidacji zasad republikańskich”. W rzeczywistości chodzi o „walkę z separatyzmem islamistycznym” i nakładanie w imię laicyzmu kagańca na radykalny islam. Mówi się tu nawet o stworzeniu łagodnej i kompatybilnej z Republiką wersji „islamu francuskiego”.
Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI