DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Internauci przypominają odrażającą twarz Grossa: sypałeś na kolegów żydowskiego pochodzenia!

Internauci przypominają odrażającą twarz Grossa: sypałeś na kolegów żydowskiego pochodzenia!
fot. Eugeniusz Helbert/FORUM

Nie milkną echa oskarżeń, jakie Jan Tomasz Gross skierował przeciwko tysiącom Polaków, biorących udział w Marszu Niepodległości. Zarzucił on obchodzącym rocznicę niepodległości antysemityzm i rasizm. Tymczasem, jak przypominają internauci, sam Gross donosił w czasach dyktatury komunistycznej na kolegów żydowskiego pochodzenia.

 

„W czasie mego pobytu w Paryżu spotkałem się z Ewą Zarzycką i Janiną Rybą, ale razem z nimi nie wyjeżdżałem. Oprócz tego na początku 1967 roku pojechałem razem z Mirosławem Sawickim i Sewerynem Blumsztajnem do Kampinosu tzn. do Schroniska PTTK w Puszczy Kampinoskiej. (…) Jeżeli idzie o Adama Michnika to wyjaśniam, iż jego w Kampinosie nie było, chociaż o naszym wyjeździe wiedział. Według mnie wszyscy zebrani byli studentami Uniwersytetu Warszawskiego i znali się między sobą” – oto fragment donosu Grossa dla SB, zamieszczony przez portal TVP Info. Pochodzi on 1968 roku.

 

To dla Jana Tomasz Grossa bardzo niewygodne fakty, ponieważ od wielu lat zyskuje popularność właśnie za sprawą zarzutów, kierowanych pod adresem Polaków, jakoby dopuszczali się oni licznych zbrodni na Żydach w czasie II wojny światowej. Tymczasem sam Gross okazał się donosicielem i to w dodatku na osoby żydowskiego pochodzenia!

 

Gross donosił m.in. na Adama Michnika czy Seweryna Blumsztajna. Ofiarami jego donosów zostały także uznane dzisiaj postacie opozycji demokratycznej, jak Karol Modzelewski czy Jan Lityński.

 

Jan Tomasz Gross donosił na kolegów żydowskiego pochodzenia w okresie, gdy komuniści przeprowadzali personalną czystkę wśród członków partii z takim właśnie pochodzeniem. Dlatego jego donosy wydają się tym bardziej odrażające.

 

Zarzuty o antysemityzm pod adresem Polaków, które wyszły spod pióra Grossa w artykule napisanym do jednej z amerykanskich gazet, wywowłały burzę w sieci. Internauci odpowiadają Grossowi, że sam szkodził osobom żydowkiego pochodzenia, a teraz próbuje o czynienie takich szkód oskarżać innych.

 

 

Źródło: tvpinfo.pl

ged


DATA: 2017-11-19 14:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tym chazarskim prawnukom bardzo łatwo się donosiło, ponieważ w SB, UB, MO, MBP, KGB, CzK mieli pełno ziomali z jedynie-słusznego narodu wybranego.
ponad 2 lata temu / Hanys Górnośląski
 
Tomasz Gross to wyjątkowo obrzydliwa persona.
ponad 2 lata temu / Drajkutek
 
Gross to jest taki ,,polakożerca ,,tak go nazwał jego ziomek Norman Finkelstein .
ponad 2 lata temu / magda
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.