Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2019 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

„Interkomunia” i inne dziwactwa. Kto w Kościele szanuje jeszcze Najświętszy Sakrament?


Wszystko wskazuje na to, że za chwilę Komunia Święta będzie udzielana KAŻDEMU, również tym, którzy z automatu są ekskomunikowani. To wyraz wielkiego Kryzysu Kościoła, którego przejawem jest zanik czci dla Najświętszego Sakramentu i upadek wiary w realną obecność Pana. Co z tego wyniknie? – Krystian Kratiuk zaprasza na kolejne wydanie programu „Ja, Katolik”.


DATA: 2018-06-01 09:40:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Bez przesady. Kiedyś przyjmowanie komunii na rękę było dziwactwem.
7 miesięcy temu / ala wilk
 
Niestety jest coraz gorzej. Jeżeli Kapłan nie widzi nic złego w deptaniu znaku Krzyża i znaku Maryi, to o czym to świadczy?. Powołuję się tutaj na fakt wykonania takiego znaku przed Kościołem w Jedlni koło Radomia KOŚCIÓŁ PAR. PW. ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP, Ludzie wchodzący do świątyni depczą ten znak, nie zastanawiając się nad tym, że jest to profanacja. Na prośbę do Ks. proboszcza, aby przełożyć ten znak w inne miejsce -brak reakcji. Skierowaliśmy pisemny protest z podpisami ludzi wierzących na ręce Kanclerza Kurii Radomskiej, aby przedstawił go Ks.Biskupowi. To było z końcem 2017 roku. Do dzisiejszego dnia nie ma odpowiedzi. A i w parafii nic się nie zmieniło. Zamieszczam link : https://www.google.pl/search?q=jedlnia+letnisko+parafia&client=opera&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwji-YWVmanbAhWEEiwKHWwcBn8Q_AUICygC&biw=1504&bih=776#imgrc=BWUQkcZzMS3jqM. Może większość z nas ludzi wierzących poprze ten protest pisząc do Kurii, i przyniesie to właściwy odzew.
7 miesięcy temu / Zbyszek
 
Oj tam kiedyś ludzie na wsi całowali księdza po rękach a dziś gdyby ktoś tak zrobił to ksiądz pomyślałby że jest psychiczny.
7 miesięcy temu / ala wilk
 
A drugi przykład kryzysu w polskim KK, tym razem z mojej parafii: trwa Msza św. (w uroczystość Zesłania Ducha św. lub Wniebowstąpienie), po udzieleniu komunii św. organistka gra Te Deum, ksiądz proboszcz wygodnie się rozsiada, nikt nie wstaje. Po Mszy św. idę do zakrystii i pytam proboszcza czy coś się zmieniło, że nie wstaje się na Te Deum. Uśmiechnięty ksiądz stwierdza, że przecież to była tylko pieśń zastosowana na uwielbienie, a nie jako Te Deum...
7 miesięcy temu / Anaja
 
Ksiądz który był u nas na rekolekcjach wspomniał, że badane jest właśnie "wydarzenie eucharystyczne" w diecezji kołobrzeskiej (o ile dobrze pamiętam - gdzieś tu, na pomorzu). Pan Jezus dobija się do serc Polaków.
7 miesięcy temu / Wojtek
 
Do szczery: "najswietszy Sakrament to swietosc na ktora trzeba sobie zapracować i zasłużyć." Nie, nie! To wlasnie pokarm ludzi grzesznych i slabych, nigdy czlowiek nie bedzie w stanie na niego zasluzyc
7 miesięcy temu / Maciek
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 86 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.