DZIŚ JEST:   21   MAJA   2019 r.

Św. Krzysztofa Magallanesa
Św. Jana Nepomucena
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Bez przesady. Kiedyś przyjmowanie komunii na rękę było dziwactwem.
11 miesięcy temu / ala wilk
 
Niestety jest coraz gorzej. Jeżeli Kapłan nie widzi nic złego w deptaniu znaku Krzyża i znaku Maryi, to o czym to świadczy?. Powołuję się tutaj na fakt wykonania takiego znaku przed Kościołem w Jedlni koło Radomia KOŚCIÓŁ PAR. PW. ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP, Ludzie wchodzący do świątyni depczą ten znak, nie zastanawiając się nad tym, że jest to profanacja. Na prośbę do Ks. proboszcza, aby przełożyć ten znak w inne miejsce -brak reakcji. Skierowaliśmy pisemny protest z podpisami ludzi wierzących na ręce Kanclerza Kurii Radomskiej, aby przedstawił go Ks.Biskupowi. To było z końcem 2017 roku. Do dzisiejszego dnia nie ma odpowiedzi. A i w parafii nic się nie zmieniło. Zamieszczam link : https://www.google.pl/search?q=jedlnia+letnisko+parafia&client=opera&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwji-YWVmanbAhWEEiwKHWwcBn8Q_AUICygC&biw=1504&bih=776#imgrc=BWUQkcZzMS3jqM. Może większość z nas ludzi wierzących poprze ten protest pisząc do Kurii, i przyniesie to właściwy odzew.
11 miesięcy temu / Zbyszek
 
Oj tam kiedyś ludzie na wsi całowali księdza po rękach a dziś gdyby ktoś tak zrobił to ksiądz pomyślałby że jest psychiczny.
11 miesięcy temu / ala wilk
 
A drugi przykład kryzysu w polskim KK, tym razem z mojej parafii: trwa Msza św. (w uroczystość Zesłania Ducha św. lub Wniebowstąpienie), po udzieleniu komunii św. organistka gra Te Deum, ksiądz proboszcz wygodnie się rozsiada, nikt nie wstaje. Po Mszy św. idę do zakrystii i pytam proboszcza czy coś się zmieniło, że nie wstaje się na Te Deum. Uśmiechnięty ksiądz stwierdza, że przecież to była tylko pieśń zastosowana na uwielbienie, a nie jako Te Deum...
11 miesięcy temu / Anaja
 
Ksiądz który był u nas na rekolekcjach wspomniał, że badane jest właśnie "wydarzenie eucharystyczne" w diecezji kołobrzeskiej (o ile dobrze pamiętam - gdzieś tu, na pomorzu). Pan Jezus dobija się do serc Polaków.
11 miesięcy temu / Wojtek
 
Do szczery: "najswietszy Sakrament to swietosc na ktora trzeba sobie zapracować i zasłużyć." Nie, nie! To wlasnie pokarm ludzi grzesznych i slabych, nigdy czlowiek nie bedzie w stanie na niego zasluzyc
11 miesięcy temu / Maciek
 
Jeszcze nie tak dawno, szczególnie na wsiach, gdy ksiądz szedł do chorego z Najświętszym Sakramentem, widać było tę wielką cześć do Sacrum.Ksiądz po drodze z nikim nie rozmawiał, a ludzie klękali.Wejście księdza do domu miało swój ceremoniał;zbierali się sąsiedzi z gromnicami i śpiewali. U drzwi twoich. A teraz mamy kremówkowych szafarzy .No i jest jak jest.
11 miesięcy temu / kiedyś
 
Ps. dwa Świadectwa Życia w Hostii w Sokółce i Legnicy
11 miesięcy temu / stan
 
Kto walczy o komunie dla protestantów w Kościele.Czy są to pastorzy, głęboko tkwiący w heretyckiej doktrynie M.Lutra,albo katoliccy ekumeniści,gotowi z fałszywie litościwymi oczyma doprowadzić do skandalu Miłosierdzia?.Kto wiec oszukuje skołowanych "szeregowych"protestantów i niewierzących, chcących przyjąć komunie św. bez wiary w Żywego Boga?
11 miesięcy temu / stan
 
Biada każdemu kto niegodnie spożywa Ciało czy Krew Pańską - bez różnicy czy heretyk czy "wierny", czy prezbiter czy laik - Śmierć swoją spożywa...
11 miesięcy temu / Ezehiel
 
KK.zabrania laczenia sie w zwiazki malzenskie z innowiercami,ba nawet siadania do wspolnego stolu!!!czy o tym wszyscy zamilkli!!!
11 miesięcy temu / [email protected]
 
Co ty wypisujesz ...komunia dla protestanta? Czy wiesz wogóle co to jest Najświętszy Sakrament ? Jesgo nie wolno splugawić niczym !
11 miesięcy temu / Darek
 
Módlmy się o wybór świętego papieża czczącego najświeższy Sakrament.
11 miesięcy temu / jak
 
To co jest od Boga, nigdy nie upadnie. Bog, w odpowiednim momencie zareaguje.
11 miesięcy temu / IB
 
Bardzo dobra konferencja, podsumowuje i rozjaśnia. Zgadzam się w pełni z każdym słowem. myślę, ze trzeba się modlić o odnowienie wiary w realna obecność Chrystusa w Eucharystii.
11 miesięcy temu / Oliwia
 
Jeżeli ryba faktycznie zepsuje sie od głowy to Kościół sie rozleci. Najswietszy Sakrament to swietosc na ktora trzeba sobie zapracować i zasłużyć.
11 miesięcy temu / szczery
 
Skoro dziś jest kryzys w kościele to kiedy było lepiej? W 1914? A może w 1939? Wolę komunię dla protestantów niż wojny religijne.
11 miesięcy temu / ala wilk
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.