DZIŚ JEST:   02   KWIETNIA   2020 r.

Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
 
 
 
 

Integracja to szkodliwa ideologia!

Integracja to szkodliwa ideologia!

Zdaniem Jamesa Kalba, prawnika, niezależnego badacza i nawróconego katolika, integracja jest szkodliwą ideologią. W swojej najnowszej publikacji Kalb tłumaczy dlaczego tak jest.


Kalb w swojej książce „Against inclusiveness: How the Diversity Regime is flattening America and the West and what to do about it” pisze, że integracja – czyli pozorne wykluczenie tego wszystkiego, co sprawia, iż ludzie nie mogą ze sobą zgodnie współżyć – polega na „upaństwowieniu relacji społecznych”. Zgodnie z tą ideą każdy ma prawo do zaspokojenia swoich potrzeb pod warunkiem, że są to potrzeby nie naruszające zasady równości.

 

Integracja nie polega na uzupełnianiu cech i tworzeniu funkcjonalnych relacji. Wystarczy wziąć pod uwagę tzw. homomałżeństwa. Ich przeciwnicy od razu są eliminowani. Integracja po prostu nie lubi określonych kultur. Stąd m.in. wojna z Bożym Narodzeniem i chrześcijaństwem, które rzekomo wyklucza innych.

 

Według Kalba integracja oferuje nowe typy relacji, które zamierza się stworzyć w oparciu o indywidualne pragnienia i terapię psychologiczną. Nie akceptuje ona żadnych odmienności kulturowych, na przykład Basków czy Lapończyków. Niszczy zwyczaje i nieformalne relacje rozwijające się w obrębie kultury. Niszczy konkretne osiągnięcia każdej cywilizacji, ponieważ są „wykluczające”.

 

Integracja sprawia, iż ludzie stają się głupsi, mniej zaradni i odizolowani

Integracja jest projektem oderwanym od rzeczywistości. Kalb pisze, że jest ona sprzeczna z zasadami funkcjonowania życia społecznego. Sprawia, iż ludzie stają się głupsi, mniej zaradni i bardziej odizolowani. Autor zauważa także, że integracją najbardziej zainteresowane są osoby, których pozycja społeczna wynika ze statusu majątkowego i biurokratycznego oraz kwalifikacji zawodowych. Chcą one mieć większy udział w rządzeniu i dlatego niszczą wszelkie instytucje społeczne, które tę władzę ograniczają, jak na przykład rodzinę, religię, społeczności lokalne i określone kultury. Propagandyści integracji nie lubią, gdy ktoś się wyraźnie różni od nich wskutek wyznawanej religii, pielęgnowanych zwyczajów, tradycji. Gorący orędownicy integracji chcą sprawować władzę biurokratycznie i za pomocą pieniędzy. Wtedy łatwiej jest wszystko kontrolować.

 

Wiek integracji wiekiem nierówności

Kalb dodaje, iż paradoksalnie wielki wiek integracji okazał się być wielkim wiekiem nierówności. Pieniądze, konieczność zajmowania określonej pozycji w danej organizacji, by móc zrobić karierę, różnego rodzaju certyfikaty i licencje wprowadziły większą nierówność. Integracja przyczyniła się także do zniszczenia zwyczajów, postawi zasad, które pomagały ludziom wieść uporządkowany, przyzwoity i produktywny żywot.

 

Propagatorzy integracji wychodzą z założenia, że nie ma niezmiennego prawa naturalnego lub obiektywnego porządku moralnego. Nowy „ład” należy budować w oparciu o preferencje ludzi, które „pasują do systemu”.

 

Paradoksalnie zwolennicy integracji głoszą, iż nadrzędną zasadą w relacjach z innymi powinien być szacunek dla nich. Szacunek jednak jest pewną wartością, a wartości – według zwolenników integracji – nie powinny być eksponowane w sferze publicznej. Wartości z kolei ich zdaniem należą do sfery świata prywatnego danej osoby. Kalb zauważa, że nie przeszkadza to zwolennikom integracji organizować masowe szkolenia równościowe, a wobec tych, którzy nie chcą się poddać tej indoktrynacji, nie ma tolerancji.

 

Autor pisze także, że obecnie jesteśmy świadkami budowy systemu społecznego, który zmierza do zniesienia tradycji, Objawienia i prawa naturalnego. W to miejsce obiecuje się urzeczywistnić najgorsze pragnienia ludzkie.

 

 

Źródło: crisismagazine.com., AS.


DATA: 2013-12-13 12:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A po co się mamy integrować (stosować tą ideologię).Toleruję to co się da tolerować, a protestuję jak jest szkodliwe dla kraju, rodziny i dla mnie i jak nie szanuje/obraża naszego Boga.
ponad 6 lat temu / elek
 
Cały czas idzie tu o integrację z diabłem.
ponad 6 lat temu / nick
 
Wszystko, co nie sprzyja jednomyslnosci, eliminujemy, bo prowadzi do konfliktu - jest negatywne. Przemilczamy roznice, glownie w szkolach i dyskusjach akademickich, a takze na spotkaniach ekumenicznych. Celem jest zgoda i najnizszy wspolny mianownik. Nie ma wymiany mysli, wzajemnego przekonywania sie (z juz zwlaszcza nawracania). Idealem jest autocenzura. Klase, roztropnosci i madrosc ma ten, kto nigdy nie mowi i nie czyni nic kontrowersyjnego. Jest pozytywny. Dogada sie z najgorszym szuja i niczego nie potepi (!). Dochodzenie prawdy jest przezytkiem, fanatzmem, brakiem kultury i treningu wrazliwosci. Nowoczesnego technologie i srodki farmaceutyczne, opracowywane przez jednomyslna akademie na uslugach "elit", zblizaja nas do celu - beehive mind. Bedziemy tak produktywni, jednomyslni i zintegorwani kolektywna wola i "wolni" jak pszczoly w ulu. Bedziemy krzyzowka maszyny i czlowieka - transhuman pomylenca Kurzweila. Ci, ktorym pozowla zyc.
ponad 6 lat temu / DM
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.