DZIŚ JEST:   01   CZERWCA   2020 r.

NMP Matki Kościoła
Św. Justyna, męczennika
Św. Pauli
 
 
 
 

Integracja muzułmanów to mit. We Francji co trzeci wyznawca Allaha odrzuca świeckie prawo

Integracja muzułmanów to mit. We Francji co trzeci wyznawca Allaha odrzuca świeckie prawo
By Steve Evans from Citizen of the World (Istanbul 002 Uploaded by russavia) [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons
#ISLAM    #MUZUŁMANIE    #SZARIAT    #FRANCJA    #INTEGRACJA

Prawo szariatu jest ważniejsze niż prawo obowiązujące w Republice Francuskiej – tak twierdzi prawie jedna trzecia muzułmanów zamieszkujących Francję. Badanie to jasno pokazuje, że przybywający do Europy islamiści nie będą się asymilować.


Przeprowadzony przez Ifob wśród francuskich muzułmanów sondaż, został zlecony przez tygodnik „Journal du Dimanche”. Badacze pytali wyznawców Allaha, czy ich zdaniem prawo szariatu jest ważniejsze niż prawo obowiązujące w Republice Francuskiej. Aż 29 proc. respondentów odpowiedziało, że tak.


Z badania wynika także, że 20 proc. mężczyzn i 28 proc. kobiet popiera noszenie przez muzułmanki strojów zakrywających twarz - nikabów, i twarz oraz całe ciało - burek. 60 proc. pytanych muzułmanów poparło pomysł, by dziewczynki i kobiety nosiły okrycia głowy w szkołach i na uniwersytetach. We Francji manifestowanie symboli religijnych jest zakazane w instytucjach publicznych (mają być one świeckie).


Według szacunków sondażowni, aktualnie co 10. obywatel Francji jest wyznawcą islamu. Nie można ustalić, jaki odłam islamu jest najczęściej wyznawany przez francuskich muzułmanów, bo prawo zabrania zbierania danych o religii i pochodzeniu etnicznym. „Ifop zauważa także, że wśród Francuzów jest wiele osób wywodzących się z muzułmańskich rodzin, ale które nie uważają się za muzułmanów” - informuje tvn24.pl


Sondaż został przeprowadzony telefonicznie. Respondentami (1029 osób) byli muzułmanie powyżej 15 roku życia, wybrani z grupy ponad 15 tys. osób.Źródło: tvn24.pl

MADATA: 2016-09-18 18:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ale 70% jest przeciwnego zdania wiec po co ta afera??
ponad 3 lata temu / Pppp
 
90% katolików uważa, że prawa boskie są ważniejsze od ziemskich i co?
ponad 3 lata temu / sdfd
 
@Leon: dokładnie tak, dla katolików Prawo Boże jest ważniejsze od świeckiego.
ponad 3 lata temu / r
 
Muzułmanie nigdy nie zgodzą się na jedna światową religię czyli judaizm. My już się zgodziliśmy, przez trwanie przy naszych pasterzach.
ponad 3 lata temu / ?
 
Republika Francuska chce, aby powstal europejski islam,gdzie muzulmanie beda wyznawac Islam tylko w nowoczesnej formie, to tak jak z chrzescijanstwem modernistycznym.
ponad 3 lata temu / Raj
 
W sumie... Czyż dla nas Prawo Boże nie jest ważniejsze od prawa świeckiego? To raczej logiczne następstwo wiary, czyż nie?
ponad 3 lata temu / Leon
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.