DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Instytut Ordo Iuris otrzymał nagrodę „Strażnik Pamięci”. Gratulujemy!

Instytut Ordo Iuris otrzymał nagrodę „Strażnik Pamięci”. Gratulujemy!

Instytut na rzecz kultury Prawnej Ordo Iuris otrzymał nagrodę „Strażnik Pamięci” wręczaną przez tygodnik „Do Rzeczy”. Podczas gali z laudacją dla Instytutu wystąpił marszałek Marek Jurek. - To jakość pracy Instytutu i kompetentnie bronione racje budzą taką złość i wściekłość – powiedział.

 

Nagrodę „Strażnik Pamięci” redakcja Do Rzeczy wręcza od 2013 roku. Tym razem przyznano nagrody w trzech kategoriach: instytucja, twórca i mecenas.

 

W pierwszej z nich nagrodzony został Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

 

Z laudacją na cześć Instytutu wystąpił marszałek Marek Jurek, felietonista tygodnika Do Rzeczy.

 

- Pierwszym przedmiotem swej działalności Instytut uczynił kulturę prawną, a więc przywracanie relacji między prawem stanowionym a prawem przyrodzonym, a więc między fundamentami Konstytucji Rzeczypospolitej a polską legislacją, między godnością i wolnością ludzi a prawem, które ma je gwarantować - powiedział Jurek.

 

W jego ocenie, po dziesięcioleciach panowania marksistowskiej koncepcji prawa, misja podjęta przez instytut Ordo Iuris ma wymiar najzupełniej narodowy.

 

- Jej pełna wartość polegała i polega na tym, że nie zatrzymała się, choć mogła, na promocji zasad, na planie teoretycznym. Zasady te bowiem Instytut urzeczywistnia w niestrudzonej pracy legislacyjnej, eksperckiej i interwencyjnej, w publikacjach i na rozprawach, w codziennej walce o prawa natury ludzkiej i prawa konkretnych ludzi. Stąd płynie jego rosnący autorytet - dodał marszałek.

 

Jurek wskazał następnie na niesamowite ataki, jakie przypuszcza się dziś na Instytut.

 

- Najlepsze świadectwo Instytutowi Ordo Iuris wystawiają więc ci, którzy go atakują. [...] To oni z podziwu godną zawziętością, wbrew sądowym wyrokom – karzącym ich delatorską działalność, pomawiają Instytut o najgorsze intencje i inspiracje. Mogą Instytutowi zarzucić wszystko, pół tony złota ukryte w podziemiach Pałacu Stalina, związki z ukrytym na Marsie papieżem awiniońskim, a nawet z Al-Kaidą, ale nie są w stanie zarzucić jednego – braku kompetencji. To właśnie jakość pracy Instytutu i kompetentnie bronione racje budzą taką złość i wściekłość - podkreślił.

 

Nagrodę w imieniu całego instytutu odebrał jego prezes, mec. Jerzy Kwaśniewski.

Źródło: dorzeczy.pl

 

Pach


DATA: 2020-11-30 13:16
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Postawa Marka Jurka w Jarosławie Kaczyńskim -marzenie
1 miesiąc temu / Rycerka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.