DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Instytut ks. Piotra Skargi we Wrocławiu o gender

Instytut ks. Piotra Skargi we Wrocławiu o gender

23 stycznia o godzinie 19.00 we wrocławskim CEH „Konspira” przy pl. Solnym 11 odbyło się w ramach „Wolnorynkowych czwartków z KNP” spotkanie zorganizowane przez Kongres Nowej Prawicy. Zaproszony został Jakub Skoczylas - przedstawiciel Instytutu im. Ks. Piotra Skargi.

 

Temat spotkania to: „Chrześcijańska wizja antropologiczna a ideologia gender”. Słuchacze wypełnili prawie cały lokal.

 

Zgromadzeni usłyszeli między innymi, że trzeba sobie zdać sprawę z tego, iż wbrew temu co może się wydawać, nie istnieje coś takiego jak ideologia gender w znaczeniu pozytywnym. – Pomimo wydania niezliczonych książek, publikacji, wpisów na blogach, tysięcy badań wątpliwej jakości, cała ta ideologia jest jedynie negacją. Została stworzona nie po to aby stworzyć jakiś nowy ład, a jedynie po to by zanegować, osłabić a nawet zniszczyć naszą, chrześcijańską wizję człowieka – mówił gość spotkania.

 

- Musimy sobie wyjaśnić, że to nie tyle my jesteśmy przeciwni ideologii gender, ile ona jest przeciwna nam. To nie my – chrześcijanie naruszamy porządek na świecie, nie my naruszamy pokój. To ludzie, którzy w nachalny sposób forsują ideologię gender naruszają odwieczny na świecie porządek, który zakłada że kobieta i mężczyzna bardzo się od siebie różnią, a różnice te wykraczają daleko poza czystą biologię czy seksualność. Dotyczą one również, sfery psychicznej, emocjonalnej i duchowej oraz pełnionych w społeczeństwie ról. Aby się więc dowiedzieć dlaczego ideologia ta jest tak szkodliwa powinniśmy skupić się na tym co ona atakuje - czyli chrześcijańską wizję antropologiczną – dodał Skoczylas.

 

Prelegent poruszył również kwestię finansowania propagandy genderowej. Kto jest fundatorem łożącym środki na rozwój tej szkodliwej ideologii? My wszyscy czyli podatnicy. Nierzadko wbrew swojej woli. „Badania”, publikacje, projekty i programy propagujące ideologię gender są finansowane z naszych podatków, nas Polaków i innych Europejczyków.

 

Po wystąpieniu zgromadzeni na sali słuchacze zadawali wiele pytań i odbyła się długa dyskusja o problemach związanych z nachalnym forsowaniem ideologii gender w aktach prawnych, seksualizacji dzieci i młodzieży oraz finansowaniu tej ideologii z pieniędzy podatników.

 

 

PCh24.pl

 


DATA: 2014-01-25 13:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Choćbyś na­turę wypędzał widłami, ona zaw­sze powróci." - Horacy Czytajac komentarze czytelniczek GW pod wywiadem z Meryl Streep, zauwazylam, ze polskie entuzjastki tej propagandy czesto twierdza, jakoby Polska byla daleko za Zachodem w procesie rownouprawaniAnia kobiet. Ich zdaniem trzeba znacznie wiecej i szybciej niszczyc i burzyc z naszej chrzescijanskiej kultury. Tymczasem intelektualnie cokolwiek sprawne feministki zachodnie (feminizm nie jest jednolitym ruchem anty-intelektualnym, sa rozne odlamy feministycznego szantazu emocjonalnego i dekonstrukcji, w tym samego jezyka, bibijnego Logos) coraz czesciej odkrywaja te oczywistosc, ze radykalny feminizm szkodzi kobietom. Jedna z nich jest Danielle Crittenden - "What Our Mother\'s Didn\'t Tell Us." To z jej ksiazki pochodzi cytat powyzej,
ponad 6 lat temu / DM
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.