DZIŚ JEST:   16   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jadwigi Śląskiej
Św. Gerarda Majelli
 
 
 
 

Instytut Jana Pawła II a tradycyjna nauka Kościoła. Zdumiewające poglądy wykładowców

Instytut Jana Pawła II a tradycyjna nauka Kościoła. Zdumiewające poglądy wykładowców
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay.com

Media donoszą o przydzieleniu kursów w Papieskim Instytutcie Teologicznym Jana Pawła II dla Nauk o Małżeństwie i Rodzinie wykładowcom uznającym dopuszczalność związków homoseksualnych w pewnych przypadkach. Tymczasem z częścią wiernych tradycyjnej nauce Kościoła uczonych zerwano współpracę.

 

Maurizio Chiodi poprowadzi kurs „teologiczna etyka życia”, a także seminarium doktorskie pod nazwą „Sumienie i rozeznanie. Tekst i kontekst rozdziału 8 Amoris Laetitia”.

 

Jak twierdzi portal Life Site News, ojciec Chiodi użył kontrowersyjnego rozdziału 8 dokumentu papieża Franciszka o rodzinie w celu usprawiedliwienia praktykowania w pewnych przypadkach antykoncepcji i związków homoseksualnych. W wykładzie z 2016 roku ojciec Chiodi powiedział, że w niektórych przypadkach odpowiedzialność wymaga zastosowania antykoncepcji.  Z kolei w 2019 roku w wywiadzie dla Avvenire stwierdził, że w pewnych sytuacjach relacje homoseksualne mogą być najbardziej „owocnym sposobem przeżywania dobrych związków”.

 

Z kolei ojccu Pier Davide Guenzi przydzielono wykłady dla doktorantów „Idea prawa naturalnego w Biblii” i kurs „Antropologia i etyka narodzin”. Duchowny w wywiadzie z Avvenire z lutego 2019 roku mówił o zaproszeniu do zrozumienia, że więź mężczyzny i kobiety nie wyczerpuje wszystkich form ludzkiej ekspresji także z uczuciowego punktu widzenia.  

 

Tymczasem kurs fundamentalnej teologii moralnej nauczany przez byłego przewodniczącego Instytutu Jana Pawła II Livio Melinę został zniesiony. To samo dotyczy kilku innych kursów z teologii moralnej.

 

Warto przypomnieć, że w 2016 roku na czele Instytutu stanął arcybiskup Vincenzo Paglia. W 2017 roku Watykan zmienił nazwę Papieskiego Instytutu Jana Pawła II dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną. Od tej pory nazywa się on Papieski Instytut Teologiczny Jana Pawła II dla Nauk o Małżeństwie i Rodzinie.

 

Z kolei w lipcu 2019 przedstawiono nowe statuty uniwersytetu. Dokonano też zmian kadrowych uznanych przez krytyków za walkę z dziedzictwem Jana Pawła II.  

 

W trudnych czasach kryzysu dotykającego wielu ludzi Kościoła pamiętajmy, że podobne problemy wydarzały się  już wcześniej. Wystarczy wspomnieć kryzys ariański czy schizmę zachodnią. Za każdym razem jednak Kościół święty wychodził z nich obronną ręką.

 

Pamiętajmy o słowach Matki Bożej z Fatimy, o której pisali dzielni studenci „Na koniec Moje Niepokalane Serce zatriumfuje”.


źródło: lifesitenews.com

mjend


DATA: 2019-09-13 11:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak "Kuba" Bogu, tak Bóg "Kubie"... i tyle.
1 miesiąc temu / agricola
 
Widać, że niektórzy w KK chcą na siłę usprawiedliwiać Biblią swoje skłonności. Lobby homo jest jednak w Watykanie silne. Ale jest jeszcze PRAWO NATURALNE. I tego nikt i nic nie zmieni.
1 miesiąc temu / Piotr
 
do "Bbb" - chyba nie znasz zasad wiary katolickiej. 1. Pan Bóg wybacza tym, którzy żałują za grzechy i się nawracają. 2.przykazanie miłości Boga wypełnia ten, kto przestrzega Jego przykazań. 3.osoby w związku homo niosą zgorszenie dla innych ludzi, a o takich Pan Jezus powiedział, że lepiej by sobie uwiesili kamień młyński u szyi i rzucili w morze. Oni też nie kochają Pana Boga, bo kryterium miłości do Boga, jest przestrzeganie przykazań, a życie w sodomii i cudzołóstwie świadczy o nieprzestrzeganiu przykazań, czyli braku miłości do Boga.
1 miesiąc temu / tradycja
 
Wszyscy widzę wszystko lepiej wiedzą. Tylko że Bóg oddał życie za każdego człowieka, wszystkim wybaczyl. A Ewangelię pisali apostołowie którzy nie zaeszrpojmowali nauczanie Jezusa. Jezus przychodząc nas wybawic pozostawił dwa przykazania miłości Boga i bliźniego. Jeżeli dorośli ludzie w związku dwóch kobiet lub mężczyzn nie krzywda nikogo to podejrzewam że Bóg prędzej ich przyjmie do nieba niż wiernych goniacych codziennie do kościoła a krzywdzacych innych. Nie sadzdzcie a nie będziecie sadzeni.
1 miesiąc temu / Bbb
 
Jan Paweł II nie zabraniał w takich sytuacjach współżycia, jak ktoś musiał zostać w nowym związku.
1 miesiąc temu / Agamemnon
 
Do wszystkich, którzy ubolewają nad zmianami i usuwaniem 'dzieła Jana Pawła II": Proszę zapoznać się najpierw z nauczaniem o małżeństwie jakie głosili wcześniejsi papieże, a potem porównać to z nauczeniem Jana Pawła II i w dopiero wówczas można zauważyć, że zmiany wprowadził już JPII. Wcześniej Kościół NIE DOPUSZCZAŁ rozwodników do życia w kolejnym związku, jeśli urodziły się w nim dzieci, a JPII takie związki usprawiedliwiał stawiając wychowanie dzieci jako priorytet. Nie wziął też po uwagę zgorszenia, jakiemu ulegają dzieci wychowywane przez rodziców żyjących bez ślubu. Warto w tym kontekście zapoznać się z listem, jaki sługa Boży ks. A.Woźny napisał do mężczyzny, który w drugim związku miał troje dzieci - i mimo to wzywał go do odejścia od drugiej rodziny między innymi po to, by nie gorszyć dzieci. List napisany przed wejściem w życie nieszczęsnego Familiaris Consortio z 1981 roku. Dziś nie bierze się po uwagę ani zgorszenia, ani grzechu, a tylko dobra doczesne.
1 miesiąc temu / tradycja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.