DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Instruktor strzelectwa: posiadanie broni nie oznacza chęci zabijania

Instruktor strzelectwa: posiadanie broni nie oznacza chęci zabijania

„Polskie społeczeństwo jest jednym z najbardziej rozbrojonych społeczeństw w Europie, jeśli chodzi o liczbę sztuk broni palnej na jednego mieszkańca. Jednocześnie widać w ostatnich latach wyraźny wzrost zainteresowania wśród Polaków zarówno posiadaniem broni palnej, jak i strzelectwem”, powiedzieli w sobotę na antenie Polskiego Radia Roma Lubińska-Mycek i Krzysztof Mycek – instruktorzy strzelectwa.

 

Trudno jest ocenić ile w rzeczywistości jest broni palnej w rękach Polaków. Policja posiada statystyki tych jej rodzajów, do posiadania których potrzebne jest pozwolenie. Nie obejmują one broni czarnoprochowej, której od 2011 r. do rąk obywateli trafiło bardzo dużo. W Polsce toczy się gorąca dyskusja na temat powszechnego dostępu do broni. Pytanie, jak owa powszechność rozumiemy – stwierdził Krzysztof Mycek.

 

W podobnym tonie wypowiedziała się Roma Lubińska-Mycek. Instruktor podkreśliła, że w Polsce dominuje swoiste uogólnienie, mianowicie obywatele dali sobie wmówić, że „broń zabija”. – Nie, broń strzela. Mamy więcej rzeczy w domu, którymi można zrobić krzywdę. Posiadanie broni nie oznacza chęci zabijania, zrobienia komuś krzywdy. Są zawody strzeleckie, różnego rodzaju aktywności związane z myślistwem do uprawiania których potrzebna jest broń – zaznaczyła.

 

Źródło: Polskie Radio

TK


DATA: 2018-10-13 12:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

małe sprostowanie i uzupełnienie do mojego poprzedniego wpisu: 1/ po słowach: "obojętnie jaką" - kropka (średnik) 2/ nowe zdanie od: "te proste zasady ..." 3/ zakończenie zdania: "inna rzecz, że ... życiem czy zdrowiem" powinno brzmieć:(przecinek) "dostaje drgawek, torsji, doznaje wzmożonego pocenia, gonitwy myśli, spazmów, obłędu umysłowego i generalnie robi pod siebie; taka to ich natura; całkowicie nienaturalna dla człowieka rozumnego;"
ponad 1 rok temu / JARO
 
już pisalim tu i na innym forum: 1/ broń w każdym domu, w którym rodzinę tworzy mężczyzna i kobieta (w związku małżeńskim) + dzieci, płacącym podatki (ważne; zasiłkowicze nie) 2/ brak przeciwwskazań - choroba psychiczna, patologia (np. alkoholizm, narkotyki) 3/ możliwość noszenia ze sobą broni, ale ukrytej (nie na widoku; chociaż czemu nie; ale chyba jeszcze nie teraz w Polsce) 4/ prawo, które wyraźnie mówi, że człowiek napadnięty na swoim obejściu lub w miejscu publicznym, ma prawo bronić się skutecznie, do zabicia agresora włącznie 5/ i w związku z tym niemożność oskarżenia napadniętego, który się skutecznie obronił, przez nikogo - żadną osobę czy instytucję, obojętnie jaką te proste zasady są bardzo skuteczne i bezpieczne, i między bajki należy włożyć lewackie rojenia o masowych mordach; inna rzecz, że lewactwo na samą myśl, że w czasie napadu, np. rabunkowego (co mają we krwi) może dostać ołowiem i z tego "zastrzyku" nie wyjść życiem czy zdrowiem;
ponad 1 rok temu / JARO
 
Biuro Analiz Sejmowych wypowiedziało się jednoznacznie: budżet nie zniesie powszechnego dostępu do broni, bo z analiz wynika, że wtedy wybory do Sejmu i Senatu musiałyby się odbywać średnio co miesiąc z powodu wakatów! (żart)
ponad 1 rok temu / Emil M.
 
:) płaszcz sprzedaj, a kup miecz,,
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
Ja w swoim posiadaniu mam 3 sztuki broni palnej. Wszystkie nabyte legalnie, i używane do treningów stezeleckich od 2015. W moim klubie jest ponad 200 członków. Posiadanie broni palnej uczyiło mnie bardziej odpowiedzialnym i opanowanym człowiekiem. Tylko że ja mieszkam w Norwegii i tutaj podejście do posiadania broni jest inne niż w Polsce. Można by norweski model zaadaptować do Polski i jestem pewien że by się sprawdził.
ponad 1 rok temu / Przemek
 
Twoja analiza dotyczy tylko obrony własnego domu, i jest ona OK. Tylko co, całe życie chcesz spędzić w czterech ścianach? Przecież na zewnątrz Ty/Twoja rodzina też możecie zostać napadnięci. Konsekwencji trochę, jak już prawo posiadania broni dla kwalifikujących się do jej posiadania, to i prawo do noszenia jej ze sobą gdzie się chce. Przy okazji, wielu katolików zapomina (bądź nie wierzy) że "nosi ze sobą" niezłą broń - anioła stróża. I przy użyciu tej broni nie ma ryzyka zabicia kogoś rykoszetem czy spóźnienia się, bo napastnik był szybszy :)
ponad 1 rok temu / do Kazimierz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.