DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 

Instruktor krav magi odmówił treningu osobom LGBT. Sąd ukarał go grzywną

Instruktor krav magi odmówił treningu osobom LGBT. Sąd ukarał go grzywną
Marsz LGBT, fot. REUTERS/Daniel Becerril

Sąd w Poznaniu skazał na karę grzywny instruktora krav magi, który odmówił przeprowadzenia treningu z homoseksualistami. Trener tłumaczył, że „nie popiera związków męsko-męskich, tym bardziej wychowujących dziecko”. Mężczyzna został uznany winnym wykroczenia a sąd podkreślił, że bezpodstawnie odmówił świadczenia grupie LGBT.

 

Przypadek instruktora krav magi z Poznania przypomina batalię łódzkiego drukarza, który nie przyjął zlecenia wydrukowania plakatów promujących subkulturę LGBT. Po wielu rozprawach, ostatecznie sprawę zakończył Sąd Najwyższy, który orzekł, że oskarżony drukarz jest winny. Ze względu na przebieg sprawy odmówił jednak nałożenia na niego grzywny. Losy instruktora krav magi potoczyły się podobnie, ponieważ sąd pierwszej instancji skazał mężczyznę na grzywnę w wysokości 500 zł. Inaczej stało się jednak w drugiej instancji.

 

„Mężczyzna, który odmówił przeprowadzenia treningu samoobrony osobom LGBTQ, został uznany winnym popełnienia wykroczenia polegającego na odmowie świadczenia bez uzasadnionej przyczyny (art. 138 Kodeksu wykroczeń)” – podaje internetowy serwis Kampanii Przeciw Homofobii, organizacji wspierającej i promującej subkulturę LGBT.

 

Zajęcia z krav magi dla osob LGBT chciała zorganizować Karolina Niedźwiedzka ze stowarzyszenia Grupa Stonewall. Instruktor początkowo wyraził zgodę na organizację treningów, ale po tym, gdy okazało się, że w zajęciach będą brali udział homoseksualiści, wycofał się z przedsięwzięcia. Sprawa została przekazana przez środowiska LGBT Rzecznikowi Praw Obywatelskich, który podjął interwencję i skierował stosowny wniosek na policję. Sąd pierwszej instancji skazał instruktora krav magi, ale odstąpił od wymierzenia kary.

 

Apelację od wyroku pierwszej instancji złożył Prokurator Rejonowy, a Sąd zdecydował się skazać mężczyznę na karę grzywny w wysokości 500 zł. „W ustnym uzasadnieniu wyroku sędzia wskazała, że nie można uznać ujemnej oceny danego środowiska jako wystarczającej przyczyny odmowy świadczenia. W ocenie sądu była to typowa usługa, a trening miał charakter neutralny światopoglądowo. W konsekwencji sąd stanął na stanowisku, że nie może tu być mowy o konflikcie sumienia” – czytamy na stronie organizacji Kampania Przeciw Homofobii.

 

 

Źródło: kph.org.pl, rp.pl

WMa

 

 


DATA: 2018-10-04 17:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brawo dla instruktora i drukarza też!!! Przegrali w Sądzie... ale ocalili duszę!
8 miesięcy temu / v b b
 
Koleś nie chce żeby kojarzono go z pedalami i ich środowiskiem i kropka. Ale pedalstwo musi krzyczeć że pedałom ktoś odmawia
8 miesięcy temu / F4ce
 
Na podstawie wypowiedzi i zachowań homoseksualistów odnoszę wrażenie jakoby jedyną wartością homoseksualistów był ich homoseksualizm. Właściwie nic innego nie mają nam do przekazania.
8 miesięcy temu / henn
 
To skandal i dlatego potrzebujemy tej znienawidzonej przez totalnych lewaków reformy sądów RP.
8 miesięcy temu / Lechu
 
Heterofobii należy mówić zdecydowane NIE! Żadnego człowieka nie należy wykluczać i dyskryminowac! Mamy XXI wiek, w którym heteroseksualiści są dyskryminowani przez homoseksualistów!
8 miesięcy temu / alx
 
Najgorsze jest to że od razu polecieli donieść na policję zamiast znależc innego instruktora. Najlepiej z Izraela,oni tacy oświeceni są. Tfu,Śmierć Kapusiom
8 miesięcy temu / Kakalaken 2000
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "63256"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.