DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Inspektorat sanitarny zapowiada powrót do szkół od września

Inspektorat sanitarny zapowiada powrót do szkół od września
Fot. Pixabay

1 września planowany jest powrót dzieci do szkół. W pewnych sytuacjach czy w razie jakichś radykalnych wzrostów zachorowań na jakiś czas pewne szkoły przechodziłyby na system pracy zdalnej – wyjaśnił w radiowej rozmowie Jan Bondar, rzecznik głównego inspektora sanitarnego.

 

 

Ponieważ oficjalne dane alarmują o wzroście liczby zakażonych koronawirusem a czerwone i żółte paski w telewizyjnych oraz internetowych serwisach coraz mocniej alarmują, w nieodległej perspektywie początku roku szkolnego w sposób naturalny pojawia się pytanie: co z nauką?

 

1 września planowany jest powrót dzieci do szkół – odpowiedział w niedzielę na antenie Polskiego Radia 24 Jan Bondar. – Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowuje wytyczne, GIS pomaga, doradza. Wskazujemy obszary, które naszym zdaniem powinny być ujęte w tych wytycznych.

Wskazówki mają dotyczyć szczegółów postępowania dyrekcji szkół w zależności od sytuacji epidemicznej.

 

Chodzi o rozrzedzenie uczniów w miarę możliwości, przesunięcie lekcji w czasie tak, żeby nie dochodziło do kumulacji uczniów w danym momencie. (...) generalnie tak, jak w innych obszarach życia tu też, jeśli by dochodziło do wzrostu zachorowań w danym regionie czy w danym powiecie, to ten regionalny, powiatowy mechanizm będzie dotyczył również szkół – skonkretyzował rzecznik.

Obecnie władze skłaniają się zatem ku „regionalizacji” ewentualnych rygorów, a nie w stronę jednolitych standardów reżimu sanitarnego.

 

W pewnych sytuacjach czy jakichś radykalnych wzrostach zachorowań na jakiś czas pewne szkoły przechodziłyby na system pracy zdalnej, ale generalnie planowany jest normalny powrót do szkół 1 września. Nie ma tutaj większych przeciwwskazań, żeby normalnie rozpocząć naukę – podkreślił rzecznik.

 

 

Źródło: Polskie Radio 24

RoM

 

 

 


DATA: 2020-08-02 16:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@GrzesiekQ w pewnym sensie masz rację, ale często jest to wina systemu a nie nauczyciela. Przykładowo kolezanka w 1 klasie miała ucznia z jakimiś zaburzeniami psychicznymi. Niestety dziecko pochodziło z rodziny patologicznej i matka nawet nie chciała słuchać o wizycie w poradni, lub u specjalisty. Według prawa nauczyciel nie może wysłać sam ucznia na badania, a taki uczeń skutecznie demontuje lekcje. Drugi przykład, dzieciak z ciezkimi zaburzeniami psychicznymi przebadany i z orzeczeniem dostał nauczyciela wspomagającego i chodził do normalnej szkoły. Mimo ogromnych wysiłków nauczyciel wspomagający nie był w stanie zapewnić spokoju na lekcji bo nie ma prawa np siłą wyprowadzić rozszalałego dzieciaka z klasy, może go tylko przekonywać żeby wyszedł albo prosić żeby się uspokoił. Lekcja rozwalona... W takich sytuacjach prawo dzieci chorych, uposledzonych i niepełnosprawnych umysłowo góruje nad prawem zdrowej większości, a nauczyciele zwyczajnie są bezradni.
7 dni temu / Polka
 
Mam nadzieję, że to całe zamieszanie wypromuje edukację domową i wzbudzi opór przeciwko przymusowej państwowej szkole, która okazało się nie tylko zmusza rodziców do posyłania tam dzieci, ale też czasem zmusza ich do pracy nauczyciela wg państwowego programu i wg szczegółowych wytycznych dyktowanych ze szkoły. Znam też przypadek, że dziecko z problemami w szkole okazało się nagle ponadprzeciętnie zdolne, co udowodniło, że nieprzygotowany pedagogicznie, ale zaangażowany rodzic może bić na głowę zawodowego nauczyciela w skuteczności nauczania.
7 dni temu / GrzesiekQ
 
Diablesko skuteczne ale i diabelsko prostackie kłamstwa. Ludzie mają w sobie wirusy i to jest nirmalne a ludzie są zdrowi. Sataniści globaliści ze swoimi rządowymi pionkami robią ze zdrowych chorych.
8 dni temu / Polak
 
@Tolek i mj macie w stu procentach rację!!!
8 dni temu / Polka
 
szkoda, miałam nadzieję na kontynuację pracy zdalnej
8 dni temu / Julia
 
nareszcie!!!
8 dni temu / ak
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.