DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Indonezja: miejscowy przywódca Państwa Islamskiego skazany na śmierć

Indonezja: miejscowy przywódca Państwa Islamskiego skazany na śmierć
Zdjęcie ilustracyjne. Autor: Rainerzufall1234 (Praca własna) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], Wikimedia Commons

Są rejonowy na Południowej Dżakarty skazał na śmierć islamistę Amana Abdurrahmana – duchowego przywódcę Jamaah Ansharud Daulah (JAD). Jest to największe islamistyczne ugrupowanie terrorystyczne w Indonezji, związane z tzw. Państwem Islamskim (PI). Sędziowie udowodnili oskarżonemu powiązania z atakiem samobójczym z 14 stycznia 2016 na ulicy Thamrin w Środkowej Dżakarcie, w którym zginęły cztery osoby. Była to pierwsza taka akcja w największym kraju muzułmańskim świata, do której przyznało się PI.

 

W ubiegłym miesiącu prokuratura zażądała dla oskarżonego kary śmierci. Uznano go za inspiratora dwóch innych zamachów: podłożenia materiału wybuchowego pod kościół protestancki w mieście Samarinda 13 listopada 2016, co spowodowało śmierć dwuletniej dziewczynki i zamachu na terminal Kampung Melayu na wschodzie stolicy 25 maja 2017, w którym zginęło trzech policjantów.

 

Do tych czynów doszły ataki na trzy świątynie chrześcijańskie i na główną siedzibę policji w mieście Surabaya na Wschodniej Jawie w ub.miesiącu. Dokonały ich dwie rodziny, łącznie z dziećmi w wieku 9 i 13 lat, a w następstwie obu tych napaści samobójczych poniosło śmierć 13 osób.

 

W czasie procesu Abdurrahmana, który – ze względów bezpieczeństwa – toczył się w opancerzonej sali sądowej, przewodniczący kolegium sędziowskiego Ahmad Jaimi oświadczył: „Ustalono, że oskarżony popełnił zbrodnicze czyny terrorystyczne. Spotykał się osobiście ze swymi zwolennikami oraz rozprowadzał swe artykuły, filmiki MP3 i wezwania audio w internecie”.

 

Wyrok zostanie wykonany przez rozstrzelanie.

 

KAI

TK


DATA: 2018-06-23 10:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Sprawiedliwość.
9 miesięcy temu / ZEUS
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.