DZIŚ JEST:   23   CZERWCA   2018 r.

Św. Józefa Cafasso
Św. Tomasza Garnet
 
 
 
 

Indoktrynują dzieci za plecami rodziców. Uwaga na warsztaty „antydyskryminacyjne”

Indoktrynują dzieci za plecami rodziców. Uwaga na warsztaty „antydyskryminacyjne”
Fot. Daniel Dmitriew / FORUM

37 poznańskich szkół organizuje tzw. warsztaty antydyskryminacyjne. Jak ostrzega „Nasz Dziennik”, zajęcia odbywają się bez wiedzy i zgody rodziców. Szkoły lekceważą problem.

 

Zajęcia „antydyskryminacyjne” organizowane są zarówno w szkołach podstawowych, jak i liceach. Jak ustalił „Nasz Dziennik”, niektóre szkoły godzą się na takie dodatkowe warsztaty i nie kontrolują ich treści. Co więcej, argumentują – podobnie jak poznański samorząd, że jako zajęcia pozalekcyjne nie wymagają one zgody rodziców.

 

Taką praktyką zadziwione jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, które stoi na stanowisku, że bez wiedzy i zgody rodziców dyrektor szkoły nie może ani organizować żadnych zajęć, ani rozpowszechniać żadnych materiałów edukacyjnych. Rodzice bowiem mają „prawo do współdecydowania o procesie kształcenia i wychowania swoich dzieci” – przypomina dziennik, powołując się na stanowisko resortu. I nie może być zgody „na ich prowadzenie bez ich wiedzy i akceptacji”.

 

MEN uwrażliwił równocześnie rodziców na tego rodzaju inicjatywy i kontrolowanie treści, jakie podsuwane są uczniom na zajęciach pozalekcyjnych.

 

W Poznaniu w ramach zajęć dodatkowych odbędą się warsztaty antydyskryminacyjne. Miasto dołoży do nich 200 tys. zł. O granty starało się 60 palcówek. Jak podaje „Nasz Dziennik”, o sposobie realizacji warsztatów „mają decydować nauczyciele, może je np. prowadzić szkolny pedagog”. Ponadto placówki mogą „współpracować z animatorami różnych fundacji i stowarzyszeń”. Wśród nich dziennik wymienia m.in. Fundacja na Niebiesko, Gmina Żydowska, Stowarzyszenie Kolektyw Edukacyjny, Collegium da Vinci, Amnesty International (która lansuje hasła m.in. o prawach seksualnych i reprodukcyjnych, w tym prawie do antykoncepcji i aborcji) czy Teatr Ósmego Dnia.

Tak w szkołach realizowane będą np. zajęcia mające na celu przeciwdziałanie dyskryminacji oraz wykluczeniu czy przełamywanie stereotypów.

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

MA


DATA: 2018-03-13 13:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie kłam!!!!Te "zajecia"są podstepem o ktorych rodzice nie maja pojecia.
3 miesiące temu / tfuuuuuu
 
Skoro nie będziesz się starał zrozumieć "wrzasku co niektórych", czyli skoro jesteś fanatycznie nietolerancyjny, to nic dziwnego że nie rozumiesz tego co czytasz i co w konsekwencji wypisujesz. Po pierwsze, skoro zajęcia mają być dobrowolne, to czemu tej dobrowolności nie zapewnia się rodzicom? Rodzice powinni zostać rzetelnie i w pełni poinformowani na temat szczegółowego programu zajęć, by mogli świadomie i dobrowolnie wyrazić zgodę lub sprzeciw wobec udziału dziecka w tych zajęciach. Po drugie, piszesz bzdurę jakoby tolerancja była elementem wiary katolickiej. Katolicy nie mogą być tolerancyjni wobec zła.
3 miesiące temu / do Brawo Poznań
 
1. Zajęcia te odbywają się po lekcjach 2. Są nieobowiązkowe tylko dobrowolne. 3. Nie chodzi w nich o propgowanie czegoś tylko o naukę szacunku i tolerancji wobec 2 człowiwka,czyli to co w wierze katolickiej jest ważne. Radzę zasięgnąć info o tym co napisałem. To jest weryfikowalne np.w trybie BiP Nie będę się starał zrozumieć wrzasku co niektórych. Taka edukacja jest potrzebna
3 miesiące temu / Brawo Poznań :)
 
Zwyrodniałego? Jeśli katolików broniących dzieci przed zwyrodnialcami nazywasz zwyrodniałymi tylko dlatego bo bronią życia wiecznego niewinnych dzieci, dokonujesz tutaj jedynie projekcji własnego zwyrodnienia. Tfu!
3 miesiące temu / do broniącego zwyrodnialców
 
@ do DiceCube5 No...nadajesz się na zwyrodniałego pracownika socjalnego i prokuratora w jednym. Tfu!
3 miesiące temu / agricola
 
Rodzice z tymi dziećmi kontaktują się za pomocą "pejszbuka", czy jak? Nie interesuje ich czym "karmią" w tych "przytułkach" ich progeniturę? Nie potrafią wytłumaczyć własnym dzieciom w czym rzecz? Stąd ten strach... Gdzie dawny dobry obyczaj "konspiracji" szkolnej przeciwko durnemu reżimowi? Przeżyłem socjalistyczną edukację i żyję. Kto miał "wapniaków" aparatczyków lub "powolniaków", wiódł w szkole nudne życie lizusa. Kto miał choć trochę rozgarniętych, miał niezły ubaw na historii, polskim czy geografii, nie mówiąc już o rosyjskim. Sam cymes, miód i ultramaryna. A dziś? Zawsze można zacząć zabawę z edukacją domową. Za komuny nie było takiej możliwości.
3 miesiące temu / agricola
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.