DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Indie ograniczają usługi surogatek dla homoseksualistów

Indie ograniczają usługi surogatek dla homoseksualistów

Indyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych postanowiło ograniczyć zjawisko rodzicielstwa zastępczego (usług matek surogatek) i wprowadziło wymóg posiadania przez cudzoziemców - chcących skorzystać z tego typu usług - wiz medycznych. Od listopada br. z „macierzyństwa zastępczego” nie będą mogli korzystać homoseksualiści, którzy do tej pory stanowili jedną trzecią wszystkich klientów klinik oferujących procedurę sztuczne zapłodnienie.


Polityka ograniczenia zjawiska wynajmowania matek zastępczych, które po sztucznym zapłodnieniu i donoszeniu ciąży rodzą dzieci parom z zewnątrz - w tym pederastom i lesbijkom - była zapowiadana rok temu. W ciągu kilku ostatnich miesięcy władze zaczęły stopniowo wprowadzić różnego rodzaju obostrzenia.

 

Od początku tego miesiąca obcokrajowcy, chcący skorzystać z usług matek zastępczych, będą musieli posiadać specjalne wizy medyczne.

 

Przedstawiciele MSW zapowiadają, że będą surowo tego wymogu przestrzegać. By dostać tego typu wizę, obcokrajowiec musi wykazać, iż matki zastępcze będą miały zapewnione odpowiednie warunki medyczne w zarejestrowanej klinice wspomaganego rozrodu, uznawanej przez Indyjską Radę Badań Medycznych. Ponadto będą musieli przedstawić zaświadczenie od odpowiedniego ministerstwa albo z konsulatu swojego kraju, że prawo państwa, z którego pochodzi zezwala na tego typu usługi. Oprócz tego potrzebny będzie dokument potwierdzający, iż kraj do którego ma trafić dziecko, uzna je za biologicznego potomka osoby korzystającej z usługi.

 

Prawo indyjskie wymaga także, by zainteresowane strony sporządziły odpowiednią umowę potwierdzoną notarialnie. Obcokrajowcy muszą uzyskać zgodę na opuszczenie Indii z urodzonym dzieckiem.

 

MSW ograniczyło dostęp do tego typu usług . Od teraz będą z nich mogły korzystać wyłącznie pary heteroseksualne, pozostające w związku małżeńskim co najmniej od dwóch lat. Tymczasem wg szacunków Konfederacji Przemysłu Indyjskiego za 2012 r. , prawie 30 procent klientów zagranicznych korzystających z usług tzw. macierzyństwa zastępczego stanowiły osoby samotne lub homoseksualne.

 

Kilka wiodących klinik indyjskich - w związku z obostrzeniami – już powołało swoje oddziały „przyjazne” dla pederastów i lesbijek w Tajlandii oraz w Meksyku, gdzie prawo w tej kwestii w dalszym ciągu pozostaje nieuregulowane.


Zjawisko tzw. rodzicielstwa zastępczego narasta wśród par homoseksualnych. W Kalifornii działają wyspecjalizowane kliniki wspomaganego rozrodu, oferujące zapłodnienie in vitro kobietom, które mają urodzić dzieci lesbijkom lub pederastom.

 

Najwięcej jednak tego typu zabiegów wykonywanych jest w Portland w stanie Oregon, gdzie znajduje się największa na świecie klinika wspomaganego rodzicielstwa - Oregon Reproductive Medicine. Prawie 40 proc. jej klientów stanowią homoseksualiści z Europy.   

 

Władzom Oregonu to nie przeszkadza. Chełpią się nawet tym, że na terenie ich stanu dziecko można „kupić” za niecałe 90 tys. dol., a np. w Nowym Jorku kwota ta waha się od 130 do 170 tys. dol.  

 

 

Źródło: bionews.org.uk, querty.com., AS.


DATA: 2013-11-12 07:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie popieram tego procederu.
ponad 7 lat temu / ola
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.