DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Indie: Zatrzymano policjantów podejrzanych o brutalny mord na chrześcijanach

Indie: Zatrzymano policjantów podejrzanych o brutalny mord na chrześcijanach
Źródło: unsplash.com

Wydział spraw wewnętrznych zatrzymał czterech funkcjonariuszy policji podejrzanych o zatrzymanie i tortury dwóch chrześcijan, Jayaraja i jego syna Beniksa. Powodem aresztowania było przedłużenie otwarcia ich sklepu o 15 minut, co zostało potraktowane jako złamanie obostrzeń związanych z epidemią.

 

Mężczyźni byli przetrzymywani na policyjnym posterunku przez trzy dni. Funkcjonariusze najprawdopodobniej bili ich i torturowali. Po zwolnieniu z aresztu obydwaj mężczyźni trafili do szpitala, gdzie wkrótce zmarli.

 

Policja początkowo próbowała zamieść sprawę pod dywan, twierdząc, że po aresztowaniu Beniks skarżył się na kłopoty z oddychaniem, a jako że cierpiał na chorobę przewlekłą, funkcjonariusze postanowili przewieźć go do szpitala. Z kolei w przypadku jego ojca pierwotne stanowisko policji wyglądało następująco: mężczyzna skarżył się na złe samopoczucie, miał wysoką gorączkę i zgodził się na przewiezienie do szpitalnej izolatki…

 

Lokalne władze początkowo ignorowały sprawę. Jedną z pośrednich odpowiedzi był pomysł… zajęć relaksacyjnych dla funkcjonariuszy, przeciążanych obowiązkami związanymi z zagrożeniem epidemicznym. Równocześnie, to nie pierwsza przypadek podejrzanej śmierci łączonej z funcjonariuszami policji.

 

Po pierwszej autopsji rodzina nie zgodziła się na odebrania ciał, podkreślając, że charakter obrażeń bezsprzecznie wskazuje na tortury i wyklucza oficjalną wersję wydarzeń. Wskutek powszechnego oburzenia społeczeństwa ciała ofiar poddane zostaną niezależnych badaniom przeprowadzonym przez 3 lekarzy sądowych wskazanych przez rząd. Autopsja zostanie ponadto zarejestrowana na kamerze.

 

Tymczasem 1 lipca sąd uznał, że istnieją wystarczające przesłanki, aby postawić zarzuty policjantom odpowiedzialnym za aresztowanie oraz przetrzymywanie Jayaraja i Beniksa. Sąd zabezpieczył nagranie z monitoringu na komendzie; okazało się jednak, że cały materiał z tego dnia został usunięty. Wśród zarzutów formułowanych obecnie pod adresem mundurowych znalazło się w związku z tym również utrudnianie śledztwa.

 

Ostatecznie jeden z policjantów pracujących na rzeczonym posterunku zdecydował się na złożenie zeznań obciążających kolegów. W tej sytuacji sąd zadecydował, że zostanie objęty dodatkową ochroną wraz z całą swoją rodziną.

 

Źródło: ndtv.com, indiatimes.com

mat


DATA: 2020-07-02 16:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

współcześni męczennicy, już są z Tobą Panie, wieczny odpoczynek racz im dać...
1 miesiąc temu / smutek
 
takie rzeczy nie tylko w Indiach! U nas w Europie jest podobnie! lecz jak zwykle tylko nieliczni zdają sobie z tego sprawę. Mamy zbyt wiele sług szatana wokół nas, a co najgorsze - oni nawet nie zdają sobie z tego sprawy.
1 miesiąc temu / Piotr
 
No i mamy Indie, wolne od 74 lat.
1 miesiąc temu / Ryś
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.