DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2020 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Indie: wioski bez małych dziewczynek. Są eksterminowane, bo są zbyt kosztowne

Indie: wioski bez małych dziewczynek. Są eksterminowane, bo są zbyt kosztowne
źródło: pixabay.com
#ABORCJA    #DZIECIOBÓJSTWO    #CHŁOPCY    #NARODZINY    #POSAG    #INDIE    #CÓRKA    #SYN    #DZIEWCZYNKA    #CHŁOPIEC

W 132 indyjskich wioskach od kilku miesięcy wśród nowonarodzonych 216 dzieci nie odnotowano ani jednej dziewczynki. Władze podejrzewają, że „żeńskie płody” są zabijane w łonach matek, a niewykluczone, że także już po urodzeniu. Powody takiego działania mają podłoże ekonomiczne.

 

Niepokojące dane pochodzą z dystryktu Uttarkashi w stanie Uttarakhand. W ostatnim kwartale odnotowano tam narodziny 216 dzieci – samych chłopców. Zjawisko to zaniepokoiło władze, które teraz sprawdzają dlaczego dziewczynki się nie rodzą.

 

Zdaniem NDTV, która powołuje się na pracownicę socjalną Kalpanę Thakur, kobiety ze dystryktu „zabijają żeńskie płody i nowo narodzone dziewczynki”. – Żadna dziewczynka nie urodziła się w tych wioskach przez trzy miesiące. To nie może być po prostu przypadek. To jasno wskazuje, że w tych miejscach usuwa się żeńskie płody. Rząd i administracja nic nie robią – oceniła.

 

Z kolei dziennikarz Shiv Singh Thanval wskazał, że rządowy program Beti Bachao Beti Padhao” (Ocal córkę, wykształć córkę) nie przynosi rezultatu i wciąż „rozwiązaniem” w przypadku dziewczynek jest zabójstwo dziecka – w łonie matki lub po narodzinach.

 

Dzieje się tak, gdyż córka ma być „bardziej kosztownym” dzieckiem, bo jej wychowanie wymaga zgromadzenia posagu. Chłopiec ma być nadzieją na wzbogacenia – o posag przyszłej wybranki. Zdaniem publicysty, rząd musi podjąć działania, by zakończyć tego typu praktyki.

 

Źródło: wprost.pl

MA


DATA: 2019-07-23 09:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy napiszecie cos o nowym sposobie rozdzielaniu tzw. uchodźców? Właśnie Francja ogłosiła, że 14 państw się zgodziło, ale ujawnili tylko 8.
5 miesięcy temu / jhg
 
A u nas odwrotnie. Kobiety panoszą się, a mężczyźni nie mają szans na żonę, zwłaszcza ci biedniejsi. Bo bogaci problem wysokich wymogów kobiet jakoś ominą i po prostu przekupią je swym dobrobytem. Polska, to kraj bez parytetów na studia, gdzie 65% studentów to kobiety. I to ma być równe społeczeństwo ? To społeczeństwo ubogich kawalerów ze wsi i wielkomiejskich panien, którzy do siebie nie pasują. I stąd też słaba demografia
5 miesięcy temu / minos kapinos
 
Wystarczy zacząć karać przyjęcie posagu i problem wkrótce się rozwiąże.
5 miesięcy temu / kid
 
Aby przekonać się, jaki dana kultura ma poziom ucywilizowania, wystarczy spojrzeć, jak traktuje się w niej kobiety.
5 miesięcy temu / kid
 
Aha- Ty tak na serio czy świeżo PO wykładach marksizmu- leninizmu u " prof" Środy????
5 miesięcy temu / Lit
 
Co trzeba zrobić, aby zlikwidować problem. Walczyć z tradycją posagów i tyle. Z tradycją sati jakoś walczono. Ale dobrze. Jak będzie nadproporcja mężczyzn to nie każdy będzie miał żonę. Efektem tego będzie wzrost przestępczości, a że ofiarami przestępstw są najczęściej mężczyźni to się wybiją, a potem zacznie się rodzenie dziewczynek, bo będą "towarem" deficytowym. Podobnie już się dzieje w Chinach gdzie mimo surowego traktowania przestępców, podwyższania kar, przestępczość rośnie przez to, że na 1 kobietę przypada około 2 mężczyzn polityka 1 dziecko i hipergamię kobiet.
5 miesięcy temu / trooper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.