DZIŚ JEST:   25   CZERWCA   2019 r.

Św. Wilhelma Opata
Bł. Doroty z Mątowów
 
 
 
 

Indie: tysiące protestujących przeciwko gwałtom na dzieciach. Czy sprawcy zostaną ukarani?

Indie: tysiące protestujących przeciwko gwałtom na dzieciach. Czy sprawcy zostaną ukarani?
Zdjęcie ilustracyjne Źródło: pixabay.com
#INDIE    #GWAŁT    #DZIECI    #KOBIETY    #NIELETNI    #POLITYKA    #POLICJA    #MILCZENIE

Tysiące ludzi zebrało się w niedzielę w wielu miastach Indii, domagając się sprawiedliwości dla sprawców ostatnich gwałtów na dwóch nieletnich. Protestujący pytali, jak to jest możliwe, że mimo zaostrzenia przepisów, władza wciąż nie jest w stanie poradzić sobie z plagą gwałtów na dzieciach i kobietach. A Policja? Unika wszczynania śledztw.

 

„Był to największy przejaw gniewu publicznego w tym kraju, odkąd dopuszczono się w 2012 r. gwałtu zbiorowego na studentce fizjoterapii w stolicy Indii, gdy nastąpiły masowe protesty” – zauważa Voice of America.

 

Oburzenie rozgorzało w tym tygodniu po brutalnym gwałcie zbiorowym i zabójstwie ośmioletniej dziewczynki z muzułmańskiego plemienia nomadów w hinduskim regionie Kaszmiru, jakiego dokonali członkowie gangu. Wydarzenia rozegrały się w styczniu, ale sprawa teraz przykuła uwagę opinii publicznej po tym, jak prawnicy wykrzykujący hinduskie nacjonalistyczne slogany próbowali uniemożliwić policji wniesienie oskarżenia w sądzie przeciwko ośmiu Hindusom.

 

Wśród tych, którzy protestowali przeciwko ukaraniu sprawców, byli dwaj ministrowie rządzącej partii Bharatiya Janata w miejscowym rządzie Kaszmiru. Ministrowie ci, w związku z oskarżeniami o utrudnianie wymierzenia sprawiedliwości, później zrezygnowali ze stanowiska. Sąd Najwyższy zażądał wyjaśnień od prokuratorów, a premier Narendra Modi obiecał zapewnić sprawiedliwy proces.

 

Tysiące wzburzonych kobiet i mężczyzn protestowało w New Delhi, Mumbaju, Bengaluru i Kolkata, wzywając do szybkiego działania w celu ukarania sprawców, szybszych procesów i kary śmierci dla gwałcicieli dzieci.

 

Złość protestujących wywołał również sposób postepowania władz w związku ze sprawą szesnastolatki z Unnao w Uttar Pradesh, która oskarżyła potężnego polityka BJP o gwałt. Mężczyzna został aresztowany dopiero w piątek po oburzeniu publicznym. Miejscowa policja nie chciała przyjąć zgłoszenia o gwałt. Domniemany sprawca zaplanował wraz z bratem brutalne pobicie ojca dziewczyny, który później zmarł w areszcie policyjnym. O sprawie zrobiło się głośno, gdy ofiara gwałtu usiłowała zabić się przed biurem polityka. Sprawa jest obecnie badana przez policję federalną.

 

Analitycy twierdzą, że te dwa incydenty negatywnie odbiją się na hinduskim nacjonalistycznym rządzie premiera Modiego. W przyszłym roku odbędą się wybory do parlamentu federalnego.

 

Protesty aktywistów hinduistycznych przeciwko aresztowaniu mężczyzn oskarżonych o zgwałcenie ośmiolatki w Kaszmirze pogłębiły niepokoje w kraju. Rządząca partia bowiem chroni zwyrodniałych hinduistów.

 

W południowym mieście Thiruvananthapuram protestujący utworzyli ludzki łańcuch, podczas gdy w Mumbaju setki osób, w tym gwiazdy filmowe wzywały do ​​kary śmierci dla gwałcicieli. W New Delhi domagano się zakończenia procesów o gwałty w ciągu sześciu miesięcy.

 

Niektórzy obrońcy praw mniejszości twierdzili, że rządząca partia Bharatiya Janata (BJP) nie odpowiedziała na okrucieństwa popełniane przez nacjonalistów hinduistycznych. Kobiety są niewystarczająco chronione pomimo obowiązującego prawa, a kobiety będące członkami rządu nie wypowiadają się na ten temat.

 

W mieście Surat w stanie Gujarat, gdzie miała miejsce najnowsza sprawa, mężczyźni i kobiety wzięli udział w cichym marszu w blasku świec. Z Gujarat wywodzi się obecny premier, który 2014 r. stanął na czele rządu federalnego.  

 

Ostatnio odnaleziono także ciało zgwałconej jedenastoletniej dziewczynki. Na razie trwa identyfikacja zwłok. Sekcja wykazała, że ​​dziewczynka została uduszona. Miała 86 drobnych urazów.  

 

Przypadek 8-letniej Asifa Bano trafił na czołówki gazet w Indiach w zeszłym tygodniu, po tym, jak prawicowe grupy hinduskie zaprotestowały przeciwko aresztowaniu 8 Hindusów, którzy mieli ją odurzyć narkotykami i zgwałcić.

 

Protestujący w mieście Srinagar w sobotę wezwali sądy do wydania kary śmierci dla odpowiedzialnych mężczyzn, donosi „Kashmir Times”. Zagrozili, że w razi opieszałości, zintensyfikują protesty i zablokują drogi.

 

ONZ potępiło problem gwałtów w Indii. - Jesteśmy głęboko zaniepokojeni występowaniem przemocy na tle płciowym, w tym przemocy seksualnej wobec kobiet i dziewcząt, której jesteśmy świadkami w Indiach – mówił w ubiegłym tygodniu Yuri Afanasiev, przedstawiciel ONZ w Indiach.

 

Tylko w 2016 r. – zgodnie z danymi rządu - w Indiach zarejestrowano około 40 tys. spraw dot. gwałtów. W 2012 r. było ich 25 tys. Działacze na rzecz praw mówią, że kolejne tysiące nie są zgłaszane w obawie o zemstę ze strony gwałcicieli.

 

Źródło: assiancorrespondent.com, voanews.com

AS


DATA: 2018-04-17 07:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To skutek filozofii hinduskiej i wiary w reinkarnację. Człowiek z wyższej kasty może zrobić co mu się podoba z członkiem niższej kasty, a zwłaszcza z śudrami. Może nawet go zabić, bo tym wyświadcza mu przysługę: no przecież teraz wcieli się w kogoś z wyższej kasty! Więc będzie miał lepiej! Oglądajcie s. Michaelę Pawlik.
ponad 1 rok temu / ???
 
W zlaicyzowanej UE jest tak samo i będzie gorzej. Im mniej zasad Bożych tym więcej rozpasania. Zło zatryumfowało bo bo dobry(czy naiwny) człowiek nie zaprotestował!
ponad 1 rok temu / ONI
 
Wjazdy katolików do Indi to efekty tego że kilkanaście lat trmu nawet księgarnie katolickie promowały rózych ponoć katolickich pisarzy.Ksiażki Coelha były rozchwytywane.W jednej z nich na 157 str ?Być jak płynaca rzeka? miesza ten wilk w owczej skorze w umyslach katolików cytuję?Wszystkie religie prowadza do tego samego Boga i wszystkie należy szanować?
ponad 1 rok temu / Ania
 
Indie byly miejscem dla milionów Europejczyków,często katolików by tam "wzrastać duchowo" przy różnych"guru"Ciekawe czy przetarli juz oczki czy dalej pielgrzymują do krainy pedofilów i gwałcicieli na masową skalę
ponad 1 rok temu / Ania
 
To efekt hinduizowania Indii! Zgwałciłem ciebie i co, to twoja karma, jesteś wierzącym hindusem to morda w kubeł! Chrystianizacja Indii odniesie niebawem wielkie postępy, bo te dwie religie nie mogą działać obok siebie, Chrześcijaństwo bodzie w oczy sprawców i dodaje argumentów zwykłym ludziom, którzy nie są na ogół zwyrodniali. A tak na dobrą sprawę, to ten ich Bolywood im to zgotował i masowe aborcje na dziewczynkach!
ponad 1 rok temu / Janusz z Kolonii
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "59630"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.