DZIŚ JEST:   30   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Franciszka Borgiasza
Św. Hieronima, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Indie: nowo ochrzczony chrześcijanin został zamordowany ze względu na swoją wiarę

Indie: nowo ochrzczony chrześcijanin został zamordowany ze względu na swoją wiarę
fot. dimitri_c / freeimages.com

W stanie Orisa we wschodnich Indiach zamordowano 40-letniego chrześcijanina. Mężczyzna był ojcem piątki dzieci, a na chrześcijaństwo nawrócił się rok temu. Zaledwie dwa miesiące temu przyjął chrzest. 

 

W Indiach doszło do tragicznej śmierci Ananta Ram Ganda, który został zamordowany ze względu na swoją wiarę. 40-letni mężczyzna mieszkał w stanie Orisa, gdzie od 2008 roku dochodzi do prześladowań wyznawców Jezusa Chrystusa. We wschodniej części Indii bardzo aktywne są organizacje hinduskich ekstremistów, które wielokrotnie atakowały chrześcijan.

 

Warto podkreślić, że Anant Ram Gand na chrześcijaństwo nawrócił się rok temu, natomiast zaledwie dwa miesiące temu przyjął sakrament chrztu. Jego nawrócenie wzbudziło w wiosce, zamieszkałej w większości przez radykalnych hinduistów, wielkie wzburzenie. Zarówno on, jak i jego rodzina była dyskryminowana, nie pozwalano im brać wody ze wspólnej studni, a także wyrzucono ich poza teren wioski. W dniu morderstwa Anant przebywał w domu sam z 6-letnim synem, skąd porwali go oprawcy. Jego ciało znaleziono na drodze poza miejscowością, w której mieszkał.

 

Zdaniem Thomasa Shibu, założyciela organizacji zajmującej się obroną dyskryminowanych chrześcijan w Indiach Persecution Relief, bycie uczniem Chrystusa w tym kraju oznacza codzienne prześladowania zarówno w domu, jak i na ulicy oraz w miejscu pracy. 25 artykuł Konstytucji Indii mówi o wolności w wyznawaniu wiary, ale w praktyce jest on jednak nieprzestrzegany.

 

Przypomnijmy, że abp John Barwa, katolicki ordynariusz archidiecezji Cuttack-Bhubaneswar w stanie Orisa zapowiedział, że będzie domagał się, aby „Kościół oficjalnie uznał, że ofiary antychrześcijańskich pogromów w Indiach, stanie Orisa to męczennicy”. Chodzi o ofiary pierwszych grupowych prześladowań, które miały miejsce w stanie Orisa już 10 lat temu. Wówczas zamordowano ponad 100 chrześcijan, a także zniszczono 232 kościoły oraz ponad 5 tys. domów, w których mieszkali wyznawcy Jezusa Chrystusa.

 

 

źródło: KAI, misyjne.pl

WMa

 

 


DATA: 2019-02-21 17:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ale na katolicyzm czy chrześcijaństwo? Bo to dość dużą różnica.
ponad 1 rok temu / Piotr G
 
barbarzyńska reakcja
ponad 1 rok temu / klik
 
Wyraźnie jak na dłoni widać tutaj, jak ważna jest wolność religijna nie tylko deklarowana, ale faktyczna, o której naucza Kościół Katolicki choćby na Soborze Watykańskim II.
ponad 1 rok temu / Mecenas
 
Do kolo. Są jeszcze zwierzątka, roślinki i zboczeńcy.a co do mordowania chrześcijan to tak walczą z przeludnieniem więc ONZ nie ma co protestować bo zbrodniczą AGENDA jest realizowana.
ponad 1 rok temu / emk
 
@kolo 100% racji. Dodam tylko, że nam pozostaje modlitwa za cierpiących prześladowania i ich rodziny oraz pomoc, czy opór tam, gdzie możemy coś zdziałać. W Polsce jeszcze nie jest tak źle, ale i tu szatan i jego pomocnicy działają.
ponad 1 rok temu / sisi
 
nie tylko świat milczy ale hierarchia kościelna milczy
ponad 1 rok temu / alex
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.