DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2019 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Indie: Kościół krytykuje decyzję sądu i przypomina naukę o homoseksualizmie

Indie: Kościół krytykuje decyzję sądu i przypomina naukę o homoseksualizmie
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Sąd Najwyższy w Indiach uchylił prawo zakazujące aktów homoseksualnych, które od 157 lat obowiązywało w tym kraju. W odpowiedzi biskupi Kościoła jasno oświadczyli, że ich depenalizacja nie oznacza, że są moralnie dopuszczalne. „Coś, co jest prawnie dopuszczalne nie jest synonimem moralnego usprawiedliwienia” – napisano w stanowisku.

 

Stosunki seksualne między osobami tej samej płci nie będą już w Indiach karalne. Zdecydował o tym Sąd Najwyższy tego kraju, powołując się na zapisy indyjskiej konstytucji. Sędziowie wykreślili tym samym część obowiązującego od 146 lat paragrafu 377. kodeksu karnego. Wyrok wydany przez Sąd Najwyższy w Indiach unieważnia dotychczasowe przepisy, które homoseksualizm traktowały jako „nienaturalne przestępstwo”. Sąd w wyroku orzekł, że przepisy uznające akty homoseksualne za przestępstwo były dyskryminacją ze względu na orientacje seksualną.

 

Decyzję hinduskiego Sądu Najwyższego skomentowali biskupi Kościoła katolickiego w Indiach. W swoim oświadczeniu podkreślili, że nie ma moralnego usprawiedliwienia dla aktów homoseksualnych. Bp Joshuah Ignathios Kizhakkeveettil powiedział, że Kościół nie zgadza się na promocję, ani propagowanie homoseksualizmu.

 

„Coś, co jest prawnie dopuszczalne nie jest synonimem moralnego usprawiedliwienia” – pisze w specjalnej nocie sekretarz komisji sprawiedliwości, pokoju i rozwoju indyjskiego episkopatu. Przypomina, że nauka katolicka nie uważa aktów homoseksualnych za moralnie dopuszczalne, gdyż naruszają one ludzką seksualność, która jest nakierowana na prokreację.

 

 

Źródło: KAI, catholicregister.com

 

WMa

 

 

 


DATA: 2018-09-13 18:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pan Bóg uważa inaczej niż ty. Karze grzesznika nawet jeśli grzesznik działa tylko na swoją niekorzyść.
10 miesięcy temu / do trooper
 
Kościół powinien skupić się na nauczaniu, a nie na wpływaniu na polityków w celu pisania ustaw. Bo czy wierzący człowiek nie robi czegoś dlatego bo to jest grzechem, czy dlatego, że boi się kary ?
10 miesięcy temu / Ryszard
 
Krótko i na temat. Chcącemu nie dzieje się krzywda. Nie karzemy kogoś za to, że działa na swoją niekorzyść. Jest przestępstwo-musi być ofiara/poszkodowany. Wszystko można ale nie wszystko jest dobre i przynosi korzyść.
10 miesięcy temu / trooper
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.