DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Indie: Kilkadziesiąt tysięcy dziewczynek ginie miesięcznie w wyniku aborcji selektywnej

Indie: Kilkadziesiąt tysięcy dziewczynek ginie miesięcznie w wyniku aborcji selektywnej
Fot. Pixabay

Jak informuje amerykańska organizacja pro-life Alliance Defending Freedom, każdego miesiąca w Indiach dokonuje się tak zwanej aborcji około 50 tysięcy dziewczynek. Przyczyną jest płeć dzieci.

 

W naszym kraju 50 tysięcy dzieci jest abortowanych każdego miesiąca z jednego tylko powodu: są dziewczynkami, a nie chłopcami – alarmuje Tehmina Arora, dyrektor indyjskiego oddziału Alliance Defending System. Podkreśliła, że także dziewczynki, które przychodzą na świat, padają często ofiarą przemocy i różnych form dyskryminacji ze względu na płeć.

Portal obrony życia lifenews.com podał, że w ciągu dwóch ostatnich dekad w Indiach zabito 60 mln dziewczynek w wyniku aborcji wybiórczej ze względu na płeć. Z kolei badania przeprowadzone na zlecenie tamtejszego rządu pokazują, że aż 21 mln dziewczynek jest niechcianych przez swoje rodziny.

Z myślą o ratowaniu zagrożonych aborcją dzieci, Alliance Defending Freedom rozpoczęła 3 lata temu kampanię #VanishingGirls („Znikające Dziewczynki”), mającej na celu zwrócenie uwagi światowej opinii publicznej na ten problem i zaprzestanie instrumentalizacji badań prenatalnych, które są wykorzystywane jako pretekst do przyzwolenia na zabijanie dzieci.

 

 

Źródło: KAI/LifeNews

RoM

 


DATA: 2019-03-21 18:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To straszne,trzeba coś z tym zrobić i ratować dzieci.Niech dobry Bóg pomoże.Módlmy się i wspierajmy aby nie dobchodziło do takich zbrodni.
ponad 1 rok temu / Marta
 
Spójrzmy bliżej. Cytuję swoją 8 letnią chrześnice mieszkającą wówczas na stałe w Brukseli:" W Polsce jest fajniej bo jest dużo dziewczynek, w Brukseli w ogóle nie ma prawie dziewczynek są same chłopaki "
ponad 1 rok temu / UE
 
Odkąd Morawiecki sprowadza imigrantow Hindusi zaczęli sie ustawiać w kolejce po polskie wizy,i nie tylko o prace tu chodzi.W Indiach są reklamy,że mogą tu sobie zone znaleźć.
ponad 1 rok temu / armagedon
 
Człowiek nie jest zwierzęciem bo czasami jest gorszy od zwierzęcia i jest wcieleniem demona.
ponad 1 rok temu / baca
 
Do Polski nie wolno wpuszczać przedstawicieli żadnej kultury, która traktuje kobiety jako gorszy gatunek człowieka i abortuje swoje dzieci tylko dlatego że są dziewczynkami. Pomyślcie - już 80 milionów Hindusów nie znajdzie sobie żony w swoim własnym kraju!
ponad 1 rok temu / Zbygniew
 
@tak-tak ładnie napisane, ale w jednym się nie zgadzam. Wojna trwa. Bezpardonowa wojna dobra ze złem. Nie wojna światowa a wojna globalna. Jest nazwana hybrydową. Ludzie giną masowo.To jest właśnie czas apokalipsy. Jeśli zwycięży zło, a może jeśli dobrzy ludzie nadal będą bezczynni. Albo nastąpi oczyszczenie gdyż dobrzy ludzie przestaną być obserwatorami i wezmą swe życie, życie swych dzieci i przyszłych pokoleń w swoje dobre ręce. To od nas, od naszej waleczności i umiejętności mówienia NIE i STOP zależy nasze BYĆ ALBO NIE BYĆ. i TO NIE JEST JUŻ PYTANIE.
ponad 1 rok temu / banita
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.