DZIŚ JEST:   14   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Małgorzaty Marii Alacoque
Bł. Radzima Gaudentego
 
 
 
 

Indie: hinduscy radykałowie prześladują chrześcijan. Tym razem podpalono katolicką szkołę

Indie: hinduscy radykałowie prześladują chrześcijan. Tym razem podpalono katolicką szkołę
fot. dimitri_c / freeimages.com

W Indiach nie ustają prześladowania chrześcijan, którzy stale są dyskryminowani i atakowani przez hindusów. W ostatnich dniach doszło do wielu aktów agresji ze strony miejscowych radykałów, którzy m.in. podpalili katolicką szkołę w stanie Manipur.

 

Hinduscy radykałowie po raz kolejny zaatakowali szkołę prowadzoną przez Kościół katolicki. Wobec nauczycieli oraz uczniów dopuszczono się licznych pogróżek i innych rodzajów agresji. Placówka, która szczególnie ucierpiała w ostatnich dniach to szkoła średnia im. św. Józefa w dystrykcie Chandel w stanie Manipur. Ks. Felix Anthony, rzecznik Kościoła katolickiego w tej części kraju powiedział agencji AsiaNews, że to kolejna szkoła, która została zniszczona przez hinduskich radykałów.

 

Kapłan w rozmowie z AsiaNews powiedział, że szkoła została podpalona, a wszystkie rejestry i dokumenty szkolne spłonęły. Dodał, że w placówce edukację pobiera ok. 1,4 tys. dzieci, które w dużej części pochodzą z ubogich rodzin miejscowych plemion. Zdaniem ks. Felixa Anthonego, powodem tego ataku było postępowanie dyscyplinarne wobec 6 uczniów, które zostało podjęte przez władze szkoły.

 

Uczniowie zamieścili w mediach społecznościowych film, na którym obrażali nauczyciela w czasie lekcji, a także bardzo obraźliwie wypowiadali się na temat szkoły. Po wykryciu nagrania, dyrekcja zawiesiła jego autorów na miesiąc, ale ojciec jednej z uczennic – miejscowy przywódca polityczny – podburzył członków Związku Uczniów Kuki przeciw szkole, żądając odwołania zakazu. Gdy mu odmówiono, 25 kwietnia grupa uczniów podpaliła budynek.

 

Dyrektor Organizacji Młodzieży Katolickiej Manipuru ks. Jacob Chapao ostro potępił to skandaliczne zdarzenie. „Ten barbarzyński akt wandalizmu przeciw instytucji szkolnej jest wymierzony w całą ludzkość” – powiedział.

 

Zaledwie dwa dni wcześniej, 23 kwietnia, doszło do ataku na uczniów Chrystusowej Szkoły Podstawowej w dystrykcie Palghar w stanie Maharasztra. Członkowie radykalnego ugrupowania hinduskiego Antarrashtriya Hindu Parishad, zaatakowali placówkę wybijając szyby w oknach. Napastnicy ustawili przed budynkiem transparent wzywający rodziców, aby nie posyłali swych dzieci do tej szkoły. Przyczyną ich gniewu były fałszywe oskarżenia pod adresem 14 nauczycieli, którzy rzekomo dokonywali przymusowych nawróceń na chrześcijaństwo.

 

Przewodniczący Ogólnoindyjskiej Rady Chrześcijan Sajan K. George w rozmowie z AsiaNews nazwał te wydarzenia „alarmującymi”, dodając, że napastnicy głoszą poglądy tzw. Hindutva, tzn. panowania w kraju hinduizmu. Przypomniał, że były to już kolejne ataki na szkoły i podkreślił, że „mniejszość chrześcijańska czuje się zagrożona i jest zagrożona przez większość”. Tymczasem „Indie są krajem świeckim a wolność religijną gwarantuje konstytucja” – stwierdził z mocą rozmówca agencji.

 

 

Źródło: KAI

WMa


DATA: 2019-04-26 23:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Michu. Na pochyłe drzewo wszystkie kozy skaczą. "Rybka" zajęta prześladowaniem własnego "ogona". Nie dziwota więc, że każdy łatwego "leszcza" chce złowić na patelnię.
5 miesięcy temu / agricola
 
@Rico. Nie, on ma "godność". Podeśle im imienne listy z adresami.
5 miesięcy temu / agricola
 
Hare, hare, haretamy komu radę damy. Psa z podkulonym ogonem nawet koty drapią.
5 miesięcy temu / agricola
 
Katolicyzm na najwyższych szczeblach obrał drogę przepraszania, zrozumienia i ochoczego przyjmowania często wrogich islamskich uchodźców. Tymczasem nawet w dalekich Indiach hindusi bez konsekwencji prześladują chrześcijan. Papież jest głową Kościoła, powinien domagać się wyjaśnien, protestować i żądać ochrony dla katolików przez władze Indii. Nastały wrogie czasy. W wielu miejscach, gdzie katolicy są w mniejszości gnębi się ich w brutalny sposób. W Europie lewactwo bardziej dba o muzułmanów, a Kościół to chłopiec do bicia. Nawet u nas w Katolickim kraju, dewianci, którzy sami powinni wstydzić sie swoich zboczeń dali je na sztandary np. Wiosna, PO, coraz brutalniej przy tym atakują księży przyklejają duchownym oszczerczo gębę pedofila. Tymczasem znikomy promil skazanych to księża. Chodzi o to, żeby wzbudzić niechęć, a nawet nienawiść do Kościoła i wprowadzić swoje dewiacyjno aborcyjne prawo.
5 miesięcy temu / Michu.
 
Niech każdy człowiek na ziemi zada sobie pytanie: Dlaczego, w imię czego? Jeżeli ja wierzę w zbawienie poprzez Ofiarę Pana Jezusa, a inni chcą prostytutek w ich "niebie", to pytam;: gdzie tu tak naprawdę jest powód do mordowania?! Każdy idzie swoją drogą i po problemie. . . no i właśnie-tu jest problem.Ta wewnętrzna pewność Katolika, rodzi nienawiść zawistnika, a stąd do zbrodni mały krok!Setki razy pytałem tych innowierców:o co im chodzi?-żadnej odpowiedzi, tylko charkot bełkotliwych wyzwisk.Kiedy ja tłumaczę,że jest tylko Pan Jezus i potępieniec, dostają wariacji.Ale kiedy oni obrażają Naszego Zbawiciela nie widzą u mnie drugiego policzka lecz FAKTY! Zamordowaliście wtedy niewinnego i do dzisiaj mordujecie tylko niewinnych, nie macie ani jednej litery na swoje usprawiedliwienie!I tak dla kontrastu, czy mnie przeszkadza ktoś modlący sie do drzewa, albo do zwierzaka, albo do kamienia? - Nie, dopóki się tylko modli. koniec jest gdy ma w ręku miecz!
5 miesięcy temu / Andrzej BR
 
do Rico. A może przewrotnie, czy ich pobłogosławił, że umożliwiają katolikom dawanie świadectwa wiary. Bo przecież mamy emanować miłością do wszystkich i wszystkiego.
5 miesięcy temu / taki 1
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.