DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Indie: do 2030 roku urodzi się o 6,8 mln mniej dziewczynek. To efekt aborcji eugenicznych

Indie: do 2030 roku urodzi się o 6,8 mln mniej dziewczynek. To efekt aborcji eugenicznych
źródło: pixabay.com

Najnowszy raport opublikowany przez brytyjski „The Guardian” wskazuje, że do 2030 roku w Indiach urodzi się dokładnie o 6,8 mln mniej dziewczynek niż wskazywałyby na to wcześniejsze prognozy. To szokująca statystyka jest związana z niezwykłą popularnością aborcji i eugeniki.

 

Przemysł aborcyjny w Indiach niestety wciąż się rozwija, a w ostatnim czasie wzrasta popularność aborcji wykonywanych ze względów eugenicznych. W głównej mierze nie chodzi tu jednak o zabijanie dzieci nienarodzonych, u których wykryto choroby lub wady genetyczne. W Indiach coraz częściej dokonuje się aborcji ze względu na przewidywaną płeć dziecka. Jeśli okaże się, że matka spodziewa się narodzin córki, zwiększa się prawdopodobieństwo, że dziewczynka zostanie abortowana.

 

O zatrważającej statystyce napisał brytyjski „The Guardian”, który na swoich łamach zaprezentował najnowszy raport w tej sprawie. Wynika z niego, że do 2030 roku w Indiach odnotowanych zostanie 6,8 mln narodzin dziewczynek mniej niż przewidywano. Naukowcy wskazują, że to wynik powszechnego stosowania eugeniki i abortowania dziewczynek.

 

„Naukowcy z Uniwersytetu Nauki i Technologii Króla Abdullaha w Arabii Saudyjskiej zbadali stosunek płci w chwili urodzenia w 29 stanach Indii i terytoriach związkowych, obejmujący prawie całą populację, biorąc pod uwagę pożądany współczynnik płci w każdym stanie w momencie urodzenia oraz współczynniki dzietności. Stwierdzono, że preferencje kulturowe dla narodzin syna były najwyższe w 17 stanach na północy kraju, przy czym najbardziej zaludniony stan Uttar Pradesh wykazuje największy deficyt urodzeń kobiet” – czytamy w „The Guardian”.

 

Informacje naukowców są interesujące także ze względu na fakt, że indyjski rząd zakazał praktyki sprawdzania płci dziecka. Jedynym wyjątkiem są względy medyczne, które najprawdopodobniej są wykorzystywane do sprawdzenia płci dziecka. Co więcej, brytyjski dziennik informuje, że w wielu częściach kraju przepisy nie są egzekwowane.

 

„Indyjska policja regularnie aresztuje gangi, które oferują badania kobietom w ciąży, często za opłatą sięgającą 400 funtów. Aresztowania zwykle następują po ostrzeżeniu lub wykorzystaniu kobiety ciężarnej jako przynęty” – czytamy w artykule „The Guardian”.

 

Teoretycznie rząd Indii stara się podejmować działania mające na celu zatrzymanie eugeniki, ale wydaje się, że są one jedynie pozorne. Wraz z rządem działania takie podejmują fundacje oraz niektóre gwiazdy lokalnego kina Bollywood, które starają się zmieniać nastawienie do przyjmowania na świat dziewczynek. Jedna z gwiazd kina postanowiła uruchomić program mający na celu promowanie historii rodzin, w których przyjdzie na świat córka. Imiona dziewczynek mają być grawerowane i umieszczane na zewnątrz domu, w widocznym miejscu.

 

Warto zauważyć, że pomimo tak szokujących statystyk, Indie nie zdecydowały się na zapobiegnięcie licznym aborcjom. Zabijanie dzieci nienarodzonych jest w tym kraju legalne od 1971 roku, a kobiety mogą jej dokonać w pierwszych dwudziesty tygodniach ciąży. W takiej sytuacji należy podać powód, ale praktyka wskazuje, że w zasadzie „każdy powód jest dobry”. Wskaźnik aborcji w Indiach jest oszałamiająco wysoki.

 

Według Carmel Nisha Pius Franco, indyjskiej działaczki na rzecz ochrony życia, od 1971 roku dokonano aborcji co najmniej 300 milionów dzieci. Jak dodaje obrończyni życia, ta liczba jest prawdopodobnie niskim szacunkiem. „Do 2017 roku nie było odpowiednich danych na temat całkowitej liczby aborcji przeprowadzonych w Indiach” – powiedziała.

 

„W raporcie opublikowanym w „Lancet Medical Journal” oszacowano, że w 2015 roku przeprowadzono 15,6 miliona aborcji. Wcześniej rząd donosił, że od 2000 roku w Indiach przeprowadzono średnio 700 000 aborcji, ale dane rządowe nie obejmowały aborcji przeprowadzonych poza rządową placówką, aborcji dokonanych przy użyciu pigułek RU486, a także tych przeprowadzanych w prywatnych szpitalach.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com

WMa

 

Czytaj także:
DATA: 2020-08-30 09:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@trooper, czyli kolejna mutacjo @Aha, który też jest zapewne tylko mutacją... "Sorcier", nie "socier" - to tyle.
19 dni temu / sorcier
 
@socier Trzeba poznać słowo seksizm- gorsze traktowanie danej osoby ze względu na płeć. Seksizm często wynika z poglądu mówiącego, że jedna płeć jest gorsza od drugiej. Gdyby dziewczynki były równie dobre jak chłopcy to nie byłoby aborcji dziewczynek. Seksizm w Indiach jest faktem. Przykładem może być jeszcze zwyczaj palenia wdów, czy wydawania małych dziewczynek za mąż.
19 dni temu / trooper
 
@Aha Proszę zapoznać się z jakąkolwiek konkretną wiedzą o kulturze, czy raczej - kulturach Indii, a potem zabierać głos. Łączenie, owszem - faktycznego, upośledzenia kobiet w Indiach z seksizmem, to jak poszukiwanie przyczyn opadów deszczu w promieniowaniu kwazarów. Tyle jedno ma wspólnego z drugim. To już nawet nie jest stereotyp na poziomie Kiplinga, co wciąż się zdarza, ale po prostu zwyczajne duby smalone. Kolejny raz wykazuje się Pan zupełną nieznajomością tematu i tylko sieje zamęt. Ot, co!
20 dni temu / sorcier
 
Niczym się nie epatuję. Serio tego nie widzisz? Gdyby ludzie byli równi nie byłoby aborcji dziewczynek, posagów, niższych pensji dla kobiet i utrudniania im edukacji. Żeby tego nie widzieć trzeba być ignorantem.
20 dni temu / Aha
 
Ale @Aha ma rację. Jak myślisz czemu we wszystkich kręgach kulturowych zawsze wszyscy chcą chłopca a nie dziewczynkę?
20 dni temu / @socier
 
@Aha Czy mógłbyś przestać epatować nas swoją ignorancją i swoim nieuctwem?
20 dni temu / sorcier
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.