DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Indie: chrześcijanie zlinczowani za rzekome zabicie krowy. Jeden z nich nie żyje

Indie: chrześcijanie zlinczowani za rzekome zabicie krowy. Jeden z nich nie żyje
źródło: pixabay.com

Trzech chrześcijan zostało zlinczowanych w indyjskim stanie Jharkhand, ponieważ zostali oskarżeni o zabicie krowy, zwierzęcia świętego dla hinduizmu. Jeden z nich zmarł w drodze do szpitala. Dwóch pozostałych znajduje się w stanie krytycznym na oddziale intensywnej terapii. Do napadu doszło wczoraj rano w wiosce Jaltanda Suari, w regionie Khunti.

 

Najpierw kilku osobników spostrzegło trzech mężczyzn sprzedających mięso na miejscowym rynku nad brzegiem rzeki. Następnie zebrało się wokół nich 15 napastników, którzy w brutalny sposób zaatakowali chrześcijan. Zdaniem Sajana K. George’a, przewodniczącego Ogólnoindyjskiej Rady Chrześcijan, ofiary tej okrutnej zbrodni zostały potraktowane jako żywe tarcze i dokonano na nich linczu w wyniku fałszywych oskarżeń o zabicie zwierzęcia.

 

Chrześcijanie zostali zaatakowani przez radykalnych nacjonalistów hinduistycznych z ugrupowania o nazwie „obrońcy krów”. John Dayal, sekretarz generalny Ogólnoindyjskiej Rady Chrześcijan oraz przewodniczący Ogólnoindyjskiego Związku Katolickiego stwierdził, że „jedynie Bóg wie, ilu muzułmanów, chrześcijan i dalitów zostało zamordowanych przez te grupy zabójców w ciągu ostatnich lat”.

 

Katolicki lider podkreśla, że nawet jeśli w przeszłości premier Narendra Modi upominał członków ugrupowania: „obrońcy krów” w Haryanie oraz w Uttar Pradesh, to obecne zabójstwa świadczą o całkowitym braku woli politycznej rozwiązania problemu. Wskazuje on ponadto, że policja w tych wypadkach pozostaje bierna, a czasami wręcz partneruje tym atakom, przybywając na miejsce zdarzenia już po wszystkim.

 

Przewodniczący Rady twierdzi, że stan Jharkhand stał się siedliskiem przemocy skierowanej przeciwko chrześcijanom, szczególnie ze strony ekstremistów hinduistycznych. Zabijanie bydła jest kolejnym narzędziem propagandy przeciwko chrześcijanom w demokratycznych oraz świeckich Indiach.

 

Agencja Fides podaje, że w Indiach zarejestrowano już w tym roku ponad 200 przypadków aktów przemocy skierowanej przeciwko chrześcijanom.

 

KAI

TK


DATA: 2019-09-25 07:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ @ollek Jeśli tylko krowy by hodowali,to jak najbardziej. Przecież nie będą sprzedawać wieprzowiny,jeśli świń nie mają. Więc pisanie o rzekomości zabicia krowy przez chrześcijan, w sytuacji,gdy nie wiadomo jakie zwierzęta hodowlane mieli, to nadużycie.
10 miesięcy temu / ollek
 
@Wladys: Rozwaliłeś system XD Padłam
10 miesięcy temu / kid
 
Sądzisz, że ci chrześcijanie, którzy tam żyją/ żyli, znając kult świętych krów i słysząc co i rusz o aktach przemocy wobec innowierców, w szczególności chrześcijan, odważyliby się zabić krowę?
10 miesięcy temu / @ollek
 
@Ryś A skąd wiesz,że oskarżenie było fałszywe? Sprawdziłeś źródło pochodzenia mięsa?
10 miesięcy temu / ollek
 
@Rogalmr Hinduizm jest w rzeczywistości sztucznym, synkretycznym tworem wymyślonym przez braminów w celu nadania systemowi kastowemu nadprzyrodzonej legitymizacji.
10 miesięcy temu / Filip S
 
zapytajcie Hołowni jaki wyrok da krowa...
10 miesięcy temu / wladys
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.