DZIŚ JEST:   04   SIERPNIA   2020 r.

Św. Jana Marii Vianneya
Św. Rajnera ze Splitu, męczennika
 
 
 
 

Indie: bandyci włamali się do kościoła i spalili Pismo Święte

Indie: bandyci włamali się do kościoła i spalili Pismo Święte
Fot. Dennis Poulette / freeimages.com

W położonym w zachodnich Indiach mieście Pune (stan Maharashtra) doszło do włamania do kościoła. W pobliskiej Grocie Fatimskiej bandyci spalili Pismo Święte, na miejscu pozostawiając kadzidło używane w trakcie hinduistycznych rytuałów. Policja poszukuje sprawców.

 

9 marca bandyci włamali się do kościoła pw. św. Sebastiana. Wynieśli Pismo Święte, księgi liturgiczne i śpiewniki. Księgi te zostały następnie spalone... przed figurą Matki Bożej Fatimskiej. – Mój ojciec umieścił figurę Najświętszej Dziewicy, która jest dostępna dla wszystkich wiernych – powiedział Raymond Dias, właściciel terenu, na którym znajduje się kapliczka. – Grota jest wysoka na trzy metry, jest w niej także umieszczone plastikowe pudełko zawierające broszury w różnych językach – dodał.

 

Na miejscu mężczyzna odnalazł spalone karty Biblii i ksiąg wyniesionych ze świątyni, a także „tulsi” – kadzidło przygotowane na bazie bazylii azjatyckiej, wykorzystywane w trakcie porannych i wieczornych rytuałów hinduistycznych. Na miejscu Dias odnalazł także „bindi”, czerwony barwnik służący do wykonywania kropki na czole.– Nie zginęło nic cennego, więc uświadomiliśmy sobie, że zrobiono to po to, aby obrazić nasze uczucia religijne. Figura ma srebrną koronę i wiele innych cennych przedmiotów, ale nic nie zostało skradzione – powiedział.

 

Spalenie ksiąg przed grotą fatimską jest smutnym wydarzeniem oraz stanowi akt świętokradztwa dokonanego z nienawiści. Prosimy władze, aby niezwłocznie winni zostali aresztowani – stwierdził Sajan K George, przewodniczący Światowej Rady Indyjskich Chrześcijan. – Incydenty takie jak ten, zwłaszcza w czasie Wielkiego Postu, tworzą napięcie i zakłócają uroczysty charakter świąt – dodał.

 

Szef lokalnej policji, Tanaji Chikhale, zapewnia, że podlegli mu funkcjonariusze szukają sprawców. – Najpierw musimy przejrzeć nagrania z kamer umieszczonych na okolicznych budynkach – powiedział. Poinformował również, że okoliczne parafie planują zwiększyć środki bezpieczeństwa obiektów umieszczonych na zewnątrz, ale obawia się, że te środki nie będą wystarczające, aby powstrzymać nasilającą się przemoc.

 

 

Źródło: asianews.it

MR

 


DATA: 2016-03-22 12:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jest ten hinduizm ta joga i fitness nie. Tylko to jest duchowość która ma przynieść owoce na zewnątrz i postrzega Boga jako część kreacji nie jego stworzyciela. jak wciśniesz odpowiednią strunę tak samo jak faryzeusze wybuchną gniewem. W przypadku chrześcijaństwa wystarczy być aby się zezłościli. Fałszywa duchowość kosmicznego panteizmu wschodu. Módlmy się aby Chrystus tam też zwyciężył w ludzkich sercach alleuja i do przodu.
ponad 4 lata temu / ale trendy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.