DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2020 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Incydent w Muzeum Powstania Warszawskiego. Awanturujący się udawali rannych

Incydent w Muzeum Powstania Warszawskiego. Awanturujący się udawali rannych
Ekspozycja w Muzeum Powstania Warszawskiego, Fot. Lukasz Sokol/Forum

Zaledwie kilka dni po zakończeniu obchodów 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, grupa młodych osób zebrała się w warszawskim Muzeum i próbowała zakłócić spokój na terenie placówki. Wywołana awantura była na tyle poważna, że ochrona obiektu zdecydowała się wezwać policję. Jak ustalił Wojciech Wybranowski z „Do Rzeczy”, awantura miała mieć formę „lewicowego performance’u”. Jedna z osób trafiła na komendę.


Do zdarzenia doszło we środę w godzinach popołudniowych, gdy grupa młodych osób (w tym dwóch obcokrajowców), weszła na teren Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie zaczęła zachowywać się w sposób odbiegający od norm. Według relacji dziennikarza „Do Rzeczy”, grupa osób miała udawać rannych, krzyczeć i domagać się pomocy od pozostałych zwiedzających. Uczestnicy zajścia domagali się także wezwania karetki pogotowia. Zachowanie młodych osób na tyle zaniepokoiło pracowników Muzeum, że postanowili wezwać policję, która natychmiast podjęła interwencję. Jak się później okazało, sprawcami incydentu było sześć osób, z których dwie są cudzoziemcami. Ochrona placówki wyprowadziła zakłócających spokój. Policja podjęła interwencję w momencie, gdy grupa osób była już za bramą Muzeum. Policja zatrzymała jedną z osób, które brały w incydencie. 


- Sprawcami incydentu było 6 osób. Dwie z nich to cudzoziemcy, pozostali to Polacy. Z informacji, które posiadamy od pracowników ochrony wiemy, że grupa osób zaczęła się - według ochrony - niewłaściwie zachowywać. Między innymi zaczęli zachowywać się głośno i przewracać na ziemię. Zostali poproszeni o opuszczenie terenu Muzeum Powstania Warszawskiego. My natomiast interweniowaliśmy, kiedy już te osoby były poza muzeum, nie byliśmy zatem w placówce – powiedziała w rozmowie z portalem WawaLove podkomisarz Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Policji w Warszawie.


Jak wynika z informacji Wojciecha Wybranowskiego z Tygodnika Do Rzeczy, osoby zakłócające spokój w Muzeum miały odegrać, krótkie i kontrowersyjne przedstawienie, zwane performancem. Wybranowski zaznacza, że akcja miała mieć charakter lewicowy.


 

Źródło: wpolityce.pl, Twitter


POz

 

DATA: 2016-08-05 08:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kody, PO, szukający wsparcia u ,,cudzoziemców\'\' i zapatrzeni w te wzorce młodzi z cudzoxiemcami, bo trzeba rozwalić tę Polskę przy pomocy obcych, jak przed rozbiorami.
ponad 3 lata temu / panda
 
Dlaczego nie podano narodowości "cudzoziemców"?
ponad 3 lata temu / ?
 
No to nie do końca chyba lewakom wyszło... Jak zwykle. Tak samo mają przemyślane te akcje jak cały swój światopogląd.
ponad 3 lata temu / Flips
 
obcokrajowcy to ogólnie trzeba mówić konkretnie, to tak jak się mówi że 2 wojnę światową wywołali nasisci, trzeba mowić wyrażnie 2 wojnę wywołali Niemcy i są za nią i jej skutki odpowiedzialni, także na wymordowanie ludności warszawskiej i zniszczenie Warszawy
ponad 3 lata temu / Sylwester
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.