DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Incydent na cmentarzu. Czerwona gwiazda i słowo „KAT” na nagrobku Bieruta

Incydent na cmentarzu. Czerwona gwiazda i słowo „KAT” na nagrobku Bieruta
By Cezary Piwowarski (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na pomniku Bieruta wymalowano czerwoną farbą słowo „KAT” oraz czerwoną gwiazdę. Sprawą zajmuje się policja. Czy sprawca zostanie ukarany?

 

Czerwona gwiazda i napis „KAT” na nagrobku Bolesława Bieruta na warszawskich Powązkach pojawiły się 1 sierpnia. - Osoba, która to zrobiła, spełniła swój obywatelski, patriotyczny obowiązek - mówi Beata Sławińska, szefowa Fundacji „Łączka”, zajmującej się m.in. upamiętnieniem Żołnierzy Wyklętych.

 

Incydent został zgłoszony na policję. - Mundurowi zgarnęli tę osobę razem z kolegą. Są teraz razem w komisariacie na ulicy Rydygiera – relacjonowała Sławińska.

 

Komentując sprawę dodała, że Bieruta nie powinno być na Powązkach. – Nie sądzę, aby szkodliwość społeczna tego czynu była wysoka. Wydaje mi się, że ta osoba spełniła swój obywatelski, patriotyczny obowiązek. Moim zdaniem to nie bezczeszczenie grobu, a napisanie informacji, kim rzeczywiście był Bierut. On był katem narodu polskiego – oceniła.

 

Incydent po raz kolejny pokazuje, że wielu Polaków nie zgadza się na pośmiertne honorowanie komunistów poprzez trwanie ich grobów w Alejach Zasłużonych na cmentarzach w wielu miastach. To zadanie dla władz państwowych by ten problem rozwiązać. Profanowanie jakichkolwiek grobów jest bowiem całkowicie sprzeczne z chrześcijańską kulturą. Źródło: niezalezna.pl

MA, kra


DATA: 2016-08-02 10:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To tylko ogólnie znana prawda, nie ma się co ekscytować.
ponad 3 lata temu / panda
 
@Leaf427: Dobrze, tylko że Bierut był Polakiem. Wprawdzie zdrajcą, ale Polakiem z urodzenia. Nie można go pochować w Rosji. Co innego w SSSR, ale to zbrodnicze imperium nie istnieje. Może Łukaszenka by przyjął. Pomniki Marksa i tak samo nazwana główna ulica w Mińsku, to może do kompletu by wziął? Wprawdzie już nie ten sam komunizm na Białorusi, ale o renomę dbać trzeba, jak to Chińczycy z Mao robią, mimo ponad 35-letniego kapitalizmu.
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
Grobów nie bezcześcimy. Ekshumujemy zdrajców i oddajemy do nadawcy w cynowych trumnach. Jeśli nie chcą przyjąć to chowamy przy granicy z okręgiem królewieckim albo obok Odry i oznaczamy teren.
ponad 3 lata temu / Leaf427
 
ale ile jest w Polskich miastach władz wspomnę prezydenta Stargardu Szczecińskiego, Pajora, którzy nic nie zrobili w czasie swojej długiej historii bycia prezydentem miasta do usuwania reliktów komunizmu z naszego otoczenia, stwarzają atmosferę aprobaty i usprawiedliwienia dla tych symboli, stwarzając hasła które witają osoby wieżdżające do Stargardu Szczecińskiego jako do miasta pod szczęśliwą gwiazdą, do czasu aż tych osób nie usuniemy z naszych miast to nic się nie zmieni, a te osoby będą dalej nie respektować prawa, nawet gdy już są ustawy które mówią jasno i precyzyjnie o usuwaniu reliktów komunizmu z naszych miast,
ponad 3 lata temu / Sylwester
 
Grób jest święty. Pisanie prawdy na grobie np. morderca na grobie mordercy albo pijak na grobie pijaka jest bezczeszczeniem grobu. Co innego jakby był pomnik tego drania. @Wolnościowiec Widzę przemawia przez Ciebie chrześcijańskie miłosierdzie. Widać nieobcy ci uczynek względem ciała umarłych grzebać.
ponad 3 lata temu / TROOPER
 
Zniszczono pomnik, a nie grób. Władza od prawie 30 lat udowadnia, że nie chce prawdy i nie zamierza jej hołdować. Okazuje się, że takie incydenty to jedyny sposób, żeby ją zaznaczyć. Jest jakikolwiek inny sposób na nazwanie zbrodniarzy zbrodniarzami? Rzeczywistość ukazuje, że nie ma.
ponad 3 lata temu / Magdalena
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.