DZIŚ JEST:   20   KWIETNIA   2019 r.

Wielka Sobota

Św. Agnieszki z Montepulciano
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


I dobrze. Nie będą zabijane zarodki z in vitro. Ludzie jak będą chcieli zrobić in vitro to i tak zrobią i jak nie u nas wyprodukują to zrobią gdzie indziej i gdzie indziej je wyleją do zlewu. A tak u nas będzie in vitro i nie będzie spuszczania zarodków w zlewie. Ponadto wszystkie zarodki poczęte in vitro powinny mieć takie same szanse na narodziny jak zarodki poczęte metodami naturalnymi. Tylko pytanie. Co zrobić z zarodkami które już zostały zamrożone? Zutylizować? A może dać im szansę na narodziny? @ Hanka Przedmiotowo można potraktować każdą osobę, zarówno zarodek, jak niemowlę czy dorosłego, a także zmarłego. Dokładnie. Dobrze to ujęłaś.
5 miesięcy temu / trooper
 
in vitro powinno być całkowicie zakazane
5 miesięcy temu / pibrox
 
Tak tyrzymać!
5 miesięcy temu / Tomadz
 
Zootechniczna, eugeniczna procedura zapłodnienia pozaustrojowego to produkcja ludzi z probówki i musi być zakazana. Jednak każdy krok w tą stronę jest dobry i gdyby ta ustawa została przyjęta, podpisana i promulgowana, to sytuacja w Polsce w kwestii ochrony życia ludzkiego znacznie by się poprawiła. Byłaby to też doskonała odskocznia do kroku następnego, czyli zakazu in vitro. Niestety, to jest projekt poselski i rządzący mogą go nie wyciągnąć w ogóle z tzw. zamrażarki sejmowej. Trzeba naciskać. Jeśli udało by się wymusić na rządzących przyjęcie tej ustawy, a także projektu "Zatrzymaj aborcję" do końca tej kadencji, to byłby znakomita podstawa do walki o zakaz aborcji i in vitro w kadencji kolejnej. Pamiętajmy, że w rządzie i Pałacu Prezydenckim mamy niestety zwolenników "zrównoważonego rozwoju" i nie łudźmy się co do nich, ale jeśli uda nam się zmusić ich do poprawy ochrony życia w Polsce, to będzie już duży krok w stronę Kontrrewolucji. A zatem walczmy!
5 miesięcy temu / Nie ma żadnych istotnych różnic pomiędzy PiS i PO
 
@Imer. Dokładnie tak!
5 miesięcy temu / Anaja
 
@Imer. Opisana przez Ciebie sytuacja nie może się zdarzyć: gdyby ktoś stosował ocenę jakości rozwoju zarodka wtedy, gdy mózg byłby poza głową, to zarodek już musiałby mieć mózg i głowę, a te organy pojawiają się u zarodka podczas rozwoju po wszczepieniu go do macicy. Od XVIII wieku wiadomo, że zarodek rozwija się epigenetycznie, więc jego budowa rozwija się sekwencyjnie. Przedmiotowo można potraktować każdą osobę, zarówno zarodek, jak niemowlę czy dorosłego, a także zmarłego.
5 miesięcy temu / Hanka
 
czynu niedozwolonego i wprowadzenia sankcji administracyjnych co to za brednie i tylnie drzwi zadnej infitro i sankcji karnych na podstawie kodeksu karnego...nic z tego nie bedzie dopoki zycie nie bedzie chronione od poczecia ,wiec rowniez przy takim zaplodnieniu trudno mowic o sankcjach administracyjnych ,za morderstwo w probowce
5 miesięcy temu / Ela
 
Ilość uszkodzonych płodów w wyniku nienaturalnych warunków zapłodnienia in vitro jest tak duża, że taka metoda u człowieka musi być zakazana.
5 miesięcy temu / Obserwator
 
W procederze in vitro nie można tworzyć nawet jednego zarodka, ponieważ będzie on traktowany przedmiotowo jak produkt w dziale jakości. Jeżeli nie przejdzie testu, bo np. stwierdzą że będzie miał ten zarodek mózg poza głową to kobieta nie przyjmie takiego zarodka i taki człowiek wyląduje jako medyczny odpad i zostanie spłukany w toalecie. Dlatego należy zabronić takiego procederu całkowicie. Ten projekt, chociaż tego nie mówi wprost, ale likwiduje proceder in vitro, bo czyni go nieskutecznym przy ograniczeniu do jednego zarodka i tym samym nieopłacalnym. Karą za in vitro powinno być więzienie, bo niszczy się życie. Moim zdaniem ten projekt nie przejdzie, bo PiS zapisał się do Babilonu, mają krew na rękach bo nie zatrzymali rzezi niewiniątek przy obywatelskim projekcie STOP ABORCJI, dlatego też nie zlikwidują in vitro. BAbilon to UE, imperium zła. Precz z UE, stop aborcji i in vitro po 5 - NIE ZABIJAJ. Krew tych dzieci woła i pomstę do nieba.
5 miesięcy temu / Imer
 
No proszę PiS za in vitro!! Tego też im nie wybacze!
5 miesięcy temu / Gość
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.