DZIŚ JEST:   26   MARCA   2019 r.

Św. Dyzmasa (Dobrego Łotra)
Św. Małgorzaty Clitherow
 
 
 
 

In vitro tylko dla małżeństw. Posłowie chcą „uregulować” kwestię zapłodnienia pozaustrojowego

In vitro tylko dla małżeństw. Posłowie chcą „uregulować” kwestię zapłodnienia pozaustrojowego
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Do Sejmu trafił we wtorek projekt ustawy zakładający „ograniczenie możliwości stosowania metody in vitro wyłącznie do małżeństw” oraz „ograniczenie do jednej liczby komórek rozrodczych, które mogą być zapłodnione”, a także „zakaz kriokonserwacji zarodków”. Został złożony przez grupę posłów z Kukiz’15, PSL-UED, WiS, PiS i niezrzeszonych.

 

Jak informuje portal interia.pl „treść projektu nie jest na razie dostępna”, a znane są jedynie jego opisy przedstawiane m.in. przez wnioskodawców. Główny punkt dokumentu mówi o „ograniczeniu możliwości stosowania metody zapłodnienia pozaustrojowego wyłącznie do małżeństw”. Równie ważny wydane się zapis mówiący o „ograniczeniu liczby komórek rozrodczych, które mogą zostać zapłodnione do jednej".

 

Projekt ma dotyczyć ponadto „określenia kriokonserwacji ludzkich zarodków powstałych w procedurze zapłodnienia pozaustrojowego jako czynu niedozwolonego i wprowadzenia sankcji administracyjnych w przypadku stosowania tej procedury; likwidacji anonimowości dawców komórek rozrodczych”.

 

Projekt złożyła grupa posłów z Kukiz’15, PSL-UED, WiS, PiS i niezrzeszonych. Przedstawicielem wnioskodawców jest poseł niezrzeszony Jan Klawiter.

 

Źródło: interia.pl

TK


DATA: 2018-11-07 08:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I dobrze. Nie będą zabijane zarodki z in vitro. Ludzie jak będą chcieli zrobić in vitro to i tak zrobią i jak nie u nas wyprodukują to zrobią gdzie indziej i gdzie indziej je wyleją do zlewu. A tak u nas będzie in vitro i nie będzie spuszczania zarodków w zlewie. Ponadto wszystkie zarodki poczęte in vitro powinny mieć takie same szanse na narodziny jak zarodki poczęte metodami naturalnymi. Tylko pytanie. Co zrobić z zarodkami które już zostały zamrożone? Zutylizować? A może dać im szansę na narodziny? @ Hanka Przedmiotowo można potraktować każdą osobę, zarówno zarodek, jak niemowlę czy dorosłego, a także zmarłego. Dokładnie. Dobrze to ujęłaś.
4 miesiące temu / trooper
 
in vitro powinno być całkowicie zakazane
4 miesiące temu / pibrox
 
Tak tyrzymać!
4 miesiące temu / Tomadz
 
Zootechniczna, eugeniczna procedura zapłodnienia pozaustrojowego to produkcja ludzi z probówki i musi być zakazana. Jednak każdy krok w tą stronę jest dobry i gdyby ta ustawa została przyjęta, podpisana i promulgowana, to sytuacja w Polsce w kwestii ochrony życia ludzkiego znacznie by się poprawiła. Byłaby to też doskonała odskocznia do kroku następnego, czyli zakazu in vitro. Niestety, to jest projekt poselski i rządzący mogą go nie wyciągnąć w ogóle z tzw. zamrażarki sejmowej. Trzeba naciskać. Jeśli udało by się wymusić na rządzących przyjęcie tej ustawy, a także projektu "Zatrzymaj aborcję" do końca tej kadencji, to byłby znakomita podstawa do walki o zakaz aborcji i in vitro w kadencji kolejnej. Pamiętajmy, że w rządzie i Pałacu Prezydenckim mamy niestety zwolenników "zrównoważonego rozwoju" i nie łudźmy się co do nich, ale jeśli uda nam się zmusić ich do poprawy ochrony życia w Polsce, to będzie już duży krok w stronę Kontrrewolucji. A zatem walczmy!
4 miesiące temu / Nie ma żadnych istotnych różnic pomiędzy PiS i PO
 
@Imer. Dokładnie tak!
4 miesiące temu / Anaja
 
@Imer. Opisana przez Ciebie sytuacja nie może się zdarzyć: gdyby ktoś stosował ocenę jakości rozwoju zarodka wtedy, gdy mózg byłby poza głową, to zarodek już musiałby mieć mózg i głowę, a te organy pojawiają się u zarodka podczas rozwoju po wszczepieniu go do macicy. Od XVIII wieku wiadomo, że zarodek rozwija się epigenetycznie, więc jego budowa rozwija się sekwencyjnie. Przedmiotowo można potraktować każdą osobę, zarówno zarodek, jak niemowlę czy dorosłego, a także zmarłego.
4 miesiące temu / Hanka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.