DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

In vitro: wielkie pieniądze zbijane na niemoralności

In vitro: wielkie pieniądze zbijane na niemoralności
Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Rynek in vitro rośnie jak na drożdżach. Jak podaje „The Economist”, co 60-ty Amerykanin rodzi się dzięki zapłodnieniu in vitro. W Danii, Izraelu czy Japonii jest to co 25 osoba. In vitro staje się wielkim biznesem, w którym godność człowieka jest najmniej istotna.

 

Według szacunków „The Economist” wartość biznesu in vitro wzrośnie z obecnych 25 miliardów USD do 41 miliardów w 2026 roku. Pieniądze w in vitro inwestują nieetyczni zarządcy funduszy venture capital (inwestujące w ryzykowne przedsięwzięcia).

 

Jak zauważa Michael Cook na łamach „BioEdge”, kiedyś kliniki in vitro kierowały swe usługi wyłącznie do bezdzietnych par. Dziś zachęcają także pary homoseksualne, samotne kobiety i te, które chcą przełożyć na później swe macierzyństwo. Osobnym biznesem staje się zamrażanie komórek jajowych.

 

Tymczasem każdy rodzaj procedury in vitro jest sprzeczny z godnością człowieka, gdyż oznacza potraktowanie go jako środka do celu. Jak czytamy w dokumencie Kongregacji Nauki Wiary Donum Vitae „w zwyczajnej praktyce zapłodnienia w probówce, nie wszystkie embriony zostają przeniesione do łona matki; niektóre zostają zniszczone. Kościół, tak jak potępia dobrowolne przerywanie ciąży, również zabrania godzenia w życie tych istot ludzkich”.

 

Dalej Kościół naucza zaś, że „należy podnieść oskarżenie szczególnej wagi przeciw dobrowolnemu zniszczeniu embrionów ludzkich, uzyskiwanych w probówkach, dla wyłącznego celu badawczego, czy to przez sztuczne zapłodnienie, czy przez podział bliźniaczy. Działając w ten sposób naukowiec zajmuje miejsce Boga, nawet jeśli nie jest tego świadomy, czyni się panem przeznaczenia innej istoty ludzkiej, o ile arbitralnie wybiera, kto ma żyć, a kogo skazać na śmierć, zabijając bezbronne istoty ludzkie”.

 

Źródła: bioedge.org / economist.com / opoka.org.pl

mjend

 


DATA: 2019-08-22 17:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@AndrzejBR "Wszystko co jest czynione w celu zmiany woli bożej, brzydki nos, krzywe nogi, piegi, usta, brzuchy, zła płeć, fałszywe otwory, aż po bezpłodność. oddając do poprawki pseudomedykom od skalpela i próbówki, rodzi wielkie winy wobec Stwórcy." Czyli ludzie niepełnosprawni Twoim zdaniem nie mogą poddać się operacji,żeby chodzić,funkcjonować normalnie? Ludzie oszpeceni,na przykład z powodu wypadku,nie mogą choć w małym stopniu wrócić do stanu poprzedniego,tylko dlatego,że jest to niezgodne z Twoją religią? To bzdury, przecież według Twojego myślenia, nie powinno się operować ludzi niepełnosprawnych w celu wyleczenia ich niesprawności,czy ludziom na przykład poparzonym rekonstruować twarzy po wypadku,bo to nie zgodne z Twoją opinią. W dodatku bez jakikolwiek przyczyny nazywasz lekarzy,ludzi wykształconych w tym fachu "pseudomedykami",niby na jakiej podstawie?
27 dni temu / ollek
 
/do Janek/ Czy śmierć z przyczyn naturalnych czy choroby jest tym samym co zabójstwo? Może zapytam w prost. Czy strzał w głowę do człowieka i zabicie go jest tym samym co śmierć ze starości czy na skutek choroby?
28 dni temu / Michał
 
Dokładnie tak. Dziecko nie powinno być nigdy środkiem do celu, jakim jest zaspokojenie przez małżonków swojej potrzeby macierzyństwa/ojcostwa. Tak się dzieje jednak niestety zawsze w przypadku oderwania płodności od wspołżycia małżeńskkego. Bo to współżycie małżeńskie, ze swoją niepewnością "efektu", ze swoją tajemnicą, zachowuje dziecko od ogołocenia w najintymniejszej chwili jego życia, w chwili poczęcia, a rodzicom ukazuje w pełni jako dar - nie zaś jako produkt.
29 dni temu / sp
 
Co ciekawe Izrael przoduje. A może to właściwie naturalne - w końcu to synagoga szatana.
29 dni temu / Jot
 
W natura sama dopuszcza do poronień, a więc nie ma konfliktu sumienia w sprawie invitro
29 dni temu / Janek
 
Na skromności nie da się zarobić. Chodzi o KASĘ!!!
29 dni temu / Czytelniczka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.