DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Impeachment gubernatora Ohio. Powodem wprowadzenie pandemicznych restrykcji

Impeachment gubernatora Ohio. Powodem wprowadzenie pandemicznych restrykcji
Mike DeWine, fot. Tribune Content Agency LLC / Alamy

Grupa Republikanów z Ohio wnioskowała o wszczęcie procedury impeachmentu dla gubernatora Ohio, Mike’a DeWine’a. Powodem jest wprowadzenie drastycznych restrykcji w walce z koronawirusem, ocenianych jako uderzenie w prawa obywatelskie i Konstytucję.

 

Zdaniem czterech Republikanów z Izby Reprezentantów Ohio, administracja podjęła działania sprzeczne z amerykańską konstytucją i nielegalnie ograniczyła swobody obywatelskie. Za tego rodzaju ograniczenie uważają np. nakaz zamknięcia niektórych branż, nakaz pozostania w domu i wymóg noszenia maseczek w miejscach publicznych.

 

John Becker (Rep.) oskarżył gubernatora o „umieszczenie prawie 12 milionów ludzi w areszcie domowym” oraz „wprowadzanie uprawnień dyktatorskich”. „Możemy debatować, czy te posunięcia skutecznie powstrzymały rozprzestrzenianie się wirusa. Nie wiem, czy tak było” - powiedział Becker w wywiadzie dla NBC News. „Wiem tylko, że zrobił to niezgodnie z prawem” – stwierdził.

 

Szczególnie mocno komentowano kwestie związane z noszeniem maseczek. Według inicjatorów procedury, zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej wywołuje strach i „zwraca sąsiadów przeciwko sobie” oraz niekorzystnie odbija się na gospodarce.

 

DeWine wprowadził lockdown w marcu, nie czekając na decyzję prezydenta. Sprzeciwił się również wezwaniom Trumpa, aby ponownie otworzyć gospodarkę i znieść nakazy pozostania w domu. Te posunięcia wywołały gniew najbardziej zagorzałych republikańskich zwolenników Trumpa, którzy domagali się rezygnacji DeWine'a i dr Amy Acton, ówczesnej dyrektor Departamentu Zdrowia stanu Ohio.

 

Źródło: tvp.info / nbcnews.com

PR


DATA: 2020-12-02 08:26
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dobra wieść. Oby więcej takich sytuacji i sprzeciwu wobec obostrzeń. U nas Morawiecki, Kaczyński, Niedzielski i Duda za pomysł na kompromis aborcyjny nadają się do odstawki jako pierwsi
1 miesiąc temu / Michał
 
Przypomnijmy, że najciekawsze w tym wszystkim jest to, że DeWine sam jest republikaninem i to bardzo konserwatywnym
1 miesiąc temu / Scriptor
 
Jak widać wywijanie rączkami ma więcej powiedzieć niż słowa? Czy wywijającym brak bogatego słownictwa?
1 miesiąc temu / Piotr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.