DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Imigrancka autostrada do Polski. Najbardziej „gościnni” w Europie!

Imigrancka autostrada do Polski. Najbardziej „gościnni” w Europie!
Fot. Jacek Szydlowski / FORUM

Najwięcej, blisko 700 tysięcy dokumentów pobytowych dla imigrantów spoza Unii Europejskiej wydała w ubiegłym roku Polska. To więcej niż piąta część wszystkich udostępnionych przybyszom przez państwa Wspólnoty.

 

Według raportu Eurostatu, polscy urzędnicy wręczyli ponad 683 tysięcy pierwszych dokumentów uprawniających do pobytu na terenie Unii Europejskiej, czyli 22 procent wszystkich wydawanych przez państwa UE. Daje nam to trzecie miejsce jeśli wziąć pod uwagę stosunek liczby przyjętych imigrantów do liczby ludności. Na każdy tysiąc mieszkańców przypadało w 2017 roku 18 dokumentów pobytowych. 

Pośród osiedlających się na terenie Unii za pośrednictwem Polski aż 85 procent to Ukraińcy. Otrzymali oni łącznie w 2017 roku ponad 585 tysięcy. Daleko w tyle znaleźli się Białorusini (niemal 43 tysiące) i Mołdawianie (prawie 8 tys.). 

60 procent osób, które skutecznie występowały o prawo pobytu deklaruje chęć podjęcia w Polsce pracy.

 

Źródło: TVPinfo / wprost.pl, IAR, gazeta.pl.

RoM

 


DATA: 2018-10-27 14:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PIS PO JEDNO ZŁO władze warszawskie wprowadzają lewacką cenzurę "polityczną poprawność"za mówienie niewygodnej prawdy do kryminału
ponad 1 rok temu / Tomasz
 
PiS zdradził, dlaego nie zagłosowałem teraz już na tę partię. To oszusci
ponad 1 rok temu / Andrzej
 
No ładnie. A miało nie być uchodźców. A Ci po kryjomu ich biorą. I to lepiej niż niektóre kraje UE. Ale tam przynajmniej jest to robione oficjalnie. Dobrze, że Ci uchodźcy na razie nie robią takich akcji jak Ci w Niemczech, Anglii czy Francji. Ładny kit wcisnęli ludziom. W Wiadomościach o tym cicho. Będą gadać jaki to teraz dobrobyt dzięki dobrej zmianie. Całe szczęście nie głosowałem na PiS. Niech teraz Ci co tak PiS chwalili, bo nie sprowadzi uchodźców się wytłumaczą z tych tekstów. Mówili, że PO sprowadzi. PO sprowadziłaby ich oficjalnie, a nie po kryjomu jak PiS.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Pomijając dramat wynarodowienia, konfliktów religijnych i oczywistość przybycia do Polski wraz z "uchodźcami" przestępczych mafii, co jest problemem policji która i tak nie radzi sobie z polską przestępczością, Polska nie wytrzyma ekonomicznie tej polityki. Dawno mówiła o tym Izabela Litwin. Budżet padnie. PiS funduje nam wojnę domową i przemoc obcych. Ale przecież o to chodzi w NWO: ma być stan wyjątkowy, gwałty, morderstwa, zniszczenie rasy bialej, odebranie wlasnosci prywatnej, przejęcie gospodarki przez korporacje globalne i oczywiście rzeź katolików. W sytuacji gdy każdy będzie troszczył się jedynie o swoje życie i wyżywienie nikt nie zawalczy o gender, pielęgnowanie tradycji czy wiarę katolicką. W imię zażegnania wojen domowych i rzezi zostanie wprowadzony zamordyzm i jedna religia światowa. NWO jest blisko i w Polsce tworzy go PiS.
ponad 1 rok temu / GDa
 
Na początku pocieszę cię. Piszesz że nie pracujesz dla Polaków, a wcześniej napisałeś urojenie że wasza gospodarka bez Polski by padła. Bez obaw, poradzicie sobie bez nas. I ani my nie będziemy płakać po was, ani wy po nas. Ooo, to Grecji ktoś "pomógł"??? Tak jak ZSRR kiedyś "pomagał" eksploatując inne demoludy? Czyli pogłębianie stanu zniewolenia nazywasz "pomocą"? Podobnie (w wariancie dla was optymistycznym, czyli 1000-letnia IV Rzesza zwana UE przetrwa jeszcze kilkadziesiąt lat), w Polsce będącej w UE i tak będzie bieda, bo niby czemu Niemcy miałyby dbać o swoją kolonię? Ano właśnie, Niemcy. Wiesz że "pracując" dla Niemców to (w wariancie dla was pesymistycznym) nastanie tam kalifat i też nie będziesz miał zarówno emerytury jak i opieki zdrowotnej? No i szariacka policja będzie dobrze pilnować byś płacił dżizję. Szkoły owszem, będą - koraniczne. Pomogą ci wykuć na pamięć Koran a wtedy osobiście dołączysz do grona nowych pasożytów :D
ponad 1 rok temu / do Stormer
 
Przed "wyborami lokalnymi" czytalem, ze WSZELKI RUCH NARODOWY jest zle widziany w POLSCE, czy to jest prawda? @Kontra duzo LUDZI nie poszlo glosowac dlatego, ze zrobiono im mentlik w glowach. Belkot o "dobrej zmianie" szaleje i tego sa skutki. Pisalo tez o dozgonnej milosci tylko nie dopisano iz ma to byc jednostronna.
ponad 1 rok temu / Jara
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.