DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Imigranci opanowują niemieckie dworce: kradną, biją, napastują seksualnie

Imigranci opanowują niemieckie dworce: kradną, biją, napastują seksualnie

Radykalnie wzrasta przestępczość na największych niemieckich dworcach. Przedstawiciele służb przyznają wprost, że pasażerowie kolei nie mogą już czuć się bezpieczni. Wszystko za sprawą napływu tzw. uchodźców.


Sprawę opisał dziennik „Der Spiegel” powołując się na oficjalne policyjne statystyki. Od dłuższego czasu na dziesięciu największych niemieckich dworcach radykalnie wzrasta przestępczość; więcej jest między innymi kradzieży oraz napaści z udziałem przemocy. – Na niektórych dworcach osiągnięto stan, w którym obywatele nie mogą już czuć się bezpieczni – nie ukrywa przewodniczący Federalnego Związku Zawodowego Policji DPolG, Ernst Walter.

 

„W Stuttgarcie policja zarejestrowała w roku 2011 około 1580 przestępstw. W 2016 było ich już niemal dwukrotnie więcej, bo 3060; to silny wzrost, który w tym okresie widoczny jest w wielu niemieckich miastach” – komentuje „Spiegel”.

 

Problem dotyczy szczególnie największych miast. Dziennik wymienia tu oprócz Stuttgartu jeszcze Hamburg, Frankfurt nad Menem, Monachium, Kolonię, Hanower oraz trzy dworce Berlina. W ciągu ostatnich pięciu lat sytuacja poprawiła się wyłącznie na jednym dużym dworcu, w Düsseldorfe, wskazuje dziennik; ale tylko za sprawą radykalnie zwiększonej obecności policji.

 

- Postępująca brutalizacja społeczeństwa jest na dworcach szczególnie dobrze widoczna – ubolewa z kolei wiceszef Związku Policji (GdP), Jörg Radek.

 

„Spiegel” zaznacza, że statystyki nie ujmują naruszenia prawa pobytu przez uchodźców; nawet i bez tego sytuacja jest jednak wyjątkowo trudna. Dziennik nie ukrywa, że oprócz pospolitych kradzieży i napadów wzrasta też liczba przestępstw seksualnych oraz liczba przypadków stosowania i handlu narkotykami (we Frankfurcie przykładowo odnotowano tu aż trzykrotny wzrost).

 

W Kolonii z kolei w ciągu pięciu lat przestępczość wzrosła o 23 procent, ale zarazem spadła w ciągu ostatniego roku; władze przyznają jednak, że to zasługa wyłącznie znacząco większej kontroli policyjnej, bez której po prostu nie da się obejść’; nawet ona nie zdziała jednak cudów - w Kolonii dochodzi na dworcu głównym rocznie do ponad 10 tysięcy przestępstw.

 

Cytowany Jörg Radek nie ma wątpliwości, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. – Część przestępstw trzeba złożyć na karb niewielkiej mniejszości wśród uchodźców – mówi.Źródło: Spiegel.de

Pach
DATA: 2017-08-23 08:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

wojna domowa zawsze jest w inetersie sasiadow. bravo makrela!
ponad 3 lata temu / goj
 
Nie mają niemiaszki wojska,żeby porządek z brudasami zrobić???
ponad 3 lata temu / nick
 
Wiele Niemek może właśnie na jakieś napastowania liczyć.
ponad 3 lata temu / kvt
 
to jest swiadomy element nowego porzadku swiata, zniewiesciali mezczyzni nie sa w stanie nic zrobic. Widac to w Polsce na przykladzie cyganow z Pulaw i czeczenow pod Warszawa.
ponad 3 lata temu / barka
 
Już w połowie lat 90-tych na dworcu we Frankfurcie było nieciekawie. Nawet nie wyobrażam sobie, co jest teraz.
ponad 3 lata temu / Ruben
 
Niedługo kolej na lotniska.
ponad 3 lata temu / aaa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.