DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Imigranci odpowiedzialni za wzrost przestępczości. Zatrważające dane z Norwegii

Imigranci odpowiedzialni za wzrost przestępczości. Zatrważające dane z Norwegii
fot. Stoyan Nenov /Reuters

Fale przemocy wstrząsają  Oslo. Publikacja raportu Państwowego Biura Statystycznego dokumentującego ukazującego korelację między przestępczością a krajem pochodzenia przestępców nie pozostawia wątpliwości. To głównie imigranci są odpowiedzialni za wzrost przestępczości.

 

Norwegia, podobnie jak Dania i jej skandynawscy sąsiedzi, jest jednym z  „wzorowych” krajów, będących zawsze na szczycie rankingów osiągnięć gospodarczych i społecznych. Nawet duże przepływy migracyjne, które przetoczyły się przez Europę w ostatnich latach, nie wydają się zakłócać tego spokoju.

 

Poczucie wspólnoty i tolerancja mają być ponoć zapisane w norweskim DNA i nic dziwnego, że królestwo skandynawskie w wielu statystykach jest jednym z najmniej „rasistowskich” krajów na świecie. Ale ta sielanka została ostatnio brutalnie przerwana przez falę gwałtownych fizycznych ataków, dokonanych głównie przez Palestyńczyków, Irakijczyków i Afgańczyków.

Geograficznie odizolowane od fal przepływów migracyjnych, Oslo nigdy nie bało się, że zostanie nimi zalane. Z dobrym sercem Norwegia włączyła się w program dystrybucji imigrantów, głównie z Bliskiego Wschodu i Afryki Subsaharyjskiej. Oficjanie wciąż mówi się, że integracja idzie dobrze i nic nie może zakłócić spokoju Norwegii.

 

Fakty przeczą jednak takiemu oglądowi sytuacji. Od kilku tygodni, centrum Oslo staje się teatrem fizycznych agresji, której celem są lokalni mężczyźni norweskiego pochodzenia. Policja podaje, że odpowiedzialni za nie są młodzi imigranci zorganizowani w około 10 gangach.

 

Dwadzieścia z tych bardzo brutalnych ataków odnotowano tylko w jedną sobotę, 19 października. Jednym z napadniętych był młody mężczyzna z bogatej dzielnicy miasta. W tym samym czasie krewnemu Ministra Sprawiedliwości, młodemu Jøranowi  Kallmyrowi,  złamano kilka żeber. W następny weekend spalono  kilka samochodów podczas starć między społecznościami tureckimi i kurdyjskimi. Ale w Norwegii niewielu jeszcze polityków wypowiada się na temat wzrostu przestępczości wśród młodych imigrantów.

Mimo panującej tam politycznej poprawności, konsensus pro-imigracyjny stopniowo słabnie. Libertarianie z Partii Postępu wielokrotnie zwracali się do Państwowego Biura Statystycznego  o ujawnienie korelacji między przestępczością a krajem pochodzenia przestępcy. Do tej pory ich prośby pozostawały bez echa. Wiadomo jest jednak, że już 14 proc. populacji Oslo stanowią imigranci, głównie z Somalii, Pakistanu i Iraku.

 

Opublikowany niedawno raport stwierdza jednoznacznie, że imigranci,  zwłaszcza Palestyńczycy, Irakijczycy i Afgańczycy, są znacznie bardziej skłonni do popełniania brutalnych napaści niż reszta populacji imigrantów. Obcokrajowcy z poza Europy są zamieszani w około 80 proc. wykroczeń i przestępstw i stanowią 8 razy większe niebezpieczeństwo popełnienia aktów przemocy. Raport ujawnia też tragiczną prawdę, że imigranci w drugim pokoleniu są bardziej skłonni niż ich rodzice do nieprzestrzegania prawa.

-Wzrasta  niepokój w niektórych dzielnicach stołecznych, gdzie odsetek imigrantów czasami przekracza 40 proc. młodzi ludzie dorastają dziś w środowisku, w którym groźby i przemoc są powszechne, a dorośli czasami boją się interweniować, ponieważ mówi się, że policja jest rasistowska
- wskazuje poseł z  Partii Pracy, Heidi Vibeke Pedersen.

 

 -Nasze dzielnice stają się coraz bardziej podzielone. Mamy obszary, które są głównie norweskie i inne z silną większością imigrantów. To nie jest  integracyjna różnorodność – deklaruje polityk.

 

FLC

Czytaj także:
DATA: 2019-12-10 13:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

tak z ciekawości, w Ełku , gdy dwóch arabów goniło Polaka w obronie własnej i w tej pogoni dostał nożem w nerkę a póżniej w serce, ponoć oba ciosy śmiertelne. ,,gonili w obronie własnej,,??? ciekawość , jakie wyroki?
8 miesięcy temu / szpulas11
 
@Second: Żydzi też mają obowiązek kłamać gojom. Twój PiS nie mówi o braterstwie z muzułmanami, ale po kryjomu ich sprowadza. Po to, żeby muzułmanie mogli nas mordować.
8 miesięcy temu / gal
 
Weźcie się ogarnijcie, bo głupoty piszecie. Jeszcze nadzieja jest Póki żyjecie.
8 miesięcy temu / @wot
 
wot święte słowa
8 miesięcy temu / do wot
 
Widzisz, Marian, na Zachodzie to się chociaż coś dzieje. Nie to co u nas - nuuuuda.
8 miesięcy temu / Barbara
 
W tych krajach ze wspólnoty wyłączne sa dzieci w łonach matek. To pozorna cywilizacja. Mentalnie to zbrodniarze.
8 miesięcy temu / Jot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.