DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2018 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Imigranci mają trafić do ośrodka pod Warszawą. Pojawią się już w marcu

Imigranci mają trafić do ośrodka pod Warszawą. Pojawią się już w marcu
fot. Tomasz Adamowicz / FORUM

Prawdopodobnie w marcu do Polski przyleci 65 uchodźców przenoszonych z Grecji i 35 z Włoch. Trafią do ośrodka w Dębaku k. Warszawy – informuje Radio ZET.


„Trwa weryfikacja tych osób między innymi pod względem bezpieczeństwa oraz konsultacje ze stroną grecką i włoską. Pierwsi migranci przylecą prawdopodobnie w mniejszych grupach, liczących po kilka-kilkanaście osób” - zapowiada Rafał Rogala, szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

 

Skąd pochodzą imigranci, którzy trafią do naszego kraju? Z Grecji w głównej mierze przyjadą Syryjczycy, Irakijczycy, Erytrejczycy oraz obywatele Jemenu, przede wszystkim rodziny. W przypadku Włoch zgłoszono już kilkanaście osób, głównie samotnych mężczyzn pochodzących z Erytrei.

 

Jak stwierdził Rogala, Polska zgłosiła gotowość do przyjęcia w pierwszej kolejności 100 osób. W ciągu dwóch lat docelowo mamy przyjąć około 7 tys. osób.

 

Odpowiedzialność za transport imigrantów wzięła na siebie we współpracy z władzami Grecji oraz Włoch, Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji (IOM). Imigranckie wnioski o objęcie ochroną międzynarodową będą przyjmować przedstawiciele Straży Granicznej.

 

 

 

Źródło: Radio Zet

luk


DATA: 2016-02-03 18:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Po pierwsze My ich tu nie chcemy bo.widzimy co się dzieje za granicą np. w Niemczech..Po drugie oni naszej religii i kultury nie szanują.Po trzecie co to.jest że kobiety i dzieci tam zostały a chłopy uciekają niech ich wciela do wojska i niech walczą o swój kraj.My jesteśmy biedny naród u nas biedne rodziny mają zasiłek.z 200zł.albo i nie to.a teraz ich utrzymywać mamy .Nasze władze mają nasze poglądy za nic .
ponad 2 lata temu / ..
 
ile to jest 500zł (na dziecko) x 7000 imigrantów z afganistanu jemenu i erytrei ??? OCZYWIŚCIE W MIESIĄCU TO KONIEC NASZEJ POLSKI I POLAKÓW W POLSCE
ponad 2 lata temu / gp
 
A czemu nie napiszecie, że ci "uchodźcy" mają nawet po 12(!!!) paszportów i ogromne ilości gotówki przy sobie? Że to młodzi mężczyźni w wieku od 24-40?
ponad 2 lata temu / JanNowak
 
W Warszawie nie chcieli KWW"Szczęść Boże!".
ponad 2 lata temu / beta
 
Ewa To jest inna kultura oni nie będą pracować tylko będą żądać zasiłków socjalnych.Będzie tak samo jak w Niemczech Austrii ,Holandii Szwecji itd.ROZBOJE GWAŁTY KRADZIEŻE ZABÓJSTWA.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
spoko, spoko, na naszych oczach "mniejsze zło" zaczyna ewoluować w "większe zło"; a to jeszcze nie koniec; @Tomasz i [email protected] jest właśnie tak jak piszecie; tylko ile flegmingów musi jeszcze "dostać po gębie", żeby to zrozumieli? a poza tym, jak to będzie wyglądać w praniu, pisali dziennikarze w Najwyższym Czasie, Opcji na prawo i PCh, pisze i mówi na spotkaniach p. Stanisław Michalkiewicz i p. Grzegorz Braun, ale nie, flegmingi słuchają pryszczatego jegomościa od "Krytyki Politycznej" - politycznego przedstawiciela zbankrutowanej ideologii (i zbrodniczej) i jemu podobnych; dokąd zmierzasz Polsko, dokąd idziesz Polaku? - te dwa pytania cisną się na usta codziennie;
ponad 2 lata temu / JARO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.