DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Imigranci jednak trafią do Polski? Mamy przyjmować 30 Syryjczyków miesięcznie

Imigranci jednak trafią do Polski? Mamy przyjmować 30 Syryjczyków miesięcznie
FOT.REUTERS/FORUM
#SYRYJCZYCY    #TURCJA    #UE    #UCHODŹCY    #ORBAN    #WĘGRY    #POLSKA    #IMIGRANCI

Kraje UE będą musiały przyjąć legalnych imigrantów, którzy na mocy porozumienia UE-Turcja są „wymieniani” za osoby, które nielegalnie przedostały się do Grecji. Chodzi o 1100 osób miesięcznie. Część z nich ma trafić do Polski. Na liście nie ma Węgier, bo kraj ten nie złożył deklaracji przyjmowania uchodźców z obozów w państwach trzecich.

 

Według opracowanego w UE planu rozdzielania między poszczególne państwa przyjmowanych z Turcji uchodźców syryjskich, do Polski, Czech i Słowacji trafi łącznie do 84 osób. Ustalenia mają być jeszcze dyskutowane na unijnych forum ministrów spraw wewnętrznych w Luksemburgu.

 

Informacje taką przekazała agencja dpa powołując się na plan, jaki przygotowała holenderska prezydencja UE na podstawie zadeklarowanych jeszcze latem ub. roku przez państwa członkowskie i trzy inne kraje, zobowiązań dotyczących liczby przyjmowanych uchodźców.

 

Według danych dpa ministrowie przyjmą system rozdziału uchodźców, który ma obowiązywać przez najbliższe cztery miesiące. Zakłada on, że każdego miesiąca do krajów UE trafi około 1100 uchodźców. Najwięcej z nich zostanie skierowanych do Norwegii (218 osób), Francji (148) i Włoch (118). Na Niemcy przypadnie ich 100, a na Polskę, Czechy i Słowację łącznie 84.

 

Według wyliczeń, Polska ma przyjmować ok. 30 Syryjczyków miesięcznie. Na liście nie ma Węgier, gdyż rząd Viktora Orbana nie złożył latem ub. roku żadnej konkretnej obietnicy przyjmowania uchodźców z obozów w państwach trzecich.

 

Porozumienie UE-Turcja obowiązuje od 20 marca. Na jego mocy Turcja ma przyjmować z powrotem migrantów odsyłanych z Grecji, po negatywnym załatwieniu ich wniosków azylowych. W zamian, za każdą taką osobę, Turcja może transferować na teren UE jednego syryjskiego uchodźcę o legalnym statusie. Planem objętych może być maksymalnie 72 tys. Syryjczyków. 

 

Źródło: interia.pl

MA   


DATA: 2016-04-21 14:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tu chodzi o podpisanie i zlozenie deklaracji ze nie zgadzamy sie na przyjecie uchodzcow ale PO podpisalo ja i zlozylo ze zgadzaja sie na przyjecie ich,powinnismy grzmiec ze deklaracja jest nie wazna bo nastapila zmiana rzadu i to teraz oni musza zadecydowac wraz z obywatelami czy chca ich przyjac.
ponad 3 lata temu / polak
 
Faktycznie może PiS Nie jest najlepsza partia ale oni tez ich tu niechca i robia co moga zeby ich tu nie bylo i to jest jedna z niewielu zalet ich rzadzenia
ponad 3 lata temu / Frozen
 
Od dawna twierdzę, że PiS to zdrajcy i sprzedawczyki. Pyskują, ale posłusznie wykonują polecenia Merkel i podlizują się banderowcom płacąc im ciężkie pieniądze zrabowane podatnikom.
ponad 3 lata temu / Gość Janek
 
Caly Islam z Turcja I Izrarlem splonie as to co robia
ponad 3 lata temu / Adi
 
Jestem przeciw chyba ze to da chrzescijanie to nie bedzie takiego Probleme.
ponad 3 lata temu / Tsrob.p6
 
NIE DLA ISLAMU W POLSCE , NIE MAMY DLA NICH MIEJSCA , ANI ŚRODKÓW, ANI MOŻLIWOŚCI INTEGRACJI , GDYŻ ONI SIĘ NIE INTEGRUJĄ , ONI ZABIJAJĄ ...
ponad 3 lata temu / anna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.