DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Imigracyjny strumień euro już płynie. UE uruchomiła program wypłaty zasiłków dla uchodźców w Turcji

Imigracyjny strumień euro już płynie. UE uruchomiła program wypłaty zasiłków dla uchodźców w Turcji
Fot. Reuters/Forum
#ESSN    #IMIGRANCI    #UCHODŹCY    #TURCJA    #UE    #EURO    #UNIA EUROPEJSKA

27 września Unia Europejska uruchomiła program ESSN, który umożliwi imigrantom w Turcji pobieranie co miesiąc – za pośrednictwem kart płatniczych – specjalnych zasiłków. To jeden z warunków wczesnej zawartego porozumienia z Turcją, która zobowiązała się ograniczyć liczbę imigrantów usiłujących przedostać się do Europy.

 

Niecały rok temu kraje UE zatwierdziły fundusz pomocowy dla Turcji w wysokości 3 mld euro, chociaż Ankara domagała się znacznie większych środków. Ma on pomóc poprawić warunki życia syryjskich uchodźców.

 

Dzisiaj rozpoczynamy największy projekt humanitarny w dziejach UE. Środki wypłacane w ramach tego projektu będą stanowić podstawowe źródło dochodu dla miliona syryjskich uchodźców – stwierdził Komisarz Pomocy Humanitarnej i Zarządzania Kryzysowego Christos Stilianidis. Dodał, ze program ESSN jest „doskonałym dowodem zaangażowania UE na rzecz rozwiązania problemu spowodowanego przez kryzys uchodźców”.

 

Poza ESSN, UE finansuje również inne mniejsze projekty humanitarne. Tylko w ubiegłym roku ponad milion imigrantów wjechało do Unii Europejskiej przedostając się z Turcji do Grecji.

 

Stilianidis wyraził nadzieję, że teraz, gdy program został uruchomiony, tureckie władze przestaną oskarżać UE o brak dobrej woli i opieszałość. – Myślę, że teraz minister spraw zagranicznych Turcji Omer Celik uświadomi sobie, że ten proces uruchamiana funduszy europejskich idzie dobrze i że z dnia na dzień sytuacja będzie coraz lepsza – tłumaczył.

 

Projekt ESSN będzie realizowany we współpracy ze Światowym Programem Żywnościowym, tureckim Czerwonym Półksiężycem, tureckim Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej oraz Prezydencją ds. Zarządzania Katastrofami i Sytuacjami Kryzysowymi.

 


Źródło: euractiv.com

AS
  


DATA: 2016-09-27 14:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.