DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Imigracyjny kłopot wizerunkowy. Biznes chce imigrantów, rząd im ich zapewnia, ale po cichu

Imigracyjny kłopot wizerunkowy. Biznes chce imigrantów, rząd im ich zapewnia, ale po cichu
źródło: pixabay.com
#IMIGRACJA    #UKRAINA    #POLSKA    #KRYZYS    #BIZNES    #EUROPA    #MIGRACJA    #UCHODŹCY

Migracja ma być dla Polski sposobem na bolączki zarówno na rynku pracy jak i problemy populacyjne. Już teraz przyjmujemy w Europie najwięcej migrantów zarobkowych, ale biznes mówi „jeszcze”. I jest odpowiedź władzy, ale nieco skrywana, bo granice przecież miały być szczelnie zamknięte.

 

Jak podała polskathetimes.pl, temat imigracji jest dla rządzących wizerunkowym kłopotem. Partia, która szła do wyborów pod szyldem zabezpieczenia granic Polski, wciąż utrzymuje taką narrację, a równocześnie godzi się na imigrację zarobkową. Jak się okazuje, wbrew temu co się głośno mówi, Polska na tle Europy jest liderem w przyjmowaniu migrantów zarobkowych. Co więcej, istnieje pogląd, że to oni w najbliższych latach stanowią remedium na kłopoty na rynku pracy oraz są odpowiedzią na bolączki demograficzne.

 

Przedstawiciele świata biznesu przekonują, że „przyjmowanie cudzoziemców jest naturalnym i powszechnym sposobem uzupełniania braków na rynku pracy” i nie powinniśmy się tego procesu obawiać. Co więcej, wskazują, że sięgać trzeba już nie tylko po migrantów z krajów sąsiednich, ale dalej na wschód. Jak przekonują, jeśli Polska tego nie uczyni, „zrobią to za nas Czesi i Słowacy, a następnie Niemcy” i to oni „skorzystają”.

 

Wedle polskathetimes.pl, o sprawach migracyjnych – w trosce o wizerunek – mówić ma jedynie resort spraw wewnętrznych, a taka polityka informacyjna ma być utrzymywana przez cały okres wyborczy. Warto zauważyć, że rząd niechętnie mówi o ustaleniach dotyczących imigracyjnej umowy ONZ, która ma być podpisana w grudniu w Marrakeszu, a dotąd premier choć mówił o możliwości odrzucenia paktu, to pozostawił to w sferze prawdopodobnych działań. Stąd na platformie protestuj.pl prowadzona jest akcja mająca na celu zachęcenie rządu do nie podpisywania imigracyjnej umowy.

 

O tym jak rząd PiS chce wykorzystywać imigrantów w swojej polityce oraz w jaki sposób Polacy mają być przekonywani do takiej polityki portal PCh24.pl informował w materiale Rząd będzie zachęcał nas do podzielenia się Polską z imigrantami

 

polskatimes.pl

MA

 


DATA: 2018-11-15 13:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Daga. To się nazywa stan bezbronności biernej spowodowany psychiczną blokadą możliwości czynnej zmiany swojej beznadziejnej sytuacji. Ujawnia się u podatnych na nieustające duraczenie, propagandę i tresurę. Jak to nie możemy nic zrobić? A co nas przed tym powstrzymuje? A kto ten rząd wybrał? Kubuś Puchatek? Ktoś jednak coś zrobił by szubrawcy oddali stołki durniom (chciałbym wierzyć, że to tylko durnie) i ktoś bezustannie robi to co cztery lata. Z uporem Matoła! Kosmici? Są siły w Polsce, które mogą tą beznadziejną sytuację zmienić z dnia na dzień. Mogłyby tego dokonać czołgami ale niestety takowych nie posiadają, mogą to też zrobić drogą wyborów ale najpierw trzeba na nie ZAGŁOSOWAĆ! No, ale "bezpieczniej" uniknąć odpowiedzialności i niepewności głosując na "mniejsze zło". Nie radzę więc drażnić Pana Boga skamleniem o pierdoły, które leżą w zasięgu ręki i należą do naszych obowiązków bo to nie "złota rybka" ani "stoliczek, nakryj się".
ponad 1 rok temu / agricola
 
"Biznesowi" to odpowiada. Jaczejki komunistyczne po krachu komunizmu klasycznego usadowiły się w "dyrektoriatach" korporacji i "biznesach". Teraz są prezesami i menadżerami z awansu społecznego. Tak się skuteczniej trzyma za pysk, rządzi i dzieli łupy. Ma jednak jedną wadę; padnie, ale my tego nie ujrzymy, taka jest bowiem przyrodnicza reguła, że najpierw pada żywiciel a zaraz po nim pasożyt. No chyba, że zaczniemy w porę kurację odkomuszania w prawie, domu i zagrodzie.
ponad 1 rok temu / agricola
 
O czym PIS i rząd mówi ,jaki przemysł polski jestesmy w większości tylko sila robocza a ze za 3euro nie chcemy pracować przecież wszystkie duże firmy to firmy juz nie polskie tylko w większości niemieckie ,a ze za 3euro nie chcemy pracować to cichaczem sprowadzają imigrantow z tak bezpiecznych krajów jak np Pakistan Bangladesz Indie itd itd. My co najwyżej mamy montownie ostatnio premier się chwalił ze powstanie nowa montownia jakichś silników bodajże do mercedesa a może do chulajnog czy rowerów. Ale najlepiej to nam wychodzi produkcja rogołek i wazeszek przepraszam górali których szanuje czego nie mogę powiedzieć o rządzie. Oczywiście rząd nic nie robi żeby Polacy wracali do kraju ,lecz dalej ich wypycha nie mówiąc o sprowadzeniu naszych rodaków ze wschodu i nie tylko. Jak min powiedział ze niema pieniędzy natychmiast stracił stanowisko i taka ta dobra zmiana pozdrawiam juz nie pisior
ponad 1 rok temu / Kazimierz
 
Jedyną nadzieja w Bogu, fizycznie nie możemy nic zrobićnic. Rząd ma nas gdzieś. Decyzje zapadły dawno, długo przed PiSem i PO, podjęłli je ludzie krórych nie widać. Ludzie ci myślą że panują nad wszystkim nad demografią, pogodą, chorobami, technologiami, nad życiem i śmiercią. Od setek a może tysięcy lat kreują stan jaki teraz mamy, nowy porządek świata, oczywiście jeszcze trochę brakuje do idealnej wizji. Już są coraz bliżej jej urzeczywistnienia, czas płynie coraz szybciej, zmiany następują błyskawicznie i niezauważenie. W tej sytuacji jedno co mogę ja i moja rodzina to modlić się i prosić Boga by nas nie opuścił tak jak my to zrobiliśmy i by nam pomógł. Proszę Was o to również, módlcie się za POLSKĘ.
ponad 1 rok temu / Daga
 
"Już teraz przyjmujemy w Europie najwięcej migrantów zarobkowych, ale biznes mówi ?jeszcze?." Czy macie na myśli polski rodzimy "biznes" czy ten któremu zezwolono na pastwienie się za darmo na polskiej ziemi? Trzeba precyzować bo z tego co wiem polskiego "biznesu" nie ma a to z tego powodu że narodowy potencjał gospodarczy jest skutecznie zablokowany. Jeśli się tak będzie mglisto szastać słowem "biznes" to już i tak ogłupiony naród pomyśli że to polski rodzimy "biznes" i będzie żądał by go jeszcze bardziej blokować.
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
Rząd MM idzie tą samą drogą co rządy Zachodu przed laty, gorzej, że robi to w wielokrotnie przyspieszonym tempie i w myśl zasady po nas choćby potop. Dziś wspierają studentów z Ukrainy bardziej niż Polaków, wspierają imigrantów programem 500+ i mieszkanie+, a to powinno być dla Polaków, żeby zachęcić do poz(licząc Ukraińców) 5% obcej populacji i to już jest ogromne zagrożenie dla nas jak narodu. Jeśli nie zmusimy PiSu do zmiany polityki już za kilka lat obudzimy się w nie naszym kraju. Przerażające, że Polska w sprowadzaniu imigrantów jest wg statystyk na pierwszym miejscu w Europie. A propaganda robi swoje, jak mawiał Kurski ciemny lud to kupi.
ponad 1 rok temu / finka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.