DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

„Imigracja, środowisko naturalne i rola kobiet”. O tym będzie mowa podczas Światowych Dni Młodzieży

„Imigracja, środowisko naturalne i rola kobiet”. O tym będzie mowa podczas Światowych Dni Młodzieży
Fot. FreePhotos/Pixabay

Jeden z gospodarzy Światowych Dni Młodzieży ujawnił główne tematy, jakie zostaną poruszone podczas tego wydarzenia w Panamie w styczniu 2019 roku. Należą do nich imigracja, środowisko naturalne i rola kobiet.

 

Jak powiedział arcybiskup Jose Domingo Ulloa z Panamy podczas konferencji prasowej w Rzymie, kwestia migracji okaże się kluczowa dla Światowych Dni Młodzieży. Zapowiedział również, że szczególny nacisk zostanie położony na encyklikę Laudato Si i społeczną doktrynę Kościoła.

 

Hierarcha powiedział, że podczas Światowych Dni Młodzieży kluczową rolę odegra również rozmowa o roli kobiet w Kościele. Jego zdaniem jest to potrzebne, gdyż „nie można wyobrazić sobie Kościoła, przynajmniej w Ameryce Południowej, a zwłaszcza centralnej, który nie jest utrzymywany w całości przez kobiety”. 

 

Jego zdaniem nacisk na rolę kobiet stanowić będzie wielką możliwość przekazania całego dobra, jakie kobiety uczyniły w ciągu historii. W celu symbolicznego przedstawienia roli niewiast hierarchowie zamierzają posłużyć się statuetką Matki Bożej Fatimskiej. Zazwyczaj znajduje się ona w bazylice w Fatimie w Portugalii.

 

Jak przypomina Life Site News, Światowe Dni Młodzieży odbędą się około 3 miesięcy po Synodzie Młodych w Rzymie. W jego dokumencie końcowym pojawiły się wzmianki o synodalności oraz o roli kobiet. Dokument wywołał liczne kontrowersje także z powodu odniesienia się do „Instrumentum Laboris” (dokumentu roboczego). W tym ostatnim znalazły się zaś odniesienia do „osób LGBT”.

 

Terminem „LGBT” posługują się zwolennicy rewolucji seksualnej. Nie użyto go bezpośrednio w dokumencie końcowym Synodu Młodych.

 

Źródło: lifesitenews.com

mjend


DATA: 2018-12-17 13:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A o Jezusie Chrystusie coś będzie?
ponad 1 rok temu / Petrus
 
skoro tak broni ubogich i klimatu,dlaczego nie każe młodym oddać biletów na samoloty do Panamy? Niech kupią za to bezdomnym zupę, a samoloty i tak są złe, bo psują klimat. Proszę puśćcie ten post. - Nikogo nie obraża, tylko zaprasza do refleksji nad klimatem i ubóstwem!
ponad 1 rok temu / Samanta
 
No to na naszych oczach wyrósł nam nowy kościół, coś w stylu "kościoła Elvisa Presleya"
ponad 1 rok temu / nk
 
Większej głupoty w Watykanie nie mogli wymyślić. Złość ogarnia człowieka, gdy słyszę takie wypowiedzi... Przydałby się sznur Pana Jezusa zastosowany w świątyni jerozolimskiej...
ponad 1 rok temu / Krakkusik
 
A zatem ostatnie prawdziwe Dni Młodzieży były w Polsce... Chociaż Dni Młodzieży to zawsze była rozrywka dla wierzących bogatych ekstrawertyków.
ponad 1 rok temu / kid
 
Cudownie! Czego innego mielibyśmy się spodziewać po Franciszku...
ponad 1 rok temu / karol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres k[email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.