DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2018 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Imam wezwał księdza Oko do debaty o islamie, a potem… muzułmanin wycofał się z dyskusji!

Imam wezwał księdza Oko do debaty o islamie, a potem… muzułmanin wycofał się z dyskusji!
Ks. Prof. Dariusz Oko. By Albigowa (Own work) [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Muzułmański duchowny Arek Miernik wezwał księdza prof. Dariusza Oko do publicznej dyskusji poświęconej islamowi. Wyzwanie spowodowane było jednoznacznie krytycznymi wobec mahometanizmu wypowiedziami katolickiego duchownego. Kapłan przyjął zaproszenie na rozmowę, ale do debaty nie doszło. Z nieznanych powodów wycofał się z niej muzułmanin. „Przyjmuję to jako potwierdzenie mojego opisu islamu dokonane przez sam wielki autorytet muzułmański. Widocznie imam doszedł do wniosku, że nie jest w stanie zakwestionować moich argumentów” – pisze teraz ks. Oko.

 

Niedawno ksiądz profesor Dariusz Oko w TVP Info przypomniał, że działania twórcy islamu – Mahometa – cechowały się agresją, przemocą i gwałtami, zaś arabski lider potrafił dokonać w ciągu jednego dnia „mały Holocaust”, a jego czyny są dla muzułmanów – także dziś – wzorem.

 

Więcej szczegółów tutaj:

Ks. prof. Oko: Mahomet seryjnie mordował, a Koran nakazuje go naśladować. Giną tysiące chrześcijan

 

„Dość” wypowiedziom ks. Dariusz Oko na temat islamu chciał powiedzieć imam Arek Miernik. Zdaniem muzułmanina słowa katolickiego duchownego „opierają się na emocjach, nie są merytoryczne. Często rozmija się z faktami” – mówił w rozmowie z wp.pl.

 

To właśnie w serwisie „Wirtualna Polska” miała odbyć się debata do jakiej Miernik zaprosił księdza profesora Dariusza Oko. Kapłan przyjął propozycję muzułmanina, a do rozmowy miało dojść 10 stycznia. Jednak… inicjator całego zamieszania wycofał się z debaty.

 

„Jak niektórzy wiedzą, imam Arkadiusz Miernik wezwał mnie do publicznej dyskusji na temat islamu (…). Ja bardzo chętnie przyjąłem jego wezwanie i godzinna dyskusja miała się odbyć dzisiaj [10 stycznia-red.] o godz. 12.00, na żywo, na portalu telewizyjnym Wirtualnej Polski, a moderować ją miała dziennikarka WP, pani Karolina Rogaska. Imam jednak – wbrew własnemu wyzwaniu i ustaleniom, bez podania mi powodów – wycofał się z dyskusji” – poinformował ks. prof. Dariusz Oko.

 

„Nie będzie zatem ona miała miejsca, a ja przyjmuję to jako potwierdzenie mojego opisu islamu dokonane przez sam wielki autorytet muzułmański. Widocznie imam doszedł do wniosku, że nie jest w stanie zakwestionować moich argumentów. Dziękuję – trudno o lepszy nowy argument” – dodał katolicki duchowny.

 

 

MWł

 

 


DATA: 2018-01-12 12:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@kwiatek77 - Dziękuję za wyrozumienie. Uznajmy może, że to nie była kłótnia, tylko gigantyczne nieporozumienie, za które ponoszę pełną odpowiedzialność :) Pozdrawiam, z Bogiem.
6 miesięcy temu / Marek
 
@Marek, trochę zabolało ale jak to w rodzinie, kłótnie się zdarzają ;) Czasem ciężko zrozumieć słowo pisane, bo nie widać mimiki, stąd nieporozumienia.
6 miesięcy temu / kwiatek77
 
Przykro mi ale komentarz na deon-ie został skasowany. Dlaczego? Dlatego, że chodzi o islamizację Europy, a nie o modlitwę?Chyba jesteśmy tak urabiani jak przed wejściem do UE-nawet jak będzie referendum państwowe to nic nie zmieni, bo w Kościele takiego nie robią-a przecież korytarze humanitarne mają być przez Caritas? "Gdy walą się fundamenty cóż może zdziałać sprawiedliwy?"-skoro wszyscy rządzący tego świata razem - państwowi i kościelni chcą islamizacji Europy, to co my możemy? Jak przed wejściem do UE daliśmy się zmanipulować rządzącym, tak samo teraz-Polska i Węgry ostatnie bastiony...ale Polska już się ugina pod presją kościelnej hierarchii, niestety...
6 miesięcy temu / kwiatek77
 
@Servus - Nie zrozumiałem pierwszego wpisu kwiatka. Mój błąd. Zresztą właśnie wysłałem post wyjaśniający z przeprosinami do kwiatka.
6 miesięcy temu / Marek
 
@kwiatek77 - Należą Ci się szczere przeprosiny z mojej strony. Odebrałem Twój wpis jako wypowiedź sarkastyczną. Wybacz! A co do nicku: owszem, "kwiatek" sugeruje płeć żeńską, ALE: po pierwsze, to jest "ten" kwiatek; a po drugie - jak już pisałem wcześniej - myślałem, że jesteśmy jakimś liberalnym prowokatorem. Dla takich ludzi "kwiatek" jak najbardziej może być "męski", bo przecież wszystko jest płynne i kulturowo uwarunkowane :) Jeszcze raz przepraszam za nieporozumienie, nie załapałem sensu Twojej wypowiedzi po pierwszym czytaniu.
6 miesięcy temu / Marek
 
Ja się nie gniewam. Polecam komentarz "Ludzie!!! Nie dajcie się nabierać przez masonów i podobnych. To co się dzieje to już jawny plan islamizacji Europy.itd." z nicku-Jan.wygnanie na deon-ie pod artykułem "Msza ponad podziałami. Te słowa mogą przemienić nasze serca." Nie wiem czy możemy coś zrobić aby jutro było jasne, że nie popieramy islamizacji Europy? Wykluczam nie bycie na Mszy św. ale może wybierzmy takie, gdzie jest normalny formularz, nie ten o uchodźcach-jeśli ktoś ma wybór...
6 miesięcy temu / kwiatek77
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.