DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Imam w Czechach wezwał muzułmanów: pora się uzbroić!

Imam w Czechach wezwał muzułmanów: pora się uzbroić!
By Brian nairB from Toronto (AK-47 Assault Rifle) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons
#ISLAM    #MUZUŁMANIE    #CZECHY    #IMAM    #NOWA ZELANDIA    #PRAGA

Pochodzący z Ukrainy Leonid Kusznarenko, szef rady Praskiej Społeczności Muzułmańskiej, wezwał swoich braci w wierze do zbrojenia się. Jak tłumaczył, miała to być spontaniczna reakcja niedawny na zamach na modlących się muzułmanów w Nowej Zelandii.

 

- W świetle ostatnich tragicznych wydarzeń, mówię wszystkim, a zwłaszcza mężczyznom: uzbrójcie się, by chronić swe zdrowie i własność. Jeśli potrzebujecie pomocy, to skontaktujcie się ze mną – powiedział Kusznarenko w nagraniu, które opublikował na Facebooku.

 

Apel został skrytykowany przez członków społeczności muzułmańskiej. Od Kusznarenki odcięli się pozostali członkowie rady Praskiej Społeczności Muzułmańskiej. Poinformowali, że jest to prywatna opinia Kusznarenki. Zapowiedzieli również, że przyjrzą się dotychczasowej aktywności szefa rady.

 

Pochodzący z Ukrainy imam usprawiedliwiał się mówiąc, iż jego apel dotyczył prewencji. – Powiedziałem to, by zapobiec temu, iż jacyś głupcy przyjdą do meczetu, by dokonać złych rzeczy – wyjaśniał Kusznarenko.

 

 

Źródło: nczas.com

ged


DATA: 2019-03-24 14:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Muzułmański guru XI wieku, Al-Ghazali powiedział: "Ochrona życia muzułmanina jest obowiązkowym obowiązkiem, którego należy przestrzegać; a kłamstwo jest dopuszczalne, gdy stawką jest przelanie krwi muzułmanów utrata życia muzułmanów". Sajjid Kutb, XX wieczny guru pisał: "Ci, którzy uważają się za muzułmanów, a nie stają do walki z niesprawiedliwością i prześladowaniem, bądź nie bronią praw prześladowanych są albo hipokrytami albo ignorantami względem nakazów islamu". Należy mieć świadomość bardzo dosłownego i rygorystycznego traktowania prawd wiary przez islamistów czarne jest czarne - nie ma szarości.
ponad 1 rok temu / POwstrzymywacz
 
Może warto do artykułu dodać ważną informację, że imam wzywał do pozyskania pozwolenia na broń, czyli działania zgodnego z prawem. Oferował też swoją pomoc. Czy zabierać legalnie posiadaną broń do meczetu / kościoła? Jeśli istnieje realne zagrożenie, że może być potrzebna by chronić życie swoje, swojej rodziny i wspólnoty, to jak najbardziej.
ponad 1 rok temu / Gan
 
Bardzo skuteczna metoda: żydzi robią zamachy pozorując "atak chrześcijan" na muzułmanów i muzułmanie "w samoobronie" będą wyżynać chrześcijan. Tak właśnie żydostwo organizuje wojny wszystkich ze wszystkimi.
ponad 1 rok temu / historyk
 
No i będziecie zabierać tę broń na modlitwy do meczetów ?
ponad 1 rok temu / Hanys
 
Imam zareagował całkowicie logicznie. Skoro jest zagrożenie, należy uzbroić się w środki, które jako jedyne mogą stać się przeciwwagą dla spodziewanego zagrożenia. Tylko Zachodnia Europa po zamachu z użyciem nielegalnej broni podejmuje decyzję, by swoich obywateli jeszcze bardziej rozbroić by byli bezpieczniejsi sic!. Każdy, kto ma choć trochę zdolności logicznego rozumowania i wyciągania wniosków, przyzna rację praskiemu imamowi.
ponad 1 rok temu / Gan
 
To kto uprawia taqiję? Członkowie społeczności muzułmańskiej czy imam?
ponad 1 rok temu / ma
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.