DZIŚ JEST:   19   CZERWCA   2019 r.

Św. Gerwazego i Protazego
Św. Romualda, opata
 
 
 
 

Im nie straszny żaden kryzys. Eurokraci dostaną podwyżkę

Im nie straszny żaden kryzys. Eurokraci dostaną podwyżkę

Mimo kolejnych uderzeń fal kryzysu i powszechnego na szczytach nacisku na oszczędzanie, eurokraci dostaną podwyżkę. Ci sami urzędnicy apelujący do rządów i obywateli krajów Wspólnoty o zaciskanie pasa, od stycznia będą pobierać wyższe, i tak już niemałe, pensję.

 

Miało być oszczędniej, a wyszło jak zawsze. Eurokraci dostaną sporą podwyżkę poborów. A i bez niej dobrze zarabiają. Począwszy od stycznia 2013 roku 45 tysięcy unijnych urzędników będzie dostawać znacznie wyższe uposażenia. Niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung” podaje, że powodem tego stanu rzeczy jest brak porozumienia w sprawie reformy unijnej administracji.

 

Rozporządzenie o 5,5-procentowym podatku solidarnościowym, liczonym od pensji podstawowej, wygasa pod koniec 2012 roku. Wprowadzono go w 2004 roku. Ponieważ nie zastąpiono go nowym, eurokraci będą się mogli cieszyć z odpowiednio wyższych zarobków netto. Eurokraci mogą liczyć na ponad siedmioprocentową podwyżkę płac.

 

Podstawowa pensja urzędników unijnych wynosi od 2600 do 18000 euro brutto. Do tego dochodzą różne dodatki i przywileje. Na pensje 55 tys. urzędników przeznaczona jest mniej niż połowa unijnych wydatków na administrację. Zarobki urzędników wahają się od 2,6 tys. euro miesięcznie dla świeżo zatrudnionej sekretarki do ponad 18 tys. euro brutto dla najwyższych rangą dyrektorów generalnych i ich zastępców. Ponad 20 tys. euro na miesiąc zarabiają komisarze i sędziowie Trybunału UE.


Osobną kategorią stanowią tzw. pracownicy kontraktowi, zatrudniani na czas określony (stanowią prawie 20 proc. wszystkich zatrudnionych) i zarabiają znacznie mniej: od 1850 do 6 tys. euro brutto. Ponad to ich pensje podstawowe wzrosły już w tym roku, w wyniku corocznej obowiązkowej indeksacji zarobków, o 1,7 procent.

 

 

Źródło: de.de

luk

 


DATA: 2012-12-20 13:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

System diabelskiego terroru musi premiować swoich aparatczyków
ponad 6 lat temu / Aaron
 
Ta... rzad się wyżywi.
ponad 6 lat temu / Józek
 
Zatem teraz jakaś ewaluacja, ocena efektywności pracy tychże urzędników- bo na jakiejś podstawie pracownik dostaje podwyżkę. Popatrzmy jak jest surowo karany rząd PO przez UE za brak ułatwień rejestracji auta z kierownicą po prawej stronie. Niech podwyżki UE pójdą z pensji posłów PO-PSL
ponad 6 lat temu / Obywatel RP
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "10929"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.