Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   18   MARCA   2019 r.

Św. Edwarda, króla
Św. Cyryla Jerozolimskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Rozmowa z dr Natalią Zimniewicz, inicjatorką Listu "Wątpliwości Rodzin"

Ile znaczy nierozerwalność małżeństwa? Rodziny oczekują papieskiej odpowiedzi


Pojawiające się interpretacje adhortacji apostolskiej "Amoris laetitia" kładą nacisk na miłosierdzie. Sęk w tym, że owo miłosierdzie nie dotyczy wszystkich osób, które są niejako uwikłane w problematykę udzielania Komunii Świętej dla rozwodników żyjących w ponownych związkach. Rodziny zaniepokojone pomijaniem losu choćby porzuconych małżonków kierują do Stolicy Apostolskiej oraz hierarchów Kościoła List "Wątpliwości Rodzin" – familiesdoubts.com – pod którym wciąż możemy składać swoje podpisy.


DATA: 2018-04-06 09:57:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Każdy kto cudzołoży jest zły. No chyba że nazywa się Trump albo Putin wtedy jest dobry.
11 miesięcy temu / ala wilk
 
Sprawy małżeńskie nie sa łatwe.Dla przykładu,co ja miałem zrobić,że mnie żona - po 20 latach życia małżeńskiego porzuciła,bo się zakochała w innym facecie,a on w niej! Na tę sprawę byłem bezsilnym! Żonkę kochałem nie myśląc o innej kobiecie.Ale przekonałem się,że ta kobieta odziedziczyła po ojcu w genach to,co tatulek zrobił,pozostawiając jej matkę idąc do innej pani.To są bardzo trudne sprawy. Jako katolik nie od parady musiałem dość przykro przeżyć tę zdradę,razem z córką i synem.A więc rozwód mi narzucony przez zdradną żonę.
11 miesięcy temu / Adam P
 
Nie wiem po co mi papież do tego . wszystko jest jasne .ślub kościelny jest nierozerwalny a każdy kto zdradza męża żonę cudzołoży i jeśli nie przestaje to rozgrzeszenia nie dostanie.proste.
11 miesięcy temu / Tomasz
 
Zaczną się teraz wycieczki po konfesjonałach w poszukiwaniu "miłosiernego" spowiednika. Słyszałam już jakiś czas temu o rozwiedzionych małżonkach, będących w podobnej sytuacji, którzy oboje poszli do spowiedzi (w różnych miastach w Polsce) i jedno dostało rozgrzeszenie, a to drugie nie...
11 miesięcy temu / Anaja
 
"Zawsze będziesz jego drugim wyborem" - cytat z pewnego filmu. Tak kilkadziesiąt lat temu (może to były lata 60-te) matka z krzykiem ostrzegała córkę, która chciała wziąć ślub kościelny z rozwodnikiem - po ślubie cywilnym...rodzice w filmie, który chyba odzwierciedla tamte czasy - dali córce taki wybór: albo wyrzeknie się tego związku albo straci rodziców...Być pierwszym wyborem mężczyzny swojego życia - czy to nie jest największym cudem Bożego Miłosierdzia dla kobiety? Kościół jest właśnie takim pierwszym i ostatnim, jedynym wyborem Chrystusa...dla Kościoła poświęcił Pan Jezus całe swoje życie...dla Kościoła umarł i zmartwychwstał...dla Kościoła jest Oblubieńcem i Królem miłosierdzia - taką więź odzwierciedla sakrament małżeństwa...
11 miesięcy temu / Marta
 
Luke...dziękuję za dostrzeżenie mojej wypowiedzi...Twoja dygresja świadczy o jednym żeś inteligent najwyższego formatu i pochodzący z kasty władcy tego świata...bez komentarza...
11 miesięcy temu / Megi
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 92 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.