DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Ile zapłacimy za prąd? Ustawa dotycząca rekompensat za podwyżki wciąż w sejmowej poczekalni

Ile zapłacimy za prąd? Ustawa dotycząca rekompensat za podwyżki wciąż w sejmowej poczekalni
źródło: pixabay.com
#ENERGIA    #PRĄD    #REKOMPENSATA    #RACHUNEK    #CO2    #EMISJA    #UPRAWNIENIA    #SEJM    #USTAWA

Podwyżki cen energii elektrycznej są faktem. Wprawdzie pod koniec 2018 roku powstała ustawa niwelująca wzrost cen, ale do tej pory nie weszła w życie. Sejm rozwiązaniem ma zająć się w połowie czerwca. Projekt blokują rozmowy z Komisją Europejską.

 

Jeśli dotychczasowe założenia projektu zostaną przyjęte, to rekompensat spodziewać się mogą gospodarstwa domowe, szpitale, mikro i małe przedsiębiorstwa. Z kolei średnie i duże przedsiębiorstwa miałyby korzystać z dopłat do zużytej energii elektrycznej. Takie rozwiązanie ma zabezpieczyć Polaków przed skutkami skoku cen energii.

 

Specustawa została przygotowana jeszcze pod koniec 2018 roku, ale nie została wcielona w życie. Poszło o zgodność jej zapisów z prawem unijnym. Te kwestie są przedmiotem rozmów z Komisją Europejską. Być może w połowie czerwca poznamy realne do wdrożenia rozwiązania.

 

Cenowy skok, to efekt wzrostu cen uprawnień do emisji dwutlenku węgla. W Polsce niekorzystny na ceny wpływ ma także brak spójnej polityki energetycznej.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA


DATA: 2019-06-03 08:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jakim prawem właściwie mamy płacić za jakieś "Prawa do emisji CO2"? Kto nimi rozporządza? Komu mamy płacić? Kto nas do tego zmusza? Przecież takie prawa to wydumana fikcja i nie mają one zupełnie realnej wartości. Gdyby istniał suwerenny rząd to tym oszołomom ekoreligii powiedziałby krótko: "Bujajcie się! Nie zapłacimy ani grosza, bo ponadto sama uczciwa nauka udowadnia coś przeciwnego""
ponad 1 rok temu / PT
 
polin kosztuje zebrracy!
ponad 1 rok temu / płatnik
 
Głosowaliście na PiS? To macie. Piątka Kaczyńskiego: Podwyżki+, 5G+, Acta2+, LGBT+, Polin+, Depopulacja gratis.
ponad 1 rok temu / W_ucisk
 
Po jesiennych wyborach skończy się przyjemna Powtórka Dekady Gierkowskiej i zacznie ostre dokręcanie śruby. Będzie bolało. Społeczeństwo mamy ogłupione więc nie połapie się aż do wyborów prezydenckich. Potem będzie jak za zaborów - Polacy jako niewolnicy od kołyski po grób. A polski żołnierz będzie robił za mięso armatnie w obcych wojenkach na obcych kontynentach. Internet też uszczelnią. PO-PiS razem z Wiosną przypomną nam zimę Jaruzelskiego.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
PiS przygotował tę ustawę tylko ze względu na wybory. Przez 5 miesięcy PiS nawet nie rozpoczął prac nad przepisami wykonawczymi. Oni dobrze wiedzieli że ustawa nie wejdzie w życie, była ona zasłoną dymną zaś alibi miała dać i daje im Unia. Wszystko, ale to wszystko makabryczne podrożeje i to jest celem PiS. Ludzie mają być zakładnikami władzy.
ponad 1 rok temu / 5G
 
To jest bardzo potrzebne. Tubylec nie zrozumie czym jest uwielbiana przez niego Unia bez głodu i nędzy przyszykowanej dla niego przez Niemca i żyda . Durni głosujących na popis mamy w Polsce pod dostatkiem.
ponad 1 rok temu / @
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.