DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Ile pieniędzy dało TVP za antypolski serial? To tajemnica

Ile pieniędzy dało TVP za antypolski serial? To tajemnica
#NASI OJCOWIE    #NASZE MATKI    #TVP    #SERIAL    #SKARGA    #WYROK    #NIEMCY

Po tym jak TVP odmówiła udzielenia informacji ile zapłaciła za możliwość wyemitowania antypolskiego serialu „Nasze matki, nasi ojcowie” stowarzyszenie Patria Nostra złożyło na publicznego nadawcę sądową skargę. Wymiar sprawiedliwości uznał jednak, że TVP miała rację.


Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał, że publiczny nadawca miał prawo odmówić podania ceny zakupu serialu, jest to bowiem tajemnica przedsiębiorstwa. - Ten serial wzbudził duże emocje i dobrze, że telewizja emituje programy, które pokazują inne poglądy. Musimy być otwarci na różne światopoglądy, nierzadko niezgodne z naszym interesem – dodał od siebie sędzia Adam Lipiński.


Serial „Nasze matki, nasi ojcowie” wzbudził oburzenie Polaków rozsianych po całym świecie. Przeciwko emisji serialu przez BBC protestowała Polonia w Wielkiej Brytanii i USA.

 

Niemiecki serial ukazuje żołnierzy Armii Krajowej jako antysemitów. Emisja serialu wywołała oburzenie i protesty polskich kombatantów oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Telewizyjną produkcję obejrzało łącznie 21 milionów widzów.


Jednym z bohaterów serialu jest Żyd Viktor, który ucieka z obozu, i dostaje się do oddziału AK. Tam mężnie walczy, dopóki nie wychodzi na jaw jego pochodzenie. Twórcy filmu założyli, że polskie podziemie było antysemickie i nie akceptowało Żydów w swoich szeregach.

 

Film przedstawia znacznie więcej wątków rzekomego antysemityzmu w polskim podziemiu. Można w nim zobaczyć chociażby scenę odbicia jednego z pociągów, którego pasażerów AK zostawia na pastwę losów, gdy okazuje się, że są oni Żydami.

 

 

Źródło: rp.p/wPolityce.pl

luk


DATA: 2013-12-20 08:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To przykład antypolskiegosemityzmu!
ponad 6 lat temu / mgtonic
 
Nie mam w domu TV i mam z tego same korzyści.
ponad 6 lat temu / Śmiesław
 
A film o "Roj" powstaje dzięki dobrowolnym datkom Polaków i wciąż trzeba zbierać na jego ukończenie.
ponad 6 lat temu / cynik
 
Czy sędzia Adam Lipiński nie mial lekcji historii w szkole i na studiach?! Najpierw prokuratura, teraz sad [i jakie uwlaczajce moralnosci i zdrowemu rozsadkowi uzasadnienie...] Trzeba sprawdzic ile inne TV wydaly kasy na to g..., to moze "nasza" zmarnowala podobna kwote.
ponad 6 lat temu / razorrr
 
dokładnie a ja dodatkowo w podzięce TVP lecę zaraz zarejestrować wszystkie 3 telewizory i pięć radioodbiorników i opłacę abonament za rok z góry żeby jeszcze z więcej różnych poglądów mógł zobaczyć na ekranie.
ponad 6 lat temu / @Andrzej
 
pan LIPIŃSKI niechtakie wyroki wydaje pod warunkiem, ze zdejmie łańcuch z godłem Polski. Wtedy niech sobie komentuje jak chce. GDY JEDNAK NA SZYI JEGO ZAWIESZONY JEST ŁAŃCUCH Z GODŁEM RP TO JUZ MÓJ PANIE TWOJE KOMENTARZE SA DELIKATNIE MÓWIĆ NIESTOSOWNE ! Nawet gdy wygramy wybory będziemy mieli wielki problem z niezlustrowanym Wymiarem Sprawiedliwości. bo obok medialnych dynastii doskonale funkcjonują sądowe dynastie.
ponad 6 lat temu / andrzej
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.