DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Ile kosztują podatników USA wojny na Bliskim i Środkowym Wschodzie? Kwoty są zatrważające

Ile kosztują podatników USA wojny na Bliskim i Środkowym Wschodzie? Kwoty są zatrważające
fot. by Ministerstwo Obrony Narodowej (www.do.wp.mil.pl) [Attribution], via Wikimedia Commons
#USA    #ARMIA    #WYDATKI    #WOJSKO    #DONLAD TRUMP    #11/9    #WOJNA Z TERRORYZEM    #BLISKI WSCHÓD    #KAMPANIA    #PODATNIK    #KOSZTY

5,9 biliona dolarów. Tyle kosztują amerykańskich podatników działania zbrojne w Afganistanie, Iraku, Syrii i Pakistanie, od czasu ich rozpoczęcia w 2001 roku. Kwota ta odzwierciedla wszystkie koszty ponoszone z budżetu federalnego, a nie jedynie wydatki Departamentu Obrony.

 

Najnowszy raport stwierdza także, że w owych działaniach śmierć poniosło 480 tys. ludzi, z czego 244 tys. to cywile bezpośrednio zabici w wyniku walk. Ponadto, 10 milionów osób przymusowo przesiedlono.

 

Koszty zestawiano z wydatkami rządu federalnego w zakończonym niedawno roku podatkowym 2017-2018. Badanie przeprowadzone przez Watson Institute of International and Public Affairs, oprócz pieniędzy wydanych przez Pentagon zawiera także „wydatki Departamentu Stanu związane z wojną, przeszłe i przyszłe sztywne wydatki na opiekę dla weteranów wojennych, odsetki od długów zaciągniętych na poczet prowadzenia wojen i zapobiegania terroryzmowi oraz reagowania na nie przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego”.

 

Do 2019 r., łączne wydatki związane z wojnami USA mają wynieść 4,9 biliona dol. Pozostałe 1 bilion dolarów odzwierciedla szacunki dotyczące kosztów opieki zdrowotnej dla weteranów po 11 września. Szacuje się, że Departament Spraw Weteranów będzie odpowiedzialny za obsługę ponad 4,3 miliona weteranów do 2039 roku.

 

Analitycy Instytutu wskazują, że przedłużające się wojny zwiększą  liczbę osób domagających się świadczeń z tytułu niepełnosprawności. Z wydanych na cele wojenne 4,1 biliona dolarów, rząd Stanów Zjednoczonych 14,7 proc. tej kwoty przeznaczył na Wydatki Departamentu Obrony, a na Departament Spraw Weteranów - 4,4 procent.

 

Źródło: cnbc.com

AS


DATA: 2018-11-16 15:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z tego wydatki Departamentu Obrony to 1,5 biliona. Końcówka linku z cnbc "the-us-has-spent-1point5-trillion-on-war-since-september-11-attacks" A ile wynoszą zyski? Szacuje się, że sam Afganistan "daje" rocznie ok. 200 miliardów (wartość hurtowa heroiny wyprodukowanej z afgańskiego opium). Do tego ropa, gaz, minerały. Plus wyczyszczenie magazynów broni i produkcja nowej oraz wyszkolenie żołnierzy na polu walki. I pewnie jeszcze kilka innych "spraw" przynoszących zyski. A że pieniądze nie trafiają do podatników tylko do "wybranych" a ludzie (tzw. patrioci) giną lub zostają kalekami... Oj tam, oj tam... No ale jakby kto pytał, to zrobią mu np. "California wildfires" (przy pomocy broni mikrofalowej - DEW). Albo co innego. USA i "czysty kapitalizm"... Chłe, chłe... Stany, Stany, fajowa jazda...
ponad 1 rok temu / ---
 
Nikt nie ma w USA opieki zdrowotnej czy emerytury jezeli wczesniej sobie na to nie ?uzbiera? srodków.Tam jest czysty kapitalizm.Czy to zołnierz czy cywil jego praca jest taką jak kazda.
ponad 1 rok temu / Jana
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.