Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2018 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

Ile jest w Tobie z monarchisty? Sto lat temu ogłoszono Deklarację Niepodległości Rady Regencyjnej


W rocznicę ogłoszenia Deklaracji Niepodległości Rady Regencyjnej odbyła się wyjątkowa konferencja „Polska idea monarchiczna w latach 1918-2018”. O swoich doświadczeniach opowiedzieli Arkadiusz Stelmach z Instytutu Ks. Piotra Skargi i Sławomir Skiba redaktor naczelny „Polonia Christiana” w prelekcji „Ruch monarchistyczny w Krakowie po 1989 roku”.


DATA: 2018-10-11 07:46:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Król Elekt Wojciech Edward Leszczyński już został obrany w 2016, komu nie pasuje niech wskaże innego i z lepszą historią własnej rodziny na przestrzeni wieków. Od czasu Króla Stanisława Leszczyńskiego i jego córki Marii która we Francji 43 lata była "Dobrą Królową", jak ją wówczas nazywano, nie było bardziej godnej osoby do tronu Polski.Tymczasem od Rewolucji Fr. do dziś taplamy się w rynsztoku tzw. demo/no/kracji, udając, że spotkało nas coś nadzwyczajnego. Jest najwyższy czas, by rozpocząć poważną rozmowę nt. Królestwa Polski, bo jak wiemy, na taki teren pewne nacje nie mają wstępu by tam łupić poddanych króla.
21 godzin temu / jotka
 
Przydałby się chociaż regent..., ale o tak czystym sercu, żeby oglądał tutaj Boga, zanim Ten przybędzie, aby zamieszkać ponownie wśród ludzi. Byłoby fantastycznie (realnie!) żyć w takim królestwie; czego życzę wszystkim (przyszłym) obywatelom - i konserwatystom z ich spokojem, i lewakom z ich zaangażowaniem. Konieczność obecności Mesjasza na Ziemi (Nowej Ziemi) jest dla mnie tak oczywista, że aż pobolewa mnie w krzyżu z tęsknoty. Obyśmy się doczekali za naszego życia!
7 dni temu / qwerty
 
@Yamamoto Wierzę w Boga, nigdy natomiast nie "nawrocę" się jak ty byś chciał na ziemską monarchie, która jest już przeżytkiem, ani na skrajny nacjonalizm głoszony przez np. już ex(dzięki Bogu) ksiedza Międlara.Powtarzam wierzę w Boga, nie zaś w tych, którzy chcą Go tylko instrumentalnie wykorzystać do realizacji swoich ziemskich celów.
8 dni temu / rozbawiony
 
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Do rozbawionego; Łatwo drwić sobie z innych. Wiedz, że królem Polski, gdy da nam Bóg, zostanie osoba, która tego nie pragnie. Tak mówi przepowiednia. I nie będzie to nikt z wymienionych osób. Widać, że jesteś lewakiem i cynizm drąży Ci serce. Pamiętaj, że ostatecznie to Jezus Chrystus zwycięży i będzie Ci głupio, gdy staniesz w obliczu Boga. Obyś wtedy nie odszedł na potępienie wieczne. Nawróć się, bo Bóg za Ciebie również umarł na krzyżu. Króluj nam Chryste!
8 dni temu / Yamamoto
 
Mamy KRÓLA i KROLOWA ale są znieważenie już od stuleci
8 dni temu / BOLEK TOTKOWICZ
 
@Aguirre Właśnie sobie wyobraziłem Brauna jako króla Polski,a Bosaka i Winnickiego jako nadwornych błaznów. Chyba, że królem chcecie zrobić Mariana Kowalskiego :-)
9 dni temu / rozbawiony
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 78 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.