Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   27   CZERWCA   2019 r.

NMP Nieustającej Pomocy
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Ile jest w Tobie z monarchisty? Sto lat temu ogłoszono Deklarację Niepodległości Rady Regencyjnej


W rocznicę ogłoszenia Deklaracji Niepodległości Rady Regencyjnej odbyła się wyjątkowa konferencja „Polska idea monarchiczna w latach 1918-2018”. O swoich doświadczeniach opowiedzieli Arkadiusz Stelmach z Instytutu Ks. Piotra Skargi i Sławomir Skiba redaktor naczelny „Polonia Christiana” w prelekcji „Ruch monarchistyczny w Krakowie po 1989 roku”.


DATA: 2018-10-11 07:46:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Król Elekt Wojciech Edward Leszczyński już został obrany w 2016, komu nie pasuje niech wskaże innego i z lepszą historią własnej rodziny na przestrzeni wieków. Od czasu Króla Stanisława Leszczyńskiego i jego córki Marii która we Francji 43 lata była "Dobrą Królową", jak ją wówczas nazywano, nie było bardziej godnej osoby do tronu Polski.Tymczasem od Rewolucji Fr. do dziś taplamy się w rynsztoku tzw. demo/no/kracji, udając, że spotkało nas coś nadzwyczajnego. Jest najwyższy czas, by rozpocząć poważną rozmowę nt. Królestwa Polski, bo jak wiemy, na taki teren pewne nacje nie mają wstępu by tam łupić poddanych króla.
8 miesięcy temu / jotka
 
Przydałby się chociaż regent..., ale o tak czystym sercu, żeby oglądał tutaj Boga, zanim Ten przybędzie, aby zamieszkać ponownie wśród ludzi. Byłoby fantastycznie (realnie!) żyć w takim królestwie; czego życzę wszystkim (przyszłym) obywatelom - i konserwatystom z ich spokojem, i lewakom z ich zaangażowaniem. Konieczność obecności Mesjasza na Ziemi (Nowej Ziemi) jest dla mnie tak oczywista, że aż pobolewa mnie w krzyżu z tęsknoty. Obyśmy się doczekali za naszego życia!
8 miesięcy temu / qwerty
 
@Yamamoto Wierzę w Boga, nigdy natomiast nie "nawrocę" się jak ty byś chciał na ziemską monarchie, która jest już przeżytkiem, ani na skrajny nacjonalizm głoszony przez np. już ex(dzięki Bogu) ksiedza Międlara.Powtarzam wierzę w Boga, nie zaś w tych, którzy chcą Go tylko instrumentalnie wykorzystać do realizacji swoich ziemskich celów.
8 miesięcy temu / rozbawiony
 
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Do rozbawionego; Łatwo drwić sobie z innych. Wiedz, że królem Polski, gdy da nam Bóg, zostanie osoba, która tego nie pragnie. Tak mówi przepowiednia. I nie będzie to nikt z wymienionych osób. Widać, że jesteś lewakiem i cynizm drąży Ci serce. Pamiętaj, że ostatecznie to Jezus Chrystus zwycięży i będzie Ci głupio, gdy staniesz w obliczu Boga. Obyś wtedy nie odszedł na potępienie wieczne. Nawróć się, bo Bóg za Ciebie również umarł na krzyżu. Króluj nam Chryste!
8 miesięcy temu / Yamamoto
 
Mamy KRÓLA i KROLOWA ale są znieważenie już od stuleci
8 miesięcy temu / BOLEK TOTKOWICZ
 
@Aguirre Właśnie sobie wyobraziłem Brauna jako króla Polski,a Bosaka i Winnickiego jako nadwornych błaznów. Chyba, że królem chcecie zrobić Mariana Kowalskiego :-)
8 miesięcy temu / rozbawiony
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 103 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.