DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

„Il Giornale”: Kaplica Sykstyńska do wynajęcia

„Il Giornale”: Kaplica Sykstyńska do wynajęcia

Po raz pierwszy w historii Kaplica Sykstyńska w Watykanie została wynajęta do zorganizowania w niej prywatnego koncertu. Zabrzmi na nim muzyka Gioacchino Rossiniego. Dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne - donosi włoska gazeta „Il Giornale”.


Zdaniem dziennika decyzja ta zbieżna jest z wizją papieża Franciszka, według którego „skarby Watykanu należy wykorzystać do czynienia dobra”.

Zaledwie 38 osób wysłucha „Małej mszy uroczystej” („Petite messe solennelle”) włoskiego kompozytora. Wykona ją chór św. Cecylii, którym dyrygować będzie Ciro Visco. Śpiewakom towarzyszyć będzie dwóch pianistów, zgodnie z oryginalną partyturą Rossiniego.

Organizatorem wydarzenia jest niemiecka firma produkująca samochody Porsche. Uczestnicy koncertu przekażą fundusze na pomoc bezdomnym, chorym i parafialne stołówki dla ubogich.

 KAI

kra


DATA: 2014-10-17 09:08
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Podwójne świętokradztwo.
ponad 6 lat temu / Anna
 
Piękno i ekskluzywność modernizmu.Coś wspaniałego dla ludzi którym w czasie świętego spokoju wycięto katolicką wrażliwość. Trzeba się dostosować a sprawom zbawienia lub potępienia "co do tego". Zdrada publiczna.
ponad 6 lat temu / Leo
 
- od wielu lat w wielu miejscach na swiecie w kosciolach sa organizowane koncerty organowe i jestem ciekawy ilu z tych krytykujacych takie wydarzenia byli na jednym z nich? Jak najbardziej takie miejsca nalezy i powinno sie wykorzystywac dla muzyki koscielnej z powaga - "Madonna tam spiewac nie bedzie".Jest tam miejsce i dla koncertow festiwali piesni religijnej czy organowej,szczegolnie dla mlodziezy,ktora naley przyciagac do swiatytni a nie "trzymac pozamykane".Najlepsze sale koncertowe czy stadiony nie "oddadza" powagi i jakosci dzwieku wykonanego w starych swiatyniach.Jest to cos wspanialego i nie nalezy sie obawiac "utraty swietosci" tych wspanialych nie tylko zabytkow nasze Wiary!
ponad 6 lat temu / M.M.Vancouver.
 
to jest naprawdę, nie do pojęcia. przecież to nie jest własność papieża, on nie może skarbami Kościoła rozporządzać sobie według własnego uznania.
ponad 6 lat temu / edek
 
Słowo "bandyta" nie potrzebuje już pytajnika!
ponad 6 lat temu / Leo
 
Dzisiejsze liberalstwo chciałoby pozamieniać dom Boży w sale koncertowe, przytułki, jadłodajnie i inne "wzniosłe" akcje. Szatan w raju nie bił w mordę tylko podstępnie zwiódł Ewę i to dla "jej dobra" aby nie była poszkodowana i odtrącona od wiedzy o dobru i złu. Jeżeli ktoś tego nie rozumie to .... katastrofa i tyle. Kto ma uszy niechaj słucha ....
ponad 6 lat temu / Soplica
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.