DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


No cóż, Europa zapomniała już jak jak ostanie chcieli ja podbić. Wtloczyc ideologię islamską, która wg.mnie zakłada homonto jej wyznawcom a dla obcych tj.chrześcijan nie myślcie proszę z katolikami zniszczyć! ich.Sobieski te hordy powstrzymał, A doszły już pod Wiedeń!!!wg.mnie Europa już się nie ocknie.Zostaniemy sami z Węgrami jak i Słowacja NO I DOBRZE!!!!Węgry z racji położenia doskonale wiedzą co to muzułmański islam.
7 miesięcy temu / JANOSIK
 
zimowa impreza zorganizowana w piwnicznym wystroju dla leniwców.
7 miesięcy temu / Marta
 
Ja już nie kupuję tam od czasu promocji LGTB więc to nic nie zmieni dla mnie mogą już nawet rogi do loga firmy dołożyć. Skoro nie ma już nic z Bożym Narodzeniem związanego to po co kupować tam cokolwiek na Święta.
7 miesięcy temu / ADAM
 
Polityczna poprawność... Rzygać się chce. Mam nadzieję że to im zaszkodzi!
7 miesięcy temu / Pafko
 
BOJKOTUJMY DZIADKA MROZA !!!!!!!!!!!!!
8 miesięcy temu / iksi
 
@Bondaree: jak mogą wynieść się do siebie, skoro mają sieć sklepów niemal na całym świecie? :-D Zapewniam Was, że bojkot gastki potencjalnych albo ex-klientów im nie zaszkodzi.
8 miesięcy temu / Margeritta
 
Bojkotować, nie kupować, a w końcu się wyniosą do siebie. Tam będą mogli świętować ramadan, bronić klimatu, walczyć z faszyzmem i uprawiać wszelkie inne głupoty.
8 miesięcy temu / Bondaree
 
Moja noga tam już nigdy nie powstanie, ostrzegę znajomych. Są inne sklepy. Niech się w tej głupocie zasklepią. Szkoda mi Szwedów, ze dali się zmanipulować.
8 miesięcy temu / bruno
 
Nie szanując naszej Wiary tradycji i kultury zasługują na całkowity bojkot.
8 miesięcy temu / Obywatel
 
Może nie obrażają, ale robią prowokacyjnie "wbrew". Jakby Ci to wytłumaczyć? Twój mały synek obchodzić będzie w grudniu 2019 Urodzinki, chcesz kupić taki banerek: Happy Birthsday! A do kupienia są wszędzie tylko napisy Happy Winterday. Ty jesteś bardzo zawiedziony, a synek jeszcze bardziej.
8 miesięcy temu / @Mariusz
 
Ci którzy urządzają jakieś Święto Bałwana podszywając się w mentalności ludzi pod Święta Bożego Narodzenia. Jest to kradzież na podobnej zasadzie jak wpuszczanie w obrót podrabianych towarów znanej marki.
8 miesięcy temu / @Margeritta
 
To niech se świętują zimową imprezę,tylko po kiego grzyba stawiają w sklepie drzewko ubrane w bombki i światełka,do wścieknięcia puszczają przez głośniki bożonarodzeniową muzykę i sprzedają ozdoby ściśle związane ze św.Mikołajem?Po co im te elementy ozdobne bezwzględnie związane z chrześcijańskimi świętami.Tam nawet szopkę z Jezusem można kupić.Niechże,do wielki anielki,będą konsekwentni i jak zimowa impreza ma być to niech sprzedają sanki,łyżwy i narty!Jak utarg będzie mniejszy o te bożonarodzeniowe ozdoby,to wtedy pogadamy.Bo jak na razie to widać,że chodzi o to by obrazić większość chrześcijan,ale na utargu,to broń Boże,żeby nie stracić.Hipokryzja w czystej postaci.Na szczęście osobiście nie robię zakupów w tym 'salonie' i robić nie będę.Meble sam wystrugam,umiem.
8 miesięcy temu / koperek
 
@@Basan: a kto co komu kradnie?
8 miesięcy temu / Margeritta
 
Problem w tym że większość ludzi nawet tego nie zrozumie. Ostatnio ku swojemu wielkiemu zdziwieniu odkryłam że kupujący w biedronce nie mają pojęcia, że to nie jest polski sklep... A propaganda ikei, czy empiku to dla nich "czarna magia". Pojęcia nie mają, ze empik jest masoński, że wielkie koncerny zagraniczne nie tylko nas okradają, bo nie płacą u nas podatków, ale też niszczą naszą kulturę i religię. Ostatnio rozmawiałam ze znajomą, chwaliła się jakie fajne rzeczy kupiła dziecku na halloweenową imprezę w przedszkolu i mimo moich tłumaczeń nie widziała nic złego w obchodzeniu tego antyświęta
8 miesięcy temu / Polka
 
Nie obrażają tym czynem Katolikow to nie widzę w tym nic złego.
8 miesięcy temu / Mariusz
 
Nie tylko Polacy, ogólnie ludzie są bardzo podzieleni. Ale to nic dziwnego. To przygotowuje nas na jeszcze większy podział po śmierci: na zbawionych i potępionych.
8 miesięcy temu / @Michał
 
OK, świętujcie po swojemu, ale nie kradnijcie nam Świąt Bożego Narodzenia.
8 miesięcy temu / @Basan
 
@Basan: a nie myślałeś co będzie z Tobą, jeśli jednak mimo wszystko wieczne PIEKŁO istnieje? Jakie będzie Twoje w godzinie śmierci przejście? Czy będziesz wtedy tak samo jak dziś pewny, że Boga i piekła nie ma?
8 miesięcy temu / gość katolik
 
Widzę, że niestety niektórzy nie rozumieją o co chodzi. Nie dostrzegają, że takie zabiegi jakich dokonuje IKEA są częścią pewnego procesu. Generalnie nie wiem co mieliby świętować w tym czasie ateiści. A jeśli już ktoś w tym czasie świętuje, nawet po swojemu, to w sposób całkiem naturalny wychodzi na jaw, że skądś to świętowanie się wzięło. I okazuje się, że wolne w kalendarzu jest z powodu Bożego Narodzenia, a nie zimowej przerwy na relaks, więc po co ta zabawa z chowanego? To tak, jakby chcieć zjeść ciasteczko, ale go nie mieć.
8 miesięcy temu / Szyszka
 
Aby się przygotować do Świąt Bożego Narodzenia nie powinno się jechać do ikei Tylko do Kościoła do Spowiedzi św I zwiększyć intensywność modlitwy Niech Bóg będzie z nami Polakami
8 miesięcy temu / Adam
 
Marx i Stalin byliby z nich dumni. Proponuję wysyłać do centrali kartki świąteczne z życzeniami Bożonarodzeniowymi
8 miesięcy temu / Klasyk
 
Polacy są bardzo podzieleni. Połowa bojkotuje Empik i Ikea, a połowa msze święte w niedzielę. I tak to obserwuję od wielu już lat. Reklama czy antyreklama nic tu już nie da, to światopogląd tak różni Polaków.
8 miesięcy temu / Michał
 
Zapewne wiosenna impreza. Potem mogą to zamienić na wielkie i małe dionizje, pisownia celowa,no i będą mieli odrodzony oficjalnie mitologicznej religii starożytnych Greków.
8 miesięcy temu / @Szyszka
 
Każdy może świętować po swojemu, sam w tym czasie spotykam się z rodziną i przyjaciółmi, dajemy sobie prezenty - ale nie ma to nic wspólnego z żadną religią. Świętujcie po swojemu i nie narzucajcie swojej wizji innym.
8 miesięcy temu / Basan
 
0, słownie: zero zakupów w tej firmie.
8 miesięcy temu / Grzegorz Mikler
 
Od dzisiaj bojkotujmy IKEĘ ! No trudno, fajny był sklep, ale jest dużo innych, które też są dobrze wyposażone i które nie poddają się narzuconej politycznej poprawności.
8 miesięcy temu / Art
 
Szwedzka nazwa "Jul" etymologicznie nie ma nic wspólnego z Bożym Narodzeniem, chociaż oznacza to święto. Jak widać i tak to komuś przeszkadza. To jest już nie tylko ateizacja, ale raczej wyjaławianie z własnej kultury. I w sumie o to przecież chodzi. By pozbawić narody ich tożsamości i bogactwa kulturowego. Wszystko ma być globalnie zuniformizowane. Homoglobalicus - korporacyjno/bankowe niewolnictwo;galeriane świątynie konsumpcjonizmu;uniwersalna jednomyślność pod dyktando wielkiego brata;styl życia na nutę "hulaj dusza piekła nie ma"; a to wszystko przypieczętowane postdekalogiem na lewą nogę; Szwecja to eksperyment na żywym organiźmie. Fatalny w skutkach! A IKEA poza granicami to tuba propagandowa. Już mieli katalog w duchu i ty możesz zostać uchodźcą a teraz wyskoczyli z zimową imprezką. Ciekawe co przygotują na Wielkanoc. Może jajka zamienią na ekokule z siana i będzie wiosenna zabawa w żonglowanie. Obłęd!
8 miesięcy temu / Szyszka
 
które?
8 miesięcy temu / @Polako
 
Po co kupować w zagranicznych sklepach jak są Polskie?
8 miesięcy temu / Polako
 
Wywołałabyś aferę i zrobiła darmową reklamę. Nie tędy droga.
8 miesięcy temu / @Oleńka
 
Nie miej pretensji do zwykłych Polaków- katolików, tylko do mediów. Przecież takich informacji się nie nagłaśnia, jeśli w ogóle się je podaje do wiadomości. Ludzie po prostu nie wiedzą o antychrześcijańskich działaniach Ikei czy wielkich antychrześcijańskich firm. Gdyby nie Polonia Christiana i kilku uczciwych blogerów też nic bym o tym nie wiedziała.
8 miesięcy temu / @Matka Polka
 
dobre, hahaha zwłaszcza roślina zimowa mnie rozbawiła hahah to pojechali :
8 miesięcy temu / AniA
 
Już gdy usłyszałam o wyrzuceniu z pracy człowieka za sprzeciw wobec promocji LGBT, postanowiłam, że nigdy nic tam nie kupię. Tym postępkiem z wyrugowaniem nazw związanych z Bożym Narodzeniem, pokazali że są skrajnymi idio.ami. Wszyscy chrześcijanie powinni ich bojkotować. Gdyby zobaczyli pustki w kasie, może by się opamiętali.
8 miesięcy temu / L
 
A w Anglii maja Xmas : i do tego Happy Holiday ;
8 miesięcy temu / King Artur
 
Zrobiłabym im "psikusa" i w sklepach IKEA chodził z wielkim głośnikiem, z którego leciałyby polskie, katolickie kolędy.
8 miesięcy temu / Oleczka
 
BOŻE NARODZENIE
8 miesięcy temu / GWIAZDKA
 
Boy-Kot !
8 miesięcy temu / Frondo z Krainy
 
Robią co im każą. W katoliciej Polsce mniej wiecej polowie obywateli to nie przeszkadza. I tak beda kupować.
8 miesięcy temu / Matka Polka
 
Zmasowany bojkot przywróciłby im poczucie rzeczywistości.
8 miesięcy temu / Nikodem
 
Moja rodzina od lat nie kupuje nic w tym magazynie dla małych ludzi
8 miesięcy temu / Kpt. Żbik
 
Ratzinger dawno mówił, że niewierzący nie mają prawa do Świąt. Więc niech się bawią na imprezie zimowej, zobaczymy jak długo.
8 miesięcy temu / Jerr
 
Bałwanom świętującym zimową imprezę pozostaje życzyć globalnego ochłodzenia.
8 miesięcy temu / hehehe
 
Osobiście z powodu wieloletniego grania kolęd w hipermarketach i wystawiania podejrzanych niby-Mikolajow plus znienawidzone "dżingo bell" mam autentyczną awersję do tego samego w domu. Wolę 100x Wielkanoc byle bez pisanek i święconki. A Szwedzi zamiast do marketu niech idą świętować do Kościoła.
8 miesięcy temu / czloax
 
Sprawa jest prosta: poprostu trzeba skończyć ze wspieraniem masońskich koncernów! ...niech zabierają swoje "zabawki" i wynoszą się do domu! Ich towary nie są żadnym lususem.Mamy swoich producentów i ich powinniśmy wspierać!
8 miesięcy temu / Paweł
 
W głowie się nie mieści. Nie zgadzam się na wspieranie IKEI jako firmy usuwającej symbole swiąt.
8 miesięcy temu / ala
 
Anglicy mówią "voting with your feet". Nie musisz, to po co kupujesz tam gdzie Cię nie chcą? Do Empiku nie wchodzę od wielu lat. W Ikei też mnie nie zobaczą.
8 miesięcy temu / Second
 
IKEA: Irracjonalna Kampania ,Egalitarnego, Antychrysta
8 miesięcy temu / gość
 
Skandal!
8 miesięcy temu / Gosc
 
Tylko bojkot.
8 miesięcy temu / Kris
 
Komuniści też chcieli zastąpić Boże Narodzenie świętem industrializacji.. To nie poprawność polityczna. To antyteizm w nowym kubraczku
8 miesięcy temu / ProBro
 
Ikea powinna zniknąć z Polski. Mieszkam w Norwegii, to co tu robią, to przechodzi ludzkie pojęcie.
8 miesięcy temu / A.
 
Masakra!!!
8 miesięcy temu / alo
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.