DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

IKEA z nową kampanią na święta. Boże Narodzenie zastąpione „zimową imprezą”

IKEA z nową kampanią na święta. Boże Narodzenie zastąpione „zimową imprezą”
źródło: pixabay.com

Skandynawskie przedsiębiorstwo IKEA rozpoczęło swoją świąteczną kampanię wizerunkową, w której promuje nowe produkty. W materiałach promocyjnych oraz reklamach usunięto jednak zwrot „Boże Narodzenie”, który zastąpiono określeniem „zimowa impreza”.

 

Kampania wizerunkowa koncernu IKEA wywołała oburzenie wśród mieszkańców Danii, Norwegii oraz Szwecji. To właśnie tam wprowadzono zaskakującą, laicką interpretację okresu świątecznego. Wszelkie zwroty i określenia nawiązujące do Bożego Narodzenia, zastąpiono słowem „vinterfest” co w tłumaczeniu na język polski oznacza „zimową imprezę”. W sklepach IKEA klienci mogą nabyć także świąteczne ozdoby oraz tradycyjne bożonarodzeniowe choinki, które nazwano „rośliną sztuczną do wewnątrz”.

 

Światowe koncerny od dawna w okresie świątecznym wykorzystują motywy bożonarodzeniowe, aby uatrakcyjnić swoją ofertę i tym samym zachęcić klientów do skorzystania ze swoich usług. Teraz IKEA posunęła się o krok dalej. Nadal wykorzystuje symbole powszechnie uznane za towarzyszące świętom Bożego Narodzenia, ale całkowicie eliminuje chrześcijańską nazwę świąt. Klienci sieci IKEA będą zatem przygotowywać się na „zimową imprezę”, a nie święta Bożego Narodzenia.

 

Co ciekawe, laicka kampania wizerunkowa IKEA została negatywnie przyjęta przez skandynawskich polityków. Peter Skaarup, lider Duńskiej Partii Ludowej zauważył, że Szwedzi mają „obsesję na punkcie poprawności politycznej”.

 

„Podczas gdy zdecydowana większość Duńczyków nie może się doczekać świętowania tradycyjnych duńskich świąt Bożego Narodzenia, IKEA zaczęła urządzać Zimową Imprezę. Kocham Szwecję i Szwedów, ale ich obsesja na punkcie poprawności politycznej, pochodząca od naszych sąsiadów, robi się już irytująca. A Wy, będziecie 24 grudnia obchodzić wigilię świąt Bożego Narodzenia, czy może organizujecie zimową imprezę?” – pytał w mediach społecznościowych Peter Skaarup.

 

Kampania zastępująca Boże Narodzenie określeniem „zimowa impreza” została także skrytykowana przez Madsa Fuglede z partii Venstre. „Przykro mi kochanie, ale tam są już tylko rzeczy na zimową imprezę, więc moja noga więcej tam nie postanie” – napisał na portalu Facebook, kierując swoje słowa do żony.

 

Także przedstawiciel Norweskiej Partii Postępu przyznał, że pomysł IKEI, delikatnie mówiąc, nie jest trafiony. Per Willy Amundsen powiedział, że „przesadna poprawność polityczna” koncernu zasługuje na potępienie. „Jak większość ludzi, nie mogę doczekać się tradycyjnych norweskich świąt. Ale nie IKEA. Oni zapraszają nas na "zimową imprezę". Poprawność polityczna Szwedów nie zna granic, przybrała absurdalny rozmiar” – powiedział polityk.

 

 

Źródło: wirtualnemedia.pl, polsatnews.pl

WMa

 


DATA: 2019-11-08 19:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No cóż, Europa zapomniała już jak jak ostanie chcieli ja podbić. Wtloczyc ideologię islamską, która wg.mnie zakłada homonto jej wyznawcom a dla obcych tj.chrześcijan nie myślcie proszę z katolikami zniszczyć! ich.Sobieski te hordy powstrzymał, A doszły już pod Wiedeń!!!wg.mnie Europa już się nie ocknie.Zostaniemy sami z Węgrami jak i Słowacja NO I DOBRZE!!!!Węgry z racji położenia doskonale wiedzą co to muzułmański islam.
7 miesięcy temu / JANOSIK
 
zimowa impreza zorganizowana w piwnicznym wystroju dla leniwców.
7 miesięcy temu / Marta
 
Ja już nie kupuję tam od czasu promocji LGTB więc to nic nie zmieni dla mnie mogą już nawet rogi do loga firmy dołożyć. Skoro nie ma już nic z Bożym Narodzeniem związanego to po co kupować tam cokolwiek na Święta.
7 miesięcy temu / ADAM
 
Polityczna poprawność... Rzygać się chce. Mam nadzieję że to im zaszkodzi!
7 miesięcy temu / Pafko
 
BOJKOTUJMY DZIADKA MROZA !!!!!!!!!!!!!
7 miesięcy temu / iksi
 
@Bondaree: jak mogą wynieść się do siebie, skoro mają sieć sklepów niemal na całym świecie? :-D Zapewniam Was, że bojkot gastki potencjalnych albo ex-klientów im nie zaszkodzi.
8 miesięcy temu / Margeritta
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.